Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üdv! Szétmentünk az élettársam...

Üdv! Szétmentünk az élettársammal, mielőtt elköltözött együtt voltunk (védekeztünk) és mégis várandós lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most 15 hetes terhes,és kb 1 hete nyögte be hogy mi van!

Hogy oldjam meg hogy a gyerekkel se toljak ki és az életemet se b@sszam el?


2011. ápr. 29. 10:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudsz mit tenni, az életed a csaj sikeresen tönkre tette,legalábbis részben. Max. kérhetsz apasági vizsgálatot. De az sokba kerül,és ha te vagy az apa,akkor nem éri meg.
2011. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
"Sajnos" a megcsalás a fogantatás körülbelüli időszakában teljesen kizárt....
2011. ápr. 29. 10:49
 13/38 anonim ***** válasza:
24%

Én vagyok a félreolvasós.

Fogalmam sincs, és nem is tudhatja más, csak te. Ha ő hagyott el, lehet, hogy meg se engedi, hogy mellettük legyél. Nem tudom min ment tönkre a kapcsolat, ha helyrehozható, hozzátok helyre! De ha nem szereted, esetleg ő se téged, csak a gyerek nem fogja egyben tartani ezt sajnos.

Semmiképp ne vedd félvállról, de nézd reálisan mit tehetnél? Ha van esély újrakezdeni próbáljátok meg! Ha nincs, akkor tényleg marad a gyerektartás és a láthatás.

2011. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Hogy védekeztetek? Szerintem számolj vissza arra az időpontra amikor együtt voltatok (vagy kérj UH leletet, ami bizonyítja hogy mennyi idős terhesség), és számold ki, hogy tényleg a tiéd-e a gyerek. Mi van, ha csak ezzel akar megfogni? Nem rossz szándékból írom, de sajnos van ilyen is. És miért csak most közölte?

Beszéld át vele szerintem.

2011. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
38%

Lehet hogy sokan le fognak most hurrogni a válaszomért, de azért leírom:

fontoljátok meg az örökbeadást. Ha nem szeretnél/nem tudsz kapcsolatot tartani velük, és a volt párod sincs olyan helyzetben hogy egyedül neveljen egy gyereket, akkor érdemes átgondolni. Így lesz szerető apja, anyja, esetleg testvére is, egy olyan családban nőlhet fel boldogan, amit előtte alaposan megvizsgálnak, hogy alkalmas e, és meg is ismerhetitek őket (nyílt örökbeadás)

Ha akarod, szívesen válaszolok egyéb kérdésekre is.

2011. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
42%
Mindenesetre nem volt szép tőle, hogy 15 hetesen kész tények elé állított! Beszéltetek róla ő mit szeretne veled kapcsolatban?
2011. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
42%
Sajna tényleg nem tudsz mit tenni... A szüléskor legyél ott mindenképp, jó élmény lesz neked is, de addig még úgyis meglátod hogy alakulnak a dolgok. Sajnálom hogy így alakult, tényleg nem szép dolog ilyenkor közölni...
2011. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Ő mindenképpen meg akarja tartani,szerintem csak azért most szólt hogy ne kelljen elvetetni! Nagyon szeret engem állítása szerint,de én már csak úgy szerettem mint embert ezért mentünk szét. kicsit önző szerintem,mert tudja hogy nem tudok úgy hozzáállni mint más apa hogy:"te dolgod,nem érdekel"
2011. ápr. 29. 10:56
 19/38 anonim ***** válasza:
42%
Hát akkor valószínű tényleg a gyerekkel akar magához kötni! Nem kell vele élned ha nem szereted már, legyél vele a szülésnél persze, látogasd a gyereket, fizess utána és ennyi!
2011. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem onnantól kezdve el van b@szva ez a kapcsolat, hogy 15 hetesen mondta el neked. Nyilván nem akarja, hogy az életük része legyél, hiszen akkor az első pozitív teszt, az első orvosi vizsgálat után eléd állt volna.

Innentől már "csak" annyi a teendő, hogy eldöntsd, hogy mi legyen. Adsz elismerő apai nyilatkozatot és megkönnyíted a csaj dolgát, fizeted a gyerektartást, cserébe odaadó hétvégi apuka leszel - ha hagyja és nem ellened neveli a gyereket. Vagy nem adsz apai elismerőt, bizonyítsa be a csaj, hogy tőled van a gyerek.

Az, hogy kitolsz-e a gyerekkel nem csak rajtad múlik. A gyerekek nagyon-nagyon sok mindent megéreznek már nagyon pici korukban. Nem hiszem, hogy az a jobb, ha anya és apa hányingert kap egymástól, de egy háztartásban laknak. Úgyhogy ezt az odaköltözősdit szerintem felejtsd el. Hacsak nem változik meg a jelenlegi érzésed a csaj felé.

2011. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!