Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 35. hétre született a kisbabám...

35. hétre született a kisbabám. Ha a Tiéd is, miket csinált 3 hónapos korára? Le volt maradva valamivel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

35.hét után pár nappal született a kisfiam. 3hónapos korában mindent ugyanúgy csinált sőt szerintem még többet is mint a társai. 6hónapos korig igy ment. Aztán jött egy stagnálás egészen 9hónapos korig nem történt semmi. Ekkor jött hozzánk Dévényi tornász és rá 1hétre kúszott,még egy hét mászott-felült rá 2hétre pedig felállt. Most 13hónapos és bútorok melett megy lassan elindul egyedül:-) Viszont bánom azt az elveszegetett 3hónapot( gyerekorvos engem nézett hülyének pedig mint kiderül igazam volt,hogy kell egy kis gyógytorna) Mint kiderült nagyon sok koraszülött babának szüksége van egy kis gyógytornára akkor miért nem mondják a gyerekorvosok? Engem 3hónapig azon gyözködtek,hogy minden oké a gyerekkel,pedig már rég kúsznia kellett volna. A gyógytornászok azt ajánlják,hogy 4-5 hónapos korig a legideálisabb megmutatni a babád. Igaz nem tudom,hogy mi okból kérdezted de ha pici kétely is lenne benned a babád fejlődését illetően ne hallgass senkire aki lelegyint hanem vidd el egy Dévényi szakemberhez állapotfelmérésre. Ez kb. 5000 forint de megéri. Ha minden ok akkor megnyugodsz ha pedig kell egy kis torna akkor legalább időben megtudod nem úgy mint én.

2011. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok az lemaradt,hogy miket csinált a fiam 3hósan:

Hason szépen-sokáig emelte a fejét,törzsét-nézelődött.

Követte a szmével embereket,tárgyakat.Sokat gagyogott-sikongatott.Örült apának-anyának tudatosan. ászósznyegén játszott-hosszú ieig egyedül is elvolt benne.Sépen és erősen fogott,magának betudta rakni a cumiját,Az ágyban elforgott bármerre mindig más pózban az ágymsik végében ébredt,2ós kora ót átaludta az éjszakát (este 10től reggel fél 6ig) Már nem sirt pelenkzáskor és vetkőzéskor.Szopizta az ujjait,cuppogott.

2011. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ancsika34 ***** válasza:
35.- 36. hétre született a kisfiam. (határeset volt :)) Most 5.-én lesz négy hónapos és Mindenkit követ a szemével, megismeri anyát , apát. Hason fekve szépen tartja a fejét, tegnaptól (máj.1) hasról hátra fordul és nagyon élvezi az új tudományát! A kezeivel játszik, nézegeti és tömi be a szájába. Játékokat megfogja és azokat is megeszi, egy hete már nyúl is értük! Főleg, amelyiket ismeri. Már nem sír a fürdésnél, pedig két hónapig üvöltött. Már csak hajnalban egyszer kel fel. Ja és nagyon sokat gőgicsél, egész hosszan és sokat mosolyog. fülig ér a szája, ha szólunk hozzá! Bocsi, ha hosszú lett!
2011. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kislányom 35+1-re született, kiabál, gagyog, kacag, mosolyog, tartja a fejét, emeli magát, forog az ágyában (mint az óramutató), amit nem csinál és az a visszamosolygás rám és nagyon kevés dolog érdekli. Ma kaptam beutalót fejlődésneurológiára, mindenki azt mondta, hogy normális, Én aggódom. Tudom, hogy egészséges, csak lassabban fejlődik, szeretném segíteni őt, de senki nem hiszi el Nekem, hogy kicsit el van maradva, mert 3kg-val született.

2011. máj. 4. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 35 hétre született,rá 1 napra kiderült hogy streptococcus baktérium miatt ,ő is elkapta ,be is sárgult ,9 napig voltunk kórházban,2780kg született és 2495 lefogyott, levitték a koraszülött osztályra ,kék fény infúzió,antibiotikum

Nehéz volt nagyon 2 óránként kellett kelteni és etetni(fejni kellet mert erőtlen volt )ez így majdnem két hónapig ment ,aztán rá szokott a cicire és 27 hónapig szopizott,orvos tanácsára leszoktattam, mert terhes vagyok ,most már 32 hónapos,idáig rendben van minden ,volt szívőréje,de elmúlt ezt mondja a doktor most pár napja voltunk kontrollon

12 hónaposan kezdett eljárni,sokáig nem beszélt de gondolom mivel korán járt azért,pár napja elkezdett szólni hogy ,,anya pisi ,,,most pelus nélkül van de csak itthon még,sokáig próbálkoztam a bilivel de üvöltött nem akart és szakértő tanácsára abba hagytuk, nagyjából ennyi

További szép napot!!!

2011. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35-36 hétre született a babám, 52 cm, 2610g. Most múlt 6 hónapos. Mindent csinál,kivéve a fordulás, illetve hasról hátra fordul, de hátról hasra nem. Majd idővel, tudja, hogy kell de elég lusta. Viszont rengeteget gagyog, mosolyog, el van egyedül. Védőnő azt mondta semmi gond vele, nincs lemaradva. Doktornő szerint pedig a mai babák nagyon lusták, később kezdenek mindent, mind az ő idejében.
2011. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!

kislányom is 35. hétre született, 48 cm és 2480 gramm volt.

most 9 hónapos.

3 hónaposan még nem forgolódott amint azt te irod,fogni sem tudott igazán, de visszamosolygott, nekem is és volt kedvenc figurája a játszószönyegen, annak is mosolygott, gagyogott.

De 8 hónaposan a kiságyában felállt, mondta hogy mámá, tátá, bábá, pápá, ma már bármibe kapaszkodva akárhol feláll, felül, nagyon gyorsan mászik!

2011. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én úgy hallottam, hogy az a baj, hogy a mai babáknak túl nagy az elvárás feléjük és mindent sokkal hamarabb kéne csinálniuk.

2011. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem 35+1 hétre született a lányom 2940 gramm, 51 cm, most 4,5 hónapos. Kacag, gagyog, nyúl a tárgyakért, amit megfog, nem engedi el, mindent a szájába vesz, kiemeli magát, megismer minket, visszamosolyog. Viszont még nem forog semerre.

Mi is jártunk fejlődésneurológiára, most meg Dévény tornára járunk heti 2x, nagyon hasznos, sokat fejlődött azóta.

És igen, le volt maradva és le is van maradva, nem nagyon, de kicsit igen. Teljesen normális, 5 hetet le kell vonni 1 éves koráig a korából, azt "várd" el tőle.

2011. jún. 28. 09:57
 10/10 A kérdező kommentje:
jó nagy hülye vagyok, a saját régi kérdésemre válaszolok :-D
2011. jún. 28. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!