Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korában kezdett...

Hány hónapos korában kezdett a babád mutatóujjal rámutatni tárgyakra, személyekre?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam egy éves-13 hónapos kora körül kezdte.
2011. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora körül, lehet, hogy valamivel előtte.
2011. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit akartam hozzátenni, hogy ha "későn" is kezdi, nem jelent semmit. Kisfiam most már másfél éves, és kezd mondatokban beszélni, iszonyat nagy, több száz szavas szókincse van. Én meg már kezdtem anno aggódni, hogy valami szellemileg nincs rendben nála, hogy nem csinálja. :)
2011. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

A fiam 9 hósan mutatott rá dolgokra, hogy "ott!" 10 hósan ez kiegészült a dolog megnevezésével, ha már éppenséggel ki tudta mondani, pl ótó(autó), baba, mama, vava (kutya), tita(cica) stb... kb 10-15 szavas szókincse volt ezidősen. Aztán egyévesen nagyon meglódult a beszéde, most 14 hós és egyszerű mondatokat mond pl Kéje inni!(kérek inni), Tattó áász(a traktor áll, nem mozog éppen), Hév deje!(hév gyere) stb. Amennyire tudom, ez elég korainak számít, főleg fiúknál.


A lányom viszont már 7 hósan rámutatott és mondta is hogy baba, apa, vava, ladda(labda), tata(kacsa), mama, bümbüm(autó).. még volt jópár szava.

(és mielőtt bárki lepontoz, nem, nem halandzsa, hanem tudatosan használt szó. Ő nagyon kommunikatív, másfél évesen többszáz szavas szókincs volt, és két tagmondatos mondatokban beszélt).


Unokahúgom kb egyévesen mutaott rá dolgokra, a keresztfiam meg 11 hósan (pont ma néztük meg a házi videót)

2011. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom neurológus doki és, és barát doki szerint értelmi fejlődésben jóval megelőzi az életkorát. Egy éves, de nem mutogat, bár meglepően sokat megért és "kommunikál". 1 szer mutatott rá 9 hósan az Univeres üvegen lévő babára és mondta: "baba", pár nap múlva puszit adott neki, de azóta se.

Ha van kedve "beárul" apunak, hogy "mit csináltam", megmutatja, hogy játszottunk. Nem mutat rá a labdára, hiába kérem, de idehozza, vagy gurítja amikor kedve van hozzá, egyébként csak rápillant és kész.

2011. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 15 hós, mostanában kezdett el mutogatni, de csak azokra a dolgokra, amit nem ér el, ami távol van. A könyvben illetve elérhető tárgyakra nem mutat, de mindent megért, így nem aggódom. Kifejezetten halandzsázik, egy-két értelmes szót mond csak, de engem jobban érdekel, hogy megérti amit mondok, rendesen utánoz bennünket, jól asszociál, így szerintem nincs elmaradva semmivel.
2011. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!