Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos tapszeres babam meg...

6 honapos tapszeres babam meg midig 1,5-2 orankent eszik. Mit tegyek? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés

Ossze-vissza eszik,es sose tudom,mikor mennyi tapszert csinaljak,azt se tudom mikor ehes,vagy csak szomjas,mert vizet,teat ne is lasson,igy ha szomjas is,csak tapszert fogad el :(.

5 hos koraig szopizott,igeny szerint szoptattam,ami azt jelentette,hogy soha nem telt el a 3 ora 2 etetes kozott,max.2,de inkabb 1,5.Soha nem mertem mennyit szopizott,mar tudom,hogy nagy hibat kovettem el ezzel az egesszel,mert ugye szoptatni egyszeru,csak eloveszed a cicit,es eszik amennyi kell,es akkor amikor kell.

Hulye voltam,hogy hallgattam mindenki okoskodasara,csak az eszemre kellett volna.

Ha lesz teso,biztos maskepp fogok csinalni sokmindent ami az etetest illeti.

Mert ugye oda jutottunk,hogy mar 6 hos elmult,de meg mindig 2 orankent eszik,120 ml.tapszer a maximum,amit megeszik,de azt is ketszer.Szoval nekifog,ugy nyeli,mintha soha nem evett volna,aztan 80-90-nel abbahagyja...ok.megbufiztetem,probalom kinalgatni,ordit,loki el az uveget...ilyenkor gondolom,hogy mar jollakott,na dehat 80ml-el??? leteszem,15-20perc mulva ismet keri,es megeszi,ami maradt.

Minden etetesnel kivagyok,mig mas vele egykoru babak megesznek 150-200-at,O max.120-at,azt is ket alkalommal.

Setalni nem mehetek le 1 orara sem,anelkul,hogy tapszert ne vinnek,mert ugye tuti mgehezik,hiaba elindulas elott evett.Lehet,hogy csak szomjas,de mar mondtam,hogy semmit nem iszik meg.

A hozzataplalast 4,5 hosan kezdtuk,lassan 2 honapja.A gyumolcsot elfogadja(alma banan,korte,barack),tizoraira adom neki,de meg nem sikerult kivaltani 1 etetest sem (nemtom mikor fog :(().Repat,krumplit,ceklat,csirkemellet probaltam meg adni neki uzsira,de par kiskanal utan kikopi,es keri a tapszert.A tejpeppel ugyanez a szitu.

Ok,hogy turelem kell hozza,de ha 2 honap alatt meg 1 etkezest sem sikerult kivaltani,akkor mikor fog?Hiaba adnam neki a rendes kajat(gyumi,zoldseg)kikopi par kanal utan,nem tomhetem bele,hogy hanyjon,viszont az sem buli,hogy 1,5-2 orankent egyen.

Total kivagyok mar ettol,es tudom,hogy en rontottam el az ossze-vissza szoptatassal,de tehetnek meg valamit,hogy legalabb 3 orat kibirjon?

Tobbszor huztam az idot 2 etetes kozott,(eleg nehezen ment),viszont ugyanannyit evett.

Valaki hasonlo helyzetben?


2011. ápr. 28. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél kemény, és nyújtsd az időt 2 kaja között. Aztán rájön majd, hogy többet egyen, mert későn lesz a köv. kaja. Nem jó ez, hogy össze-vissza eszik keveseket. 5-6 max 7 evés kellene neki egy nap. 3-4 óránként
2011. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom,de barmit probalok bevetni,O csak igy eszik :(
2011. ápr. 28. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, keménynek kell lenned. tápszerrel nem jó igény szerint etetni.

a mennyiséggel amúgy nem tudom mi bajod, hol hallottad, hogy ennyi idősek 200ml-t esznek? rá van írva a tápszer dobozra mennyi a mennyiség és hány óránként!

enyém 8 hónaposan lett tápis, napi 4x evett 150ml-t a hozzátáplálás mellett (reggel, este és a 2 nappali alváskor) és sokszor maradt is.

most 1,5 éves, este elalvás előtt iszik 210ml-t, reggelre max. 150ml-t!


keményíts be! ha éhes, a tápis cumisüvegbe tegyél egy kis gyümölcslevet, majd azzal kihúzza. ha szilárdat eszik, próbáld utána vízzel kínálni, simán el tudom képzelni, hogy csak a szomjúsága miatt kér tápit!

2011. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is tápszeresek vagyunk 3. hónap óta, most 4 és fél hónapos a kisfiam, és ő így eszik: reggel 200 ml, aztán 11 körül 100ml gyümölcspüré, + 130 ml tápszer, aztán délután 3 körül 165, 6 körül 165 ml és este 9 kor 165 ml tápszer. Mindíg sokat evett 4 kg al született. Én úgy tudm, hogy tépszeres babáknál 2,5 3 óra kell az evések között, mert nehezebb emészteni mint az anyatejet. Mi Milupa-Mildibé 1 -et használunk. az ivással meg gyerekcipőben járunk, a vizet nem nagyon issza egy nap 20 ml összesen talán megiszik, ma kipróbáltam a hipp Alma citromfű teát ( 4 hótól) és egyszerre megitta két evés között a 20 ml, minden evés között megkínálom, mert a táp nem szonjoltó, ha kell iszik, ha nem nem , "megerőszakolni" nem lehet őket.

Kitartás

2011. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, kíváncsi vagyok a válaszokra, mert mi is így eszünk, annak ellenére, hogy próbálom kihúzni az etetések közötti időt :(
2011. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj neki valami finomat adni inni (míg megszokja az ivást, aztán lehet egyre jobban higitani míg tiszta víz nem lesz:) És tényleg legyél kemény, ne adj neki 3 órán belül enni, csak inni, neki is jobb lesz így. Az ilyen pici babák max 1 hét alatt megszokják a változást, szerintem menni fog!
2011. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"A válasz megírásának időpontja: ma 14:33"-pedig mar azt hittem,hogy csak mi vagyunk ilyen helyzetben...de latom nem nagyon erkezik a "valasz".Persze mindenkinek koszonom a valaszat!
2011. ápr. 28. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!