Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dackorszak, vagy makacsság?

Dackorszak, vagy makacsság?

Figyelt kérdés
19 hós fiam mostanában mindenért hisztizik, ha valami nem úgy és akkor történik, ahogy és amikor ő kitalálja. Legtöbbször csapkod is bennünket. Visszaütni nem akarok, mert ha én azt mondom "ez csúnya dolog, nem szabad", akkor én miért csinálom. De nem tudom, hogy hogyan kezeljem. Szóljak rá erélyesen, szóljak rá nyugodtan, ne vegyek róla tudomást, vagy mit tegyek?
2011. máj. 1. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én kislányom nagyjából ennyi idős (19 hós lesz 15.-én) és én is tapasztalok hasonlókat. Sőt, az én kis drágám simán lefekszik bárhol a földre. Nam hisztiből, hanem mert buli. Jókat nevet rajta. A körülöttünk lévők szörnyülködnek. Engem, őszintén szólva nem zavar, tudom, hogy ilyen, képes fél órán át hasalni és molyolni a fűben. Mikor valaki megjegyzést tesz, csak azt szoktam mondani: Él még aki mossa...

Nálunk a hiszti csak pici ideig tart, és sosem komoly. Talán mert én sem veszem komolyan. Mosolygok rajta, megpuszilom, és megyek tovább. Akinek nem tetszik, odébb megy. Ennyi idősen egy gyerek még bőven gyerek szerintem. És az én elvem a mutass példát, ne dirigálj. Ennyi idősnek úgyis hiába mondod, hogy ne hisztizzen, vagy viselkedjen jól stb.

A csapkodásról csak annyit, hogy az én kicsim egyszer kétszer rám ütött, én visszaütöttem, és le is szokott róla. Gondolom, érezte, hogy nem kellemes. Pedig egyébként nem verem a gyereket...:-) De sztem a tapasztalás hasznos dolog. Ebből tanul.

Ja és kicsi a gyerek nem hülye...csak meg kell mutatni neki dolgokat. Nálunk a probléma főként a pakolásból van, mert azt nagyon szeret. Nem igazán sikerül leszoktatni róla, de dolgozom az ügyön. Az is igaz, hogy éppoly kitartó és makacs a gyermek, mint én.

A hisztitiről én sosem veszek tudomást, mert csak akkor van műsor, ha van közönség. Sztem csak próbálgatja az erejét. Ja, és még a Menj a szobádba, dolog is beválik nálunk.

2011. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!