Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már úgy, hogy arra...

Voltatok már úgy, hogy arra gondoltatok, hogy: Csak az én gyerkőcöm "problémás"?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a végső elkeseredésre,amikor semmi nem megy,semmit nem akar,semmi nem úgy van ahogy ti szeretnétek;és esetleg még ajándéknak rájön egy kis dackorszak vagy egyéb nyalánkságok. :P

Én most ebben vagyok benne.

22 hónapos a fiam és kezdek nagyon elkeseredni. :(

Nem eszik egyedül,de még csak nem is nagyon próbálkozik vele.Ha nem etetem (otthagyom,hogy kezdjen vele amit akar,akkor borogatás,maszatolás;inkább nem eszik és ezt egymásutáni étkezéseknél is megcsinálja;képes egész nap nem enni)

Egész nap szeles,csapkod,dobálózik a játékaival.Nem tudom,hogy büntessem,lepereg róla minden. :(

Mindig csak azt csinálná,amit nem szabad!Már sokszor én is unom,hogy egész nap csak azt hajtogatom,hogy :nem...nem..nem! Nem igaz,hogy nem érti!

Azért is viselem nehezen,mert ő eddig egy angyal volt;de most mintha kifordult volna magából! Bepótolja,amit eddig elmulasztott?! :)

Rajzolni nem tudok vele,mert csak kopácsol a cerkával,annak meg nincs értelme.STB...

A fogmosásról meg már nem is beszélek! :S

Tudom nem vagyok egyedüli eset;de megnyugtatnátok?

Ti hogy vészeltétek át,hogy kezeltétek ezt a helyzetet?


2011. máj. 2. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:

az én nagy fiam 27 hónapos a pici 10 gondolhatod....

a nagy nálunk is ilyen rossz csont mindig azt akarja amit nem szabad és a pici is hisztis nem marad el egyedül állandóan kézbe akar lenni, még nem mászik nem ül egyedül csak akkor van el ha szórakoztatjuk

a nagy sem eszik egyedül ő meg pont azt akarja hogy egyedül ehessen mert ilyenkor pancsol az étellel, kukázik állandóan, a falat össze firkálja stb..

sajnos panelben lakunk mikor le megyünk a játszóra tök jól érzi magát nem rossz de itthon unja magát

szerintem a te fiad is unatkozik


együtt érzek veled

:,(

2011. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!

Én tudom,hogy nem vagyok egyedül a problémáinkkal,de sajna ez sem vigasztal.Fiam 20 hónapos.Ő próbál egyedül enni,de hamar megunja.Inni tud egyedül pohárból,de nagyon kell figyelni.Ha sokat öntök,akkor nagyon nyel,köhög,mint aki mindjárt megfullad.Aztán ha belejön kéri,hogy még öntsek,de ha elég,akkor nem ideadja,vagy leteszi a poharat,hanem kiönti a földre,térdre veti magát,és keni szét mindenfele.Még jó,hogy csak vizet iszik.De utál inni,a napi fél liter tejitalon kívül van amikor még egy decit sem tudok vele megitatni.ez kiakaszt.az egész napom az etetésről és itatásról szól.Most kicsit jobb a helyzet evésben,de volt,amikor csak úgy evett,ha szórakoztattam közben.Az mániája,hogy ha jóllakott,akkor is elfogadja a falatot,de köpi ki,hajigálja el,keni szét.Ráadásul eredeti formájában nem eszik meg semmit,össze kell neki törni mindent,a húst miliméternyi darabokra felvágni,mert nem rág,csak nyel.Pedig van 14 foga.Mindenhova felmászik,múltkor az asztalra mászott fel,le is esett,és egy jó kemény tálcát a fejére rántott.

úgy vagyok vele,hogy majd elmúlik ez az időszak is,csak átvészelem valahogy.

2011. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lányom most 3 éves. Kb mostanra értünk el odáig, hogy egyedül megeszi a levest, a másodiknál még mindig várja, hogy valaki betegye a szájába a falatot (erre most már csak a nagyszülőt tudja rávenni, úgyhogy vagy megmarad az ennivaló, vagy belekönyörgöm kanalanként. Remélem az oviban rájön, hogy ha sokáig kotlik az ebéd felett, akkor elviszik előle.)

Az nem baj, ha egyedül még nem tud fogat mosni, hagyd, hogy próbálkozzon, de utána te vedd át a fogkefét, és mosd meg neki rendesen.

Hiszti nálunk kb 1,5éve folyamatos, egyébként meg egy okos, értelmes, kedves gyerek.

Némi hiperaktivitás és figyelemzavar is "súlyt" minket, ha boltba, postára, bankba megyünk ügyet intézni, leizzaszt rendesen, mert menne össze-vissza.


Sokszor én is elkeseredek, és nem értem hogy lett ilyen, mikor a férjem is, én is nyugodt gyerekek voltunk.


Ilyenkor igyekszem a jó tulajdonságait nézni (tényleg okos, közlékeny, mindenkivel barátságos), és dicsérem sokat azért, amiért lehet.


Sok-sok türelem kell, de biztos fognak változni, hiszen még kicsik, és majdcsak elmúlik az a fránya dackorszak is:)


Ja, rajzolás: szerintem hagyd még a ceruzákat, inkább fessetek, jobban mondva maszatoljatok vastag ecsettel, kézzel. Lehet krumplinyomdázni, vastag zsírkrétával nagy háztartási csomagol papírra firkálni (lehet belőle autópálya, térkép, szélvihar, csak egy kis fantázia kell hozzá).

2011. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen,valószínű unatkozhat. :(Igaz kertes házban lakunk,amikor kint vagyunk szuper minden,csak bent nem. :(

De sajna nem lehetünk egész nap kint,mert hát nekem van dolgom bent is.Igyekszem alvásidőben csinálni,de nem mindig megy.Egyedül meg nem engedhetem ki,mert még sajna nincs kerítésünk. :(

Kedves második!Ne haragudj de nagyon jókat mosolyogtam! :)

Nagyon rossz ebben benne lenni,de egy kicsit segít,ha tudod,hogy vannak sorstársak! :)

2011. máj. 2. 14:29
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!A fogmosással csak az a probléma,hogy:

igen hagyom,hogy először ő mossa.De aztán nem adja és nem engedi!:(Szorosra zárja a száját,kilökdösi a nyelvével a fogkefét,vonaglik,forog.Kész küzdelem.

A festés ötletet köszi,kipróbálom! :)

2011. máj. 2. 14:34
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja,ami a dícséretet illeti...

Persze az én kisfiam is rettentő okos,figyelmes (ha akar),imádom és büszke vagyok rá!Ezzel ő tisztában is van!Mindenért dicsérem,amiért lehet,ha jót csinál,ha ügyes.

De ha "késünk" pár pillanatot az elismeréssel,ő szól,hogy:taps-taps! XD

2011. máj. 2. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most azt gondolom, hogy csak az én gyerekem problémás, igen.

3 éves, ha mondom, hogy nem szabad, ne csináld, akkor az a válasz, hogy de én akarom. És csinálja. Eddig nem csináltam belőle nagy ügyet, mert gondoltam, hogy életkori sajátosság.

Csakhogy az óvodában is előadta az óvó néninek, és hát eléggé kiakadtak rajta. Mondták is, hogyha nem muszáj, inkább ne is vigyem. 1 hete ezen agyalok, hogy csak az enyém ilyen? Az összes többi óvodás egy angyal?

A kisfiam 14 hónapos, ő már szépen eszik, de a víz csak azért kell, hogy legyen mit kiköpni.

A fogmosást meg szerintem nem engedik, amíg be nem fejezték a fogzást, a lányom azóta engedi. Fájhat talán nekik.

Egyébként a fiam is mászik fel mindenre, csinálja, hiába tiltok bármit. De valahogy a 3 éveshez képest kicsit sem akaszt ki.

Szóval fel a fejjel, lesz még rosszabb is. Majd ha már felesel is.

Anyukám szerint én nevelem rosszul őket, anyósom viszont azt mondja, hogy ez a normális. Remélem neki van igaza.

2011. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, bocs, de az óvónők nyalják meg a sót. Hogy mondhatnak már ilyet?
2011. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez az. De az a baj, hogy a környéken nincs más óvoda, szóval vagy ide viszem, vagy sehova.
2011. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!