Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha folyton...

Mit csináljak, ha folyton piszkálnak, hogy duci a babám?

Figyelt kérdés

Kisbabám 7 hónaposan 9 kiló (kb. 65 cm), szóval elég kis ducika (3750-el született, 50 cm-vel), de engem nem zavar(t eddig), mert sokat mozog, élénk és mindent örömmel eszik. Tegnap családi vendégség volt, és azzal piszkáltak, hogy már EGYÁLTALÁN NEM kéne tápot adnom neki (a doboz szerinti 3-szor 210 mili-t kapja). Mondtam, hogy ennyi kell, a többi étkezés úgyis gyümölcs és főzelék. Erre elkezdték mondani, hogy tényleg nem látom, hogy milyen dagi és adjak mindenből kevesebbet. Elszakadt nálam a cérna, apám és anyám úgy kiakasztott, hogy végül már sírvafakadtam, de csak mondták-mondták.

Ha rájuk hagyom a picit, mert valamit elintézek, akkor pedig csak fél üveg bébiételt adnak neki (nálam másfelet eszik vagy házi főztöt, de abból is annyit). Persze utána éhesen sír, és én gonosz módon meg szoktam etetni.

Soha nem tömtem a babám, csak egyszerűen addig adom, míg éhes és így 3 óránként kíván enni (pontban). (Szerintük ez is túl gyakori).

De mivel az orvosi váróban is múltkor beszóltak, hogy milyen dagi, persze a szívemre veszem.

Amúgy a férjem és én is nagyon vékonyak vagyunk, de bébiként dagik voltunk.


2011. máj. 2. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne rájuk hallgass, hanem a dokira. Meglátod elindul és olyan sovány lesz majd, mint ti. Mutasd meg anyukádnak a régi fotóidat, meg a párodét, ha ti is ducik voltatok. Ha nem akadályozza őt a mozgásban és a doki sem szól rá. Akkor ne foglalkozz mással.
2011. máj. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Dokit megkérdeztem és mosolygott. Azt mondta, hogy ne vicceljek, egyáltalán nem gond.
2011. máj. 2. 09:04
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
hát tényleg nem kicsi a babád.az a helyzet,hogy nem biztos,hogy mindenki bántani akar.ha addig adsz neki enni amíg kéri,azzal nem biztos,hogy jót teszel,írod másfél üveg tápszert megeszik,bővel elég lenne az egy üveg étel is,ha nagyon kitágítod a gyomrát,többet és többet kér.sajnos tényleg vissza kéne venni a mennyiségből,az ő egészsége érdekében.a családban volt ilyen nálunk is, ott az anyuka védőnői tanácsra visszább vette az adagokat,és megszokta azt a mennyiséget is.
2011. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne az okos rokonokra halgass,hanem a babádra.ha ő éhes,jelez,akkor adj neki amennyi jólesik,nem lehet éheztetni egy ilyen picit!mondd meg nekik h attol h ők olyankor fél üveggel adnak neki,attol nem fog lefogyni ugy sem.!!

Egyes tápot adsz neki még?ha igen lehet h a 2es jobb lenne,nem akarna 3 óránként enni talán csak 4.

2011. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

9.06os vagyok:

nem baj ha másfél üveggel megeszeik.kisfiam is ennyit evett,és mégis vékony volt....nem ettöl fog elhizni.

2011. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokinak nem baj, akkor a szakemberre hallgass, és neked se legyen az.
2011. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ugyan már dagi baba nincs...mikor elkezd menni, futni úgyis leszaladja, meg mire felnő rengeteget fog változni.....

Úgy eszik ahogy neki jól esik, egy babát nem szabad "fogyóztatni".....

2011. máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

2-es tápszert kap, reggel, délben, este. De: gyümölcs és délután a főzelék (husival).

Az a baj amúgy, hogy anyumék azt mondják, hogy nem baj, ha egy baba az anyatejtől dagi (mint ahogy mi voltunk a férjemmel), de tápot inkább ne egyen. Én úgy tudom, hogy min. 500 mili tejalapú étkezésnek kell naponta lenni, no mármost anyatej híján nem tudok mást adni.

Amikor visszavettem az adagból (főzelék ill. táp), akkor eleinte sírt, aztán elfogadta, majd 2 óra múlva sírt megint (figyelemelterelés jött, így ki tudtuk húzni még az időt). Erre éjjel meg sírt, hogy éhes, erre megsajnáltam, hát akkor így kapott. Ez a rendszer nem jött be, így kapott ismét a szokásos "rossz" étkeztetés szerint.

Ezzel a mennyiséggel csak reggel ébred fel.

Köszönöm a válaszokat amúgy mindenkinek, aki írt eddig!

2011. máj. 2. 09:19
 9/17 anonim ***** válasza:

szinte lefogadtam volna, hogy ilyen válaszok jönnek. Holott a statisztikák pont azt mutatják, nagyon sok gyerek elhízott és egyre több 3-4 éves szenved 2-es típusú cukorbetegségben, magas a koleszterinszintje, magas a vérnyomása.

És sok elhízott csecsemő elhízott is marad. Én odafigyelnék az étkezésére, és semmiképp nem adnék neki addig, amíg éhes, mert hozzászokik és nehezebb lesz leállítani. Különösen ha már most láthatóan súlyproblémái vannak. Nem azt mondom fogyókúráztasd, de figyelj oda az étrendjére. És minden tápanyagból előírt mennyiséget kapjon (szénhidrát, zsír, fehérje)megfelelő arányban,mert lehet ott a gond, hogy nem jól állítasz össze egy egy étkezést. Tápszert is lassan elhagyhatod, lecserélheted valami egészségesebbre. Ne kevesebbet adj mennyiségileg, inkább minőségileg változtass.

De persze a te gyereked, azt csinálsz, amit jónak látsz.

2011. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy baba "hurkás " ha egészséges és nem vézna, egy 3-4 éves gyermek már képes a mozgásra sőt rengeteget mozog, és teljesen más az étrendje is, az akkori súlyproblémák 2 éves kor előttig nem vezethetőek vissza.....

Az orvos és a védőnő úgyis időben szólna ha tényleg baj lenne..... Nem kell egy babánál a külsőségekre, divatra adni !!!!!

2011. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!