Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Estére kevés a tejci, adhatok...

Estére kevés a tejci, adhatok neki tejpépet szopi után? Ezt is szoktatva kell vagy amennyit megeszik egyből lehet annyit? Tápszert nem issza, mert szereti a cumisüveget! 5. hónap elején járunk most.

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 10:22
 1/9 A kérdező kommentje:

"nem szereti az üveget"

ezt írtam volna előzőleg:)

2011. máj. 1. 10:24
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a szokás nálatok, hogy alszik el babád.Mert ha szopizás után még éber, fent van, akkor adhatsz neki utána.Az első 1-2 alakalom legyen inkább kóstoltatás, de bizti nem lesz tőle baja, utána már kaphat annyit, amennyit kér.

De ha szopizás közben már elálmosodik, ráhangolódik az alvásra, esetleg el is alszik, akkor inkább előtte adj neki.Pl ha én adnék az én babámnak akkor tuti a szopizás előtt lenne, mert ő általában bealszik az esti szopizás alatt, úgy teszem be az ágyba.

6,5 hónapos

amúgy, tudom nem ide tartozik, de boldog anyák napját:)

2011. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem ne adjál neki


inkább szopiztasd meg kétszer egymás után vagy két mellből ha eddig nem ezt tetted

lehet h most van egy fejlődési ugrás előtt és azért éhesebb 1-2 nap alatt alkalmazkodik a tested az igényeihez

ha eddig csak anyatejet kapott nem szerencsés most elkezdeni a tejpépet főleg nem este


amúgy honnan tudod h kevés ? jelzi neked a baba vagy csak te gondolod így ? és ha jelzi akkor hogyan ?

2011. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Boldog anyák napját kívánok Én is Nektek !!


2 mellből szopik, érzem a tejleadó reflexet, de semmi nem jön, ekkor már egy órája szopik, persze az elején jön belőle , de aztán már nem.Leteszem akkor egyből ébred, keresi a cicit,enne még.Már több mint egy hete ez van, pedig hagyom mindig cicizni mikor akar.

Amikor éreztem , h elég neki akkor evett, elaludt és letettem és aludt vagy hajnali 4ig is!

ezért gondoltam, h adnék neki!

2011. máj. 1. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem adnék neki tejpépet.Mi most töltöttük az 5 hónapot,fiam hatalmas étvágyú,de én fanatikus anyatejes lévén, nem szeretnék semmi hozzátáplálást még vagy 1 hónapig.Én úgy oldottam meg,hogy ha kicsit növekedett a tejci igénye/pl növekedési ugrásnál/pár napig szedtem homeopátiás bogyókat-ricinus communis 5ch-napi 3*5-kb (600ft).Szinte azonnal növekedett a tejcim és még eddig minden ugrást megúsztunk csak anyatejjel.Egyébként az összes tejpép tápszer alapú,ezért én ha már hozzátáplálás,inkább alma levével kezdeném,de nem este,hanem délelőtt.
2011. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ne is tudom.próbáld ki a homeós bogyókat,de ha nem segít...én nem ,,kínoznám,,.nyilvánvalóan éhes szegény,azért szopizik egy órát is.szerintem adj neki enni mellé nyugodtan
2011. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ugyan már!!én is fanatikus szoptató vagyok,de ha éhes a baba,akkor valamit adni kell neki!ha éhesen fekszik le,akkor fél óra után már fent van,addigra nem termelődik annyi plusz tej!És nem 3 hetes,hanem 5 hónapos babáról van szó!Lassan amúgy is el kell kezdeni a hozzátáplálást!

Én mondjuk gyümit adtam fiamnak uzsira,5 hónaposan már evett almát banánnal,keksszel.Ezt az esti szopi előtt 2-2,5 órával kapta,így kicsit zsufisabb volt az este,de még nem volt annyira éhes,nem kellett neki olyan sok tej,és jól aludt!Én adnék neki a helyedben tejpépet.

Azt nézd,hogy nektek mi a jó,ne azt,hogy a nagy könyv szerint 6 hónapos kora előtt nem kaphat mást!nem egyformák a babák.

Én 4 hónaposan kezdtem neki mást adni,lassan 7 hós és eszik már egy csomó mindent,abból kap amit mi eszünk,semmi baja!És szopizik mellette!

Szóval babád igényeire figyelj,hiszen ha azokat kielégíted,akkor érzi jól magát és az a jó neked is!

első voltam

2011. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem lehet h nem is éhes csak vágyik a közelségre?


az én babáimnak is volt olyan időszaka mikor egyfolytában a cicin lógtak

és nem szopizott csak cicizet

2011. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sziasztok

jó, h leírtátok a tapasztalatokat!

Nem hinném, h a közelségre vágyik,napközben is csak vele foglalkozom.Csak estére van ez a nagy szippantásos szopi, de szedek már mindent és így sem annyi a tej mint kéne, úgy szívta most is, h csak na ...adtam ma neki pépet, na nem sokat, először csak olyan 4 kk-al, délután.Remélem javul a helyzet, de elkezdem kóstoltatni mindenképp, nem akarom éheztetni,nem tudok arra várni, h majd valahogy csak alszik amig 3-4ó múlva lesz valamennyi tejem ami elég neki.Mert pontosan az van, h egyszerűen kevés neki és ha leteszem róla akkor azonnal sír,de egy csepp sem jön már akkor.Akkor az almával is jól tud lakni?

Azért gondoltam a pépet, mert azt hittem az jobban laktat,vagy nem? a védőnőt is megkérdem, de most is csak 7dkg-ot hízott pedig 15-20 szokott és ez biztos ezért van:(

Még egy fontos kérdés: mikor kb. mennyi idő amíg megtudom úgy etetni, h ne köpje ki az ételt?, mert most fogzik és a péppel is jobbára nyálbuborékot fújt!

Volt valaki akinek ennyi idő utána a gyermeke mégis tudott enni üvegből?,

Amúgy ha holnap este megint kevés lenne akkor már kicsit többet ehetne a pépből ha éhes, vagy tartsam ezt a naponta 1kanállal többet szabályt?nem fájt a pocija, nem sírt úgy.azt megismerem.

köszönöm!

2011. máj. 1. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!