Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislánynak mikor vágjátok le...

Kislánynak mikor vágjátok le először a haját?

Figyelt kérdés
14 hónapos lesz és nincs sok haja. Taréjban hosszú csak a haja és hátul, oldalt alig van. Vacilálok hogy levágjam e.
2011. ápr. 29. 11:15
 1/5 Darcy01 válasza:
Szerintem ha vágsz belőle, akkor erősebb lesz a haja, és talán gyorsabban is fog nőni.
2011. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkét lányomnak 4 hónapos korától vágni kellett elöl a haját, mert nem hullott ki a babahajuk, hanem nagyon gyorsan nőtt. Az első komoly nyírás 15 hós koruk körül volt. A hosszú babahaj alatt elkezdett nőni a sűrű, de még rövid erősebb, ettől elég érdekesen néztek ki.

Amíg aranyosnak látod a kislányodat ezzel a taréjjal, és őt sem zavarja, fölösleges hozzányúlni, attól nem fog a többi jobban nőni.

2011. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem vágnám le,de ez saját vélemény.Lesz az még sok és hosszú.

Igaz,ilyen "problémám" nincs,mert lányom alapból hosszú és sűrű hajjal született és már 3x vágtam a frufruját.

2011. ápr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy másfél-két éves kor körül van egy élettani hajváltás, ami több hónapos folyamat (persze gyereke válogatja, van akinél akkorra már befejeződik) és sűrűbb, kevésbé puha/selymes és gyorsabban növő haja lesz a gyerkőcnek.

Tehát nem attól nő gyorsabban a hajuk, vagy sűrűsödik meg, mert vágják, hanem általában az első frizurázkodások egybeesnek a hajváltás folyamatával, és a szülő a vágásnak tulajdonítja a pozitív változást.


De hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak: hátul esetleg levághatod neki, kényelmesebb lesz nyáron, hogy nem melegíti.

Amúgy a lányomnak a lányomnak nagyon kis semmi haja volt még kétévesen is, és tincsenként más-más hosszúságban pár szál lengedezett ide-oda, nagyon idétlenül nézett ki. hátul meg nőtt veszettül... Úgyhogy végül egyenletesre vágtam, hogy legalább valami formája legyen, és ahogy nődögélt később, úgy alakítottam ki a frizuráját.

2011. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 éves volt, amikor levágtuk neki először géppel egyformára. Olyasmi volt, mint a tiednek, középen hosszabb, oldalt és hátul szinte semmi. Levágtuk egyformára, és hihetetlen változást tapasztaltunk, egyből besűrűsödött neki, és nagyon szépen és gyorsan elkezdett nőni neki :)

Szerintem vágjátok le neki, mindenképpen jót fog tenni, hogy nem azok a vékony hosszú babahajak lógnak.

Vágjátok le szerintem a "tarajat" pár centisre. Próbálgass csatokat tenni neki bele, hogy szokja, és ha már rövid a haja, legalább a csatoktól csajosabb lesz :)

2011. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!