Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kitehetnek így kisbabával az...

Kitehetnek így kisbabával az albérletből? Vagy valóban csak akkor ha biztosít másik lakhelyet?

Figyelt kérdés

6 hetes kisbabánkkal költözködni kényszerülünk! a lakást határozatlan időre béreltük 1 hónap felmondási idővel, de mikor beköltözünk szóba megegyeztünk h hosszú távra szeretnénk bérelni! aztán közbe haza jött a lakástulajdonos lánya külföldről és ő költözik ide, mi mehetünk ahova akarunk!

azt halottam h így nem tehetik ki a bérlőket a kisbaba miatt csak akkor ha ők biztosítanak másik lakhelyet! ezt egy másik albérletbe mondták ahol alá kellet írni egy papírt h ha felmondják az albérletet én kisbabától függetlenül is köteles vagyok kiköltözni. a jelenlegi albérletünkbe mikor beköltöztünk még nem volt baba ezért nincs ilyen szerződésünk! az albérletet meg a rezsit fizetjük rendesen plusz van 1 hónap kaukció ami nekik biztosíték! hétévégn letelik a felmondási idő, de nem találtunk másik albérletet! nem akarok én itt maradni csak amíg nem találunk másikat! most akkor tényleg van ilyen törvény h nem tehet ki kisbabával?


2011. okt. 12. 12:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

nem tudok a törvényről. de mire mész vele? mire bíróságra viszed felnő a gyerek.nem tudtok szülőkhöz menni pár napra míg találtok másik albit? vagy megkérhetnéd a tulajt, hogy 1 hetet még várjon.


viszont ha van szerződésetek, kitehet Titeket, mondom ezt a babás törvényt nem tudom, szóval ezt attól függetlenül írom, így hát inkább legyél vele kedves és hátha megértő lesz

2011. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

ezt sajna nem tudom.

de ekkora tapló lenne hogy megjön a lánya és nem tud várni 1-2hónapot míg te találsz valami helyet??


semmi empátia??

2011. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
én sem akarok itt csömörködni meg törvényekre hivatkozni de nem normális ez a nő! megpróbálom vele megbeszélni h adjon még egy hetet de valószínűleg nem fog, ezért szeretnék valamire hivatkozni hátha, egy másik helyen meg csak ugy akarták kiadni a lakást ha egy ilyen papírt aláírunk,( végül másnak adták ki )csak erről szeretnék valami bővebb felvilágosítást ha valaki tudna segíteni! egyikönk szüleihez se tudunk menni 200km laknak tőlünk viszont itt van párom munkája amit nem adhat fel!
2011. okt. 12. 13:09
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

első vagyok.

azért valami "vészterv" kell, nem kerülhettek ilyen pici babával az utcára!!!

párod kérdezősködjön a kollégáinál, hogy pár napra meghúzhatja-e magát náluk, Te meg esetleg a szüleiddel, hogy 1-2 hétre odaköltöznétek a picivel.


bocs, hogy nem tudtam segíteni, sok szerencsét!

2011. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

nem taplóság ha hazajön a lánya és neki is kell lakni a valahol és a tulaj tulajdona a lakás ha jól értelmezem akkor ö időben szólt h részéről megszünteti a szerződést

ha letelik a szerződésben rögzített felmondási idő akkor a bérlő köteles elhagyni a bérleményt akár van baba akár nincs

bocsi de volt 1 hónapod h másik bérleményt keress ennyi idő elég kell h legyen

nem tudom merre laksz de eddig 1-2 héten belül mindig találtam másik bérleményt az ügyfeleimnek


keressetek valami megoldást akár munkatársnál akár máshol mert ha nem vagy hajlandó elmenni akkor még rendőrt is hívhat ehhez joga van mivel van szerződés is !

(sajna volt ilyen esetem nem volt kellemes befejezése)

perelni sem érdemes 1 plusz hét miatt


sajnálom h ilyen helyzetbe kerültél

tanácsom h legközelebb 2 hónap felmondási időt írjatok bele

mivel ez két magánember közötti szerződés azt írhatok bele amit mind a két fél elfogad persze a törvényi keretek között

2011. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!! szerintem igen is taplóság! ugyan is... mi ezért az albérletért fizetünk havi 100 ezer forintot PLUSZ rezsit! hozzá teszem az albérlet pénz a lányáé mert övé a lakás csak a szülei intézték amíg ö kint volt! szerinted mi könyeb? a lányának meg a barátjának találni 100 ezer forintból egy albérletet? vagy nekünk egy kisbabával, plusz a költözködés herce-hurcái? 2 etetés között dobozolni, meg takarítani stb stb... én sem tudom te hol laksz, de itt kisbabával nehéz jó albérletet találni
2011. okt. 12. 14:36
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Valamelyik nap volt a tv-ben (sajnos csak fél füllel hallgattam), hogy egy tulaj pont ilyen szituba került. Lejárt a bérleti szerződése a bérlővel, aki nem hajlandó kiköltözni. Rendőrt hívott, aki nem csinált semmit, mondván ez a jegyző dolga. A jegyző széttárta a kezét, hogy ő nem mondhatja ki, hogy jogalap nélkül vannak az ingatlanban, forduljon bírósághoz a tulaj... Szóval nem olyan egyszerű kirakni a bérlőket.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy tegyetek rá, hogy mit mond a főbérlő, csak gondoltam leírom az utolsó válaszolóra reagálva.

Ilyen törvényről én nem tudok, de anno, amikor albérletet kerestünk a tulaj beleírta a szerződésbe, hogy amint kiderül, hogy terhes vagyok, el kell mennünk, mert nem tehet minket ki kisbabával.

2011. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Itt van a kutyus elásva: 100eFt-ért jót. Neked most az a fontos, hogy SOS. Szerintem így le kéne adni az igényekből, elég lenne egy olyan hely, ahol 1-2 hónapot kihúztok, míg találtok megfelelőt.

100eFt-ért szerintem már elég jót lehet kapni (bár kérdés, hogy hol).

2011. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Még valami: azt azért te sem gondolod komolyan, hogy a lány menjen albérletbe, hogy ti maradhassatok?
2011. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj de számomra nem volt egyértelmű, hogy van-e bármilyen szerződésetek?

Van ilyen törvény, amikor még albérletes voltam velem is hasonló papírt akartak aláíratni, de nekem még akkor nem volt gyermekem. Sokan ezért sem szeretik családoknak kiadni a lakásukat-szerződés nélkül bonyolult lehet kitenni őket, ha meg van szerződés-elméletileg-adózni kellene utána...:):):) És ezért kérdeztem, hogy van-e. Szép szóval kellene elintézni de ha más nem marad (gusztustalan dolog, de) ezzel türelemre fenyítheted (,hogy vajon kinek adózik a havi 100.000.-nettó plusz jövedelem után).

Egyébként az ő szemszögéből is lehet érteni a dolgokat, megállapodtatok, ő szólt időben, el kellett volna kezdeni keresni albit. Én is sokszor kerestem lakást, nem tudom hol laktok de a legrosszabb esetben is 2 hét alatt sikerült jót kifogni(mondjuk én egyetemi városban keresgéltem ). Persze baba mellett baromi nehéz lehet, de tényleg te elmennél albérletbe a lánya helyében?

Hátha szépszóval meg tudtok vele beszélni 1 hét haladékot a költözködésre(!) de szerintem ne várjátok el tőle, hogy hónapokat dekkoljon a maminál amíg ti megfelelőt találtok!

Sok szerencsét, remélem meg tudjátok oldani!

2011. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!