Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha anyósom olyan piskótát...

Ha anyósom olyan piskótát adott a 11 hós lányomnak amibe volt 4db tojás is a recept szerint, akkor már elvileg "be van vezetve" neki a tojás?

Figyelt kérdés

Ő vigyázott rá, és ilyen piskótát adott neki, amiben a recept szerint 4 db tojás van...Pedig mindig kérdem tőle, tényleg mindent, mikor adni akart neki valamit, hogy van e benne, mert most akarom még csak elkezdeni bevezetni.Mikor mentünk érte, akkor mondta, hogy a saját készítésű babapiskótából adott neki tízóraira, meg ebéd után egy picit még...Takaros kis mennyiséget megetettetett vele:(

Hála ég nem lett tőle baja, semmi, de akkor ezek szerint nem kell olyan óvatosan bevezetnem már, vagy csináljam úgy hogy először csak szétválasztva kapja, "ahogy a nagykönyvben meg van írva"?


2011. okt. 20. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, szerintem baja nem lesz tőle, de én a helyedben még külön adnám neki, mintha meg se történt volna.

De: ugyan nem nevelem a gyermekeimet burokban, mégis nyílik a bicska a zsebemben az ilyenekre...direkt megbeszéled anyósoddal, mit adhat és mit nem, a te gyereked, te vagy érte felelős, erre ő önhatalmúlag beleavatkozik és olyat ad, amit te nem engedtél meg...húúúú velem is megpróbálták megcsinálni, nagyon dühös lettem. Oké, nem azon az egy hónapon múlik már, de akkor is. Nekem a tejjel szívóztak, hogy ugyan miért adok neki tápszert 10 hónaposan, mikor elapadt a tejem, simán mehet a feles tej meg mittomén, rajtakaptam anyukámat, mikor megpróbált sutyiban tejjel főzött házi pudingot adni neki. És nem vigasztal a tudat, de ez megy azóta is, 3 és fél éves, de mindig megpróbál felülbírálni nevelésben, táplálásban, mindenben. Amit én nem engedek, azt ő tutira, (magas mászókára egyedül, mikor tudom, hogy fél rajta és bizonytalan), de rámpirít, ha itthon a kanapén ugrál a fiam, hogy miért szabad neki. Szóval próbáld most meghúzni a határokat, hátha te nem jársz így.

2011. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is csináld úgy, ahogyan elő van írva, mintha semmi nem is történt volna.

Én előre félek, nekem ugyan nincs anyósom (nem is ismertem, sajnos korán meghalt) de az apósom felér egy belevaló anyóssal. Az én babám ugyan még pici, de már születése után bejelentette, hogy ha majd eszik, akkor ő fog vigyázni rá. És már az első napokban teával, cukros teával akarta itatni a lányom, mert hogy az milyen jó, és két szopi között igenis kell a cukros tea. Hát nem kell, nem is adok neki csak anyatejet. De annyira beszélt, hogy a drága páromat sikerült meggyőznie, és itthon volt egy-két vita belőle, hogy miért is nem kell egy pár naposnak tea. Azóta már 3 hónapos és szerencsére a gyerekorvos szavára hallgat, ő azt mondta fél éves koráig lehetőleg ne kapjon tejen kívül semmit. Így a drága doktornő megoldotta helyettünk ezt a vitát, de előre félek, hogy mi lesz később.

2011. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ukmukfuk87 válasza:
42%
Én már fél évesen adtam mindkettő gyerekemnek tojást és mogyorót is. Nem kell túllihegni. Nagyon ráérnek az emberek azért találják ki ezeket.
2014. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
ukmukfuk87: az ilyen embereket mint te, el kéne tiltani a gyerekvállalástól...
2015. dec. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!