Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok a mindennapok...

Hogy bírjátok a mindennapok fáradalmait?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok egész nap 15 hónapos gyermekemmel. Apa dolgozik. A kicsi nem alszik éjjel, nappal is minimálisat, amikor ébren van nem lehet tőle semmit csinálni, visít, kiabál. Ha elmegyünk valahová a babakocsiban végig ordít. Nem eszik. Már kész vagyok és ez megy hónapok óta. Akik hasonló cipőben járnak azok honnan merítenek erőt? Én már kifogytam.
2010. máj. 31. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!Dettó ugyan ez van nálunk is.Én onnan hogy 7végére 1 éjszakára a mamáé a kicsi és akkor kipihenem magam és a férjemmel vagyok.:)

Nekem is 15hós a kicsim.Nehéz velük:) de majd felnőnek egyszer vigasztaljon ez a tudat:))

2010. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én pont a mai nap jutottam el odáig hogy ezen gondolkodjam,hogy honnan vegyem az erőt arra hogy folytassam jókedvűen,és ne legyek búval b@szott pedig még csak 2 hónapos a babám...


Sajnos apámmal és öcsémmel élünk együtt egyelőre és igénytelenek,szóval nagyon sokat kell rájuk takarítanom ha nem akarok a mocsokba megfulladni,mellette a baba aki hasfájós és a férjem reggeltól estig dolgozik...!!


Szóval a kérdésedre a válasz:nem tudom!!

Én is kíváncsi lennék!!!

2010. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
az én csodaszerem: sedatif pc homeopátiás nyugtatószer kimerültségre, feszültségre, álmatlanságra:)
2010. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

El fog múlni!!! Ez a tudat éltessen. Az én fiam is kis ordítós, és mielőtt elkezdett szavakat mondogatni, meg mutogatni, kb. 17 hónaposan, szép lassan kezdte abbahagyni az egész napos ordítást. Lehet hogy unja már a babakocsizást. Próbált meg kismotorral megoldani a sétálást, hogy te tolod a babakocsit, ő meg melletted motorral, a fiam szokta szeretni, ha elfárad, berakom a kocsiba. Otthon meg ne mellette csináld a házimunkát, hanem vele. Be lehet fogni a porszívózásba, port törölni egy rongydarabbal. Imádnak utánozni, úgyhogy ez is segítség. A konyhában meg adsz neki pár műanyagot, fakanalat, és máris elvan.

Remélem segítettem.

2010. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató együttérzéseket! Igyekszem mindig türelmes lenni, de néha olyan nehéz. Várom már, hogy kicsit könyebb legyen.
2010. jún. 11. 08:42
 6/15 anonim ***** válasza:

Ajjjj...és nemsokára jön a dackorszak is...totál hulla leszel:S

Nem irigyellek, de igyekezz passzolni legalább egy napra hetente mert ki fogsz készülni.

Azért is lehet ideges mert te is az vagy.Szoptatsz még?Ha nem vegyél be nyugtatót, ha igen akkor is jó a homeós bogyó, mindegy csak nyugtasd le magad,mert az agyad fog rámenni.

Egy babás kornak szépnek kellene lennie,nem ilyennek, nem te vagy rossz, hanem a gyerek éli ilyen szakát az életének,reméljük elmúlik,ha nem vagy szerencsés,akkor nem:S

Passzold le egy hétvégére,már elég nagy,hogy legalább egy napra nagyinál hagyd,vagy apánál vagy vki másnál

2010. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne érezd rossz anyának magad, amiért fáradt vagy és kimerült! Aki nem az egy baba mellett, az hazudik! Én is rettentő fáradt vagyok és nyűgös estére, az én picim is ordít a babakocsiban, és bizony mindig kézben akar lenni, ha ébren van. Sajnos én a férjemmel is sokat veszekszek mostanában, mert a fáradtságtól elég durcás és morgós vagyok, ez pedig nagyon rossz, mert nagyon szeretem a férjem és nem akarok veszekedni vele. Mostanában kezdi végigaludni az éjszakákat a picim, abban bízok, hogy így én is kipihentebb leszek és talán könnyebb lesz napközben. Nekem tudod, mi ad erőt?! A picikém! Én belőle merítek erőt, mert azt a sok mindent, amit teszek érte mindig meghálálja, a mosolyával, a nevetésével, a gőgicsélésével. Nézz rá a babádra, gyűjtsd össze gondolatban mennyi örömöt ad nap, mint nap és meríts belőle erőt!
2010. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nekünk kettő kisfiunk van, 17 hónap korkülönbséggel. a nagyobbik 24 hónapos, a kisebbik pedig 7 hónapos!!

ketté kell szakadnom egész nap, hol az egyik hol a másik van a kezemben, ha az egyiket elaltattam akkor játszom a nagyobbikkal, majd fordítva. Mellette mosogatok, vasalok, teregetek, főzök, porszívózok szinte napi szinten, magamra kevés idő jut de elvagyok. Én is a babáinkból merítek erőt, amikor rámmosolyognak akkor minden gondom elszáll. A nagyobbik ma mondta magától, hogy :Szeretlek anya! ----na minden fáradságom elszállt az örömtől :) :) estére én is hulla vagyok, régen nem hittem el hogy valaki elalszik 1 perc alatt, de mostmár tapasztalom.

Mondjuk nekem a férjem munkaidejéből adódva van hogy nappal itthonvan és akkor sokat segít, anyósomék a szembenlévő panelban laknak és gyakran elviszik a nagyobbik kisfiunkat magukhoz vagy leviszik sétálgatni, stb....ez nagy segítség.

sok erőt és kitartást!

2010. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a kérdésre,mert én is pnt ezen gondolkodtam ma.

A 14 hós fiam még 1x sem aludt át 1 éjszakát,ma éjszaka is kb. 6x felnt volt,cicivel alszik vissza.Ez a szeles időjárárs sem tesz jót neki,amit napközben is müvelni tud?!Alig fogad el valakit rajtam kívül,az apja estig dolgozik,már én is kivagyok..............

2010. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Van egy jó hírem a sírós egész nap ordítós, egyedülsohaelnemjátszós babák anyukáinak:

A dackorszak 0 ahhoz képest amit én megéltem a kicsimmel a hasfájása és sok üvöltése mellett. Amióta önálló és oda megy ahova akar, azt csinál amit akar, azt mond amit akar, azóta sokkal nyugodtabb, ha meg üvölt akkor én már fel sem húzom magam. Csak mosolygok amikor kiborulnak anyukák a nekem tök jó viselkedésű gyereknek tűnő kisdeden, hogy milyen nehéz vele :O) Hát a non-stop üvöltésnél nincs rosszabb!!!

2010. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!