Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok, vagy fogtok most...

Szoktatok, vagy fogtok most elrakni zöldségeket, gyümölcsöket a babának télre?

Figyelt kérdés
ha igen, miket, milyen formában? tehát felaprítva, vagy csak úgy ahogy van? mibe rakjátok? mekkora mennyiséget? ilyesmik érdekelnének
2011. máj. 3. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Neknünk nincs kertünk és lakásban lakunk vagy is kicsi a mélyhütö, így nem.

Habár mire tél lesz már egyéves elmúlik, így nagyrészt azt fog enni amit mi. bébi ételkböl annyi szuper jó minöségü van, hogy eddig sem törtem magam a fözésben, sok üvegest adok neki.

csak idény dolgokat vagy olyat amit mindig lehet kapni (krumpli, répa, alma) csinálok magam, de nem hinném hogy egy hipp bio étel rosszabb lenne mint amit én készítek neki.

2011. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is lakásban lakunk így sok mindent nem szoktam elrakni. Max meggyet, répát, tököt. Májat szoktam kis csomagban fagyasztani ami egy evés neki. Általában zacsiba rakom. Mi is bébiételezünk szereti összeset, de szoktam neki főzni is úgy ahogy az előttem szóló.
2011. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
cseresznyét fogok elrakni,mert az hamar elérik, esetleg epret mert azt most még a babám nem ehet, majd aztán sárga és öszibarackot is a kistesónak.még nem tudom milyen formában teszem a fagyóba, talán kis csomagokba amit majd egyszerre kiveszek.
2011. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
friss spenótot, sóskát mindenképp!
2011. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meggy, cseresznye, málna, eper, szeder, szilva a fagyasztóba 1kg-os zacskókba, ez nem tömbösre fagy, így annyit kanalazok ki belőle, amennyi kell. Spenót, sóska jégkockatartóba, ill.kis műanyagnyi mennyiséget, amennyit a gyerekek megesznek.
2011. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenből rakok pépesítve és félbe vágva! A pépesítettet jégkockatartóba fagyasztom és utána zacsiba teszem vissza , így kis adagok is lesznek . Husival ugyanígy!:)
2011. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. hasznosak voltak.

Én is lakásban lakom, de azért tettem föl ezt a kérdést, mert most vannak jó minőségű gyümölcsök/zöldségek. Tehát ha a piaciból fagyasztok le az igaz, hogy nem friss,de még mindig jobb mint pl. a téli tesco-s.

Pont október lesz mikor elkezdjük majd a hozzátáplálást. Mik a kezdő ételek? Miket szabad adnom akkor?

gondolom alma, körte jöhet. magvas gyümölcsök nem, narancs sem. kb. ennyit tudok.

2011. máj. 3. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi alma és barack pürével kezdtük 4 hónaposan. Egy darabig csak gyümölcsöket próbálgattuk. Kecskeméti bébiételben van sok fajta és olcsóbb is mint a hipp. Amikor már mentek a gyümik jöttek a zöldségek. Először répa, burgonya majd apránként a többi. 5 hónapos kortól már van húsos bébiétel is. Általában vizet iszik, de adok neki gyümölcslevet is. Most 8 hónapos eszi a darabos ételeket, még nem mindent de alakul. Második voltam.
2011. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

még az adagok érdekelnének? mennyit eszik egy-egy alkalommal?

és pl. meggynek, baracknak, stb. megeszi a héját is? nyersen kapja pépesítve, vagy párolva?

2011. máj. 11. 11:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a lehető legkisebb műanyag dobozkákat vettem meg a Tescóban, és abba szoktam darabolni gyümölcsöket, mindenfélét. Leginkább barackokat, sárgadinnyét, epret, málnát, de jöhet bármi. Ha plöttyedt is lesz, akkor is imádja a gyerek is, én is. És akár turmixot is készíthetek belőle. A dobozka nincs egészen 2 decis. Ezek most már nekünk 2 évesen jó mennyiségek, tavaly még egyik-másik nagynak bizonyult, de sebaj, bevállaltam én a maradékot. :)

A gyümölcsöket mindig megmosva, meghámozva, felaprítva tettem el.

2011. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!