Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tömik a gyerekeket...

Miért tömik a gyerekeket gyógyszerekkel?

Figyelt kérdés

A gyógyszeripar szerintem az utóbbi években éli virágkorát, úton útfélen gyógyszerreklám, minden sarkon patika, milliárdos a bevételük.

Amíg régen egy sima náthát mindenféle kapszula nélkül kikúráltak az anyukák, manapság a gyerekorvosok elárasztanak mindenféle multivitaminnal meg gyógyszerrel.


2011. ápr. 25. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt lehet tömni, aki hagyja magát. Pénz beszél, a dokik 99%-a is felír minden szart, mert a kiírt mennyiség után jutalékot kapnak. Ez van :)
2011. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Manapság szerintem az orvosok kevesebb gyógyszert írnak felmint 40 éve. 40 éve helybőlmindenre antibiotikumot adta. az gyógyszer. az árt.

az hogy vitamint és mindenféle gezemicét felírnak, az ehhez képest semmi. És akkor irtatod fel, adod be ha akarod. A legtöbbször az orvos megkérdezi, hogy felírja-eaz enyém meg is mondja: "hogy az anyuka lelkének megnyugtatására". nem is szoktam kérni.

2011. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

16.17 örülök, hogy te ezt tapasztalod, én azt látom, hogy baromi sokszor úgy adják az antibiotikumot még enyhe megfázásra is, mint a pinty...

Arról meg nem is beszélek, hogy a paracetamolos cuccokat úgy isszák/szedik az emberek, mintha cukrot szopogatnának. NeoCitran, panadol stb.

2011. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

"régen egy sima náthát mindenféle kapszula nélkül kikúráltak"


Az régen volt, ezelőtt 30évvel a kertekben termett annyi zöldség gyümölcs hogy piac közelébe csak akkor kellett menni mikor sűrgős volt.

Most megnézel minden 3. családot a piacot járja vegyszeres minden, semmi vitamin a zöldségekbe/gyümölcsökbe.


Mostmár divatba jöttek a száraz préselt vitaminok gyógyszerek, igazából nem érdemes enni/szedni semmit se de akkor meg abból történhet baj.


A mi generációnk nincs olyan egészséges mint a 30-40évvel ezelőttiek

Tele vagyunk tartósítóval.


Hiába, haladunk az idővel és egyre fejlettebb az orvostudomány és lassan mindenre lesz már gyógyír, nem kötelező szedni semmit de utána megnézheti magát az ember.


Ritka az mikor valaki nemszed még csak C vitamint se.

18/F

2011. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztem orvosa válogatja, hogy mennyire antibiotikum párti. Az én háziorvosom simán felírja mindenre, a gyerekorvosunk csak a legvégső esetben. Egyik sem jó. Ha egy gyereknek a "kis náthát" hetek alatt sem bírja kidolgozni a szervezete, akkor én pl. nem szívesen kínozom csak amiatt, mert "nem lázas". Vitaminokat és egyéb nem antibiotikumnak minősített "gyógyszereket" is csak nagyon ritkán adok. De sztem ki lehet tapasztalni simán, hogy mi az aminek van értelme és mi az, aminek nincs.

Köhögéscsillapítót én pl. sosem használok, mert értelme egy szál se. A calciummal ugyanígy vagyok, és sok egyéb vacakkal, amit szoktak javasolni. A smecta viszont utánozhatatlanul jó. Förtelmes az íze, de a hatása szuper. :)

2011. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem tudom miért kell tömni a gyerekeket. Férjem anyja mindenáron be akarta vetetni a hülye antibiotikumát vele, mert munka közben megütötte a térdét. Aztán azért mert vírusos hasmenése volt. És nem lehet neki megmagyarázni, hogy ezekre nem jó és még ha baktérium miatt is lenne beteg akkor sem antibiotikumhoz nyúlnánk elsőnek.

Megsértődik, hogy nem fogadjuk meg a nagyszerű tanácsait...

Az biztos, hogy a gyerek felügyelet nélkül sosem lesz vele. Veszélyes az a nő.

2011. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ebben, mert ha nem akarsz, senki nem kötelez arra, hogy egyáltalán orvoshoz menj vagy vidd a gyerekedet, ha felírja a gyógyszert az orvos, kiváltsd és ha ki is váltottad be is add.

Tehát nem állja meg a helyét az állításod, ez a másik oldala a gondolkodásképtelen embereknek, ezt olvastad valahol, mert úton útfélen ezt harsogják azok, akiknek ehhez fűződik érdekük,és neked ez a verzió tetszett. De ugyanúgy papagáj módjára károgás mindkettő.

Középen, gondolkodó emberként kell élni szerintem, úgy hogy egyik oldal sem befolyásoljon.

Ráadásul szabad orvosválasztás van, viheted magán orvoshoz is a gyerekedet, ha úgy tetszik. Szóval bárhogyan gondolkodom, szerintem kicsit sem állja meg a helyét az állításod. Mert ki kötelez, hogy olyan orvoshoz vidd a gyerekedet, aki szerinted rosszul végzi a dolgát (nem követi az új trendeket, ha kell ha nem gyógyszert ír fel, tömi a gyereket, gyógyszeripar pénzeli és reklámozza a termékeket)? És akik ilyen emberre bízzák a gyerekük egészségét, életét, hogyan alkothatnának véleményt a bármi fontos kérdésről. Hiszen még ahhoz is ostobák, hogy megfelelő orvost válasszanak a gyereküknek.

Sima náthával egyébként el sem szoktam vinni a gyereket az orvoshoz. Úgyhogy szerintem a normális anyukák sima náthát ma is orvos és kapszulák nélkül kúrálnak ki. Max a régi, bevált módszereket alkalmazzák. De nincs kétségem vannak, akik sima náthával is orvoshoz rohannak, de ők meg miért jönnek összesküvés elméletekkel, holott pont az ő kiszolgálásukra van a rendszer.

2011. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek van lehetősége magánorvoshoz vinni a gyerekét. A másik pedig, hogy a gyógyszermániás orvosok nagyon is tudnak hatni az anyukák lelkiismeretére. Sokan nem ellenkeznek és vakon bíznak az orvosokban. Nincs mindenkinél otthon internet, ahol megoszthatja a tapasztalatait vagy tanácsot kérhet, aki egy tanyán él, nincs lehetősége váltogatni az orvosokat, bármilyen szépnek és egyszerűnek tűnik, amit leírtál.
2011. ápr. 25. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!