Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki nem bánta meg,...

Van olyan aki nem bánta meg, hogy közös udvarba költözött anyósékkal? Ki lehet jönni? Milyenek a mindennapok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 12:52
 1/10 A kérdező kommentje:

És mi volt az oka, hogy így alakult?

Lehet így normális életet élni?

2011. ápr. 27. 13:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jóban vagyok anyámékal, anyósomékkel, de SOHA nem költöznék még csak közös udvarba se!!

Még csak nem is dolgoznék velük, sajna dolgoztam anyámékkal, minden rossz előjön:-((((

2011. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi nem csak közös udvarba, de közös házba is költöztünk, vagyis ide költöztünk hozzájuk.

Ennek az volt az oka, hogy ami házat meg akartunk venni (benne laktunk), bedőlt a hitel. Más választásunk nem volt, "haza" kellett költözni. Most hárman vagyunk egy szobában, de remélem a nyáron sikerül megcsinálni a tetőteret és akkor végre külön kis birodalmunk lehetne...

Párom minimálbéren, én csak GYES-t kapok + családi.

Ki lehet jönni, bár vannak kisebb viták. Attól is függ, hogy milyen volt előtte a kapcsolatotok. Nekünk jó a viszonyunk, tegezem (ő kérte).

Külön főzünk, de a nagy dolgokat együtt vesszük meg (mosópor, kávé, cukor...).

Én mosok, mert az én mosógépem van betéve a fürdőbe, ő nem ért hozzá. Mi szobánkat rendbe tartom, maguknál ők takarítanak. Konyhát, nappalit ő szokta takarítani, fürdőt mi, de ha éjszakás műszakban van, akkor én csinálom.


A gyereknevelésbe 1-2szer akart beleszólni, de megbeszéltük, hogy az én gyerekem, én nevelem.

Akkor vannak viták, ha apósom kicsit többet iszik, mint kellene, olyankor dili. Meg pl. szilveszterkor is megsértődtek, akkor 2 hétig nem szóltak hozzánk, mert nem mentünk ki újévet köszönteni. 2 héttel előtte megmondtam, hogy engem nem érdekel a szilveszter, aludni fogunk. Így is történt, nekik ez rosszul esett, mert hogy a másik menye át tudott jönni, pedig ott is pici gyerek van. Na, igen, de ott nem velük alszik a gyerek, hanem a dédinagymamájával, ő van vele egész nap, így az "anyuka" nem fárad le estére...

Szóval vannak súrlódások, de meg lehet oldani, ha jó a viszony. A párommal egy helyen dolgoznak, egy műszakon vannak.

2011. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy így alakultak a dolgaitok.Mennyi idős a baba?

Nálunk csak az udvar közös, de néha nem igazán bírom cérnával.És most épp ilyen depis állapotomban vagyok.

Csak kíváncsi vagyok más hogy van vele.

Köszönöm, hogy írtatok, várok még.

2011. ápr. 27. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mi is közös udvarban vagyunk, előtte együtt laktunk. Azért alakult így, mert ezt meg tudtuk oldani hitel nélkül. Akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak és talán most is. Egyébként rendesek, nem szólnak bele semmibe, de nekem akkor is jobb lenne teljesen külön. Én mindig is arra vágytam, hogy legyen egy kis kertes házam és éljem a kis nyugodt életemet, a kis családomon kívül ne kelljen másra figyelni. Hát, remélem egyszer eljön az az idő is. Igazából az szokott zavarni egy kicsit, hogy este mikor már fáradt vagyok és végre haza jön a férjem is, akkor jönnek át beszélgetni. Akkor én meg már néha senkit sem kívánok látni.
2011. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, az én fiam 19 hónapos, tehát már nem kisbaba. Első unoka, rajonganak is érte nagyon, és ez visszafelé is így van.
2011. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi nemsokára fogunk összeköltözni ilyen módon, azért muszáj, mert a párom akkor vette meg hitelre azt a házrészt még mielőtt ismertük volna egymást, anyuka rábeszélte, hogy neki mellette a legjobb, természetesen. Gyűlölöm a vén boszorkát, nem is beszélünk, az unokáját sem látta most 2.5 hónapos, ha rajta, múlik nem is lesz hozzá köze (mivel többször mondta a fiának, hogy nem az övé stb., mert a fiának szerinte nem lehet gyereke, mert az előző asszonynak nem tudott csinálni) Összegezve én ugyan nem fogom bántani egy szót sem szólok majd hozzá és ezt fordítva is elvárom, így talán működhet a dolog, ha meg nem akkor elmegyek a gyerekkel, ha apuka jön jön, ha nem akkor d*gja a kedves mamát..én megpróbálom, ha nem akar normális életet vessen magára.

Nem normális és nem is egészséges több generációnak együtt élni a mai világban.

2011. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ennyire gyűlölöd, akkor miért költöztök össze? Bármi mást kitalálnék, de ezt SOHA! Nem tenném pokollá az életemet. Mindenkinek KÜLÖN a legjobb. Ha nincs kedvem délelőtt beágyazni, és inkább egész nap az udvaron vagyok a gyerekeimmel, abban sem szólhat bele senki! Jobb a távolság!
2011. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó jól megfogalmazta


első voltam

2011. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyóséknál lakunk mi is. Hitelt nem merünk felvenni és nem maradt más megoldás. Anyósomék rendesek, de azért mégis külön lenne a legjobb. Három szobás a ház, de mi a gyerekkel egy szobában vagyunk. Nehéz így, mert egyrészt már alig férünk el, annyi cucc van, másrészt a gyerek miatt nem tudunk szabadon mozogni a szobában...stb. Apósom sokszor az agyamra megy, olyan hülyeségeket tud kérdezni és ilyenkor magamba mérgelődök, de ez van. Anyósom napközben dolgozni van, úgyhogy őt alig látom, vele semmi gond. A gyereknevelésbe próbálkozik beleszólni, de őszintén szólva nem érdekel, hogy mit mond, mert úgyis úgy nevelem a fiam, ahogy akarom, de valahol már észrevette ezt. Jól megélünk együtt, de nekem is az álmom, hogy elköltözzünk innen, még akkor is, ha nehezebb lesz majd megélni.
2011. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!