Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYES-en lévő anyukának kell...

GYES-en lévő anyukának kell adóbevallást csinálnia?

Figyelt kérdés

Semmilyen más jövedelmem nincs!


Előre is köszönöm a válaszokat


2011. máj. 4. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A gyes is jövedelem. Csak nem adózik. Csinálni kell bevallást.
2011. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Gyes adóterhet nem viselő járandóság, ha csak és kizárólag Gyes volt, akkor adóbevallást sem kell beadni!
2011. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell bevallás! Én is gyesen vagyok, felhívtam a hivatalt biztos ami tuti alapon, ott mondták hogy nem kell.
2011. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen kell adóbevallást csinálni.Tavaly nekem is kellett.
2011. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kell benyújtani adóbevallást?


Amennyiben a 2010. évben a GYES-en kívül bármiféle más jövedelemmel rendelkeztünk, akkor adóbevallás kitöltésére kötelezettek vagyunk.


Kötelező jelleggel be kell nyújtanunk az adóbevallást amennyiben 2010. évben TGYÁS-t, GYED-et kaptunk. Hiszen a GYED és TGYÁS nem számító adóterhet nem viselő járandóságnak. A GYED-ből, TGYÁS-ból személyi jövedelmeadó előleg levonási kötelezettség is van, amit a kifizető teljesít, erről pedig számot kell adnunk az adóhatóságnak az adóbevallás keretében minden évben. Amennyiben van levont személyi jövedelemadó előlegünk, a kifizető által kiadott igazoláson ez szerepel.


Mikor nem kell adóbevallást benyújtanunk?


* Ha 2010. évben egyáltalán semmiféle jövedelmet nem szereztünk, illetve kizárólag adómentes bevételünk volt.

* Ha a GYES-en kívül semmiféle jövedelemben nem részesültünk. A GYES adóterhet nem viselő járandóságnak minősül, ezért nem kell róla bevallást beadni, amennyiben kizárólag GYES-t kaptunk egész évben.

2011. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak (és még pár előtte válaszolónak) van igaza, ha semmilyen más jövedelem nem volt, se gyed, se táppénz, se semmi, akkor nem kell bevallást csinálni.
2011. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Idén már nem kell. Tavaly még nekem is kellett, idén megkérdeztem én is a hivatalt, nem kell csinálni adóbevallást.
2011. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!