Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek egy 2...

Milyen a napirendetek egy 2 hetes kisbabával? Mit csináltok vele?

Figyelt kérdés

Mármint arra lennék kiváncsi, hogy hogyan zajlik a napotok?

Milyen időközönként szoptatok, milyen időnként alszanak a babátok, közben ti mit csináltok, fent szokott lenni a baba, fürcsi mikor van?

Azért kérdezem ezeket mert első babás vagyok és kiszeretnék alakítani egy napirendet a babámnak is és nekem is. Csak nem tom annyira így tapasztalatokra lenne szükségem.


2009. márc. 6. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de egy két hetes babával nem fogsz tudni napirendet kialakítani. Mit vársz egy ekkora csöppségtől? Mikor kislányom 2 hetes volt szinte egész nap aludt, cak enni kelt fel, 1,5-2 óránként, de volt hogy 4 órát is aludt egyhuzamban. Az én napirendem eddig az volt ami az övé, szoptattam, és ha tudtam aludtam.

Ezzel a napirend dologgal még várj egy kicsit, mikor már beáll neki a kajaidő és kicsit cseperdik.

2009. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám három hónapos, de tisztán emlékszem arra, hogy két hetesen nálunk még semmilyen napirend nem volt. Az volt a két biztos dolog a napunkban, hogy a gyerek enni fog és aludni egyszer...

Akkor éjszakánként még háromszor evett, volt, hogy 6kor volt reggeli etetés, volt hogy nyolckor, ahogy igényelte. Tulajdonképpen már akkor is tápszeres volt a babám, mert nem indult meg a tejem egyáltalán, de öt hetes koráig erőltettem a szoptatás, hogy hátha meghozza a tejem, de nem sikerült. Így első hetekben a délelőttünk abból telt, hogy szinte folyamatosan cicin volt a baba, ha elaludt rajta, akkor leraktam, ha felébredt, akkor ismét ráraktam. Amikor aludt, akkor pedig fejtem. Ő kb egy hónapos koráig max fél órát-egy órát volt ébren evés után, de a nap nagy részét átaludta. Kivéve az estéket, mert fél nyolc körül fürdettünk, azután evett, majd 2-3 órás sírdogálás következett. Nem volt hasfájós, inkább csak fáradt, de nem tudott könnyen elaludni. Szinte ebből állt az egész napunk: evés, cicizés, alvás, az enyém meg úgy nézett ki, hogy etettem, szoptattam, fejtem. Az alvás szinte részemről kimaradt, mert mire lefeküdtem az éjszakai etetés, altatás és fejés után, akkor aludtam fél órát és ismét kelt a fiam.

Én is első babás vagyok, de szerintem ez nálatok is ki fog majd alakulni egy napirend, de én a két hetes kort még kicsit korainak tartom bármi ilyesmihez. Én nem próbáltam szoktatni a dolgokra a babámat, hanem úgy csináltam mindent, ahogy ő igényelte, ennek ellenére másfél hónapos kora óta viszonylag kiszámíthatóak a napjaink, ötször eszik egy nap, végig alussza az éjszakát, fél hétkor ébred, 3-4 óránként eszik, van egy másfél órás alvás délelőtt, egy másfél órás délután, közben vagy nézelődik egyedül, vagy szórakoztatjuk, attól függően, hogy állok a házimunkával és a férjem mikor ér haza. Fél nyolckor fürdés, nyolckor utolsó evés, fél kilenc körül bealszik.

Első hetekben nem gondoltam volna, hogy valaha lesz rendszer az életünkben, de a babám kialakította a saját rendszerét, én meg csak figyeltem, hogy mikor mire lehet szüksége.

2009. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

Persze nem alakítok ki neki ilyen korán dolgokat, csak éppen kiváncsi voltam arra hogy másnak van e ilyen és ha van akkor írja le mert akkor én is kialakítanák neki.

:D

2009. márc. 6. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amikor 2 hetes volt a lányom, akkor 3-4 óránként evett, közte nagyjából végigaludta az időt. Kaja elött fent volt kb fél órát. Nálunk a fürdés akkor 7-9 óra között volt, attól függően, hogy mikorra jött ki az utolsó evés, mert mindig elötte fürdettük, aztán szopi, éjjel még evett egyszer 1 körül, aztán aludt reggel7-ig. Az első 3 hétben nem szerette a fürdetést, kb 2 perc volt az egész. Mivel ő őszi, 2hetes korában nagyon szép idő volt dél körül lementünk 1/2-1 órára levegőzni, szintén a kajától függően. Ekkora babák napirendjét csak az evés határozza meg.

Eleinte amikor szopi után elaludt én fejtem, majd ledöltem, olvastam vagy főztem, rendet raktam ilyesmi.

Jó babázást!

2009. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

de jó neked, az én babám 2 óránként kajcsizott :)

és hasfájós is. :(

köszönöm, hogy írtál. :)

2009. márc. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!