Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Torokfajasra milyen recept...

Torokfajasra milyen recept nelkuli keszitmenyt adtatok mar a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mar nem annyira babakrol van szo, de harom ev alatti mindketto.

Tegnap estere a nagyobbik gyerek orra folyni kezdett, ma reggel torokfajassal ebredt. Mas baja (egyenlore) nincs, nem lazas, nem is igazan latom a torkat sem pirosnak, csak hallom, hogy rekedt es szolt, hogy faj. Viszont delre a kisebbik gyerek orra is folyni kezdett, van egy olyan megerzesem, hogy jonni fog nala is a torokfajas.

Szerdatol rendel a dokink, addig masik dokihoz emiatt nem vinnem oket, viszont nincs messze az ugyeletes patika, delutan elmennek venni nekik valamit.


Gyanitom, hogy 5 fajta keszitmenyt fognak ajanlani, en meg nem igazan ismerem egyiket sem, mert eddig max hurutoldora volt szuksegunk es lazcsillapitor.


Milyet ajanlanal?


2011. ápr. 25. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajna a neve nemjut eszembe, de mi torok sprayt használtunk anno!!Nem vényköteles, és azonnal csillapítja a torokfájást, és fertőtleníti a torkot!

Még jó a strepsils is!

2011. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eszembejutott!Ez volt:

[link]

2011. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

Eppen ezt nezegettem, mert beugrott a neve, hogy reklamban hallottam mar, csak azt nem tudtam, hogy jo-e.

De szerintem ezt fogom kiprobalni, koszonom a tanacsot.

Ejszakara nurofent adtam neki es reggel is, mert sokszor felsirt, attol jobb, de inkabb enyhitenem a torokfajast magat a fajdalomcsillapitozas helyett, ha lehet.

2011. ápr. 25. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Calsimuscot szoktam adni, 2x felet.5 napig kapja.

Igaz ez vényköteles, de általában tart otthon mindenki.

2011. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a calcimuc nem torokfájásra való!
2011. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Hát pedig a Calcimuscot arra is szokták!!!!Nemcsak allergiára, hanem pl. hólyagos, esetleg gyulladt torokra.

Egy főorvos, és a háziorvosunk is ezt szokta javasolni a csemetémnek.Már több ízben ezzel kezeltük a torokfájást.Ja, és a kezdődő tüszös mandulagyuszit is!!!

2011. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Calcimusc arra való, hogy az esetlegesen fellépő allerigás tüneteket csillapítsa. Antibiotikum mellé szokták adni, illetve vírusfertőzés esetén C vitaminnal együtt alkalmazzák, így megelőzhető pl a hólyagosodás, kiütés.

De fájdalmat nem csillapít, ráadásul szívproblémát is okozhat a nem megfelelő adagolás.

Adj mézet a gyerekeknek.

2011. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!