Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzáskor jelentkező nyugtalan...

Fogzáskor jelentkező nyugtalanságra, fájdalom csillapításra mit lehet adni?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt a babám és már 2 napja délutántól egész elalvásig tiszta nyűgös.Tegnap délután 5-től este 8-ig kisebb megszakításokkal csak sírt.Camomilla vulgarist adtam neki meg van fogínyzsibbasztónk azok eddig segítettek de tegnap nem hatott egyik sem úgy, hogy nurofen lett a vége attól 20 perc alatt el is aludt szépen.Van valami lehetőség még?A viburcol kúp nem jött be.Nagyon nem tudok már mit kezdeni vele mert bármit csinálok semmi sem jó csak nyűgösködik és a vége a keserves sírás.Nagyon szeretnék segíteni neki!
2011. máj. 5. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Panadol Baby de csak pár napig (max 3 nap) lehet használni

nekünk bejött

2011. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nurofennel mi a probléma ha hatott? Én mindig azt adom neki.
2011. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a babád abba a típusba tartozik, akiknek nem nagyon hatnak a homeos szerek. Próbálhatod a dentinox gélt (ne a cseppentőset kérd, hanem a gélt, az sokkal jobb), de az csak nagyon rövid ideig (max. egy-két perc) hat, tényleg akkor érdemes csak adni, ha már nagyon fáradt és nem tud elaludni a fájdalomtól.

Lehet nurofent/panadol babyt haszálni (ezeket felváltva használd, mert mivel más a hatóanyaguk, így kevésbé terhelik meg a gyerkőc szervezetét), illetve gyerekorvos tud felírni gyógyszertári fájdalomcsillapítót (barna üvegben, az ínyére kell kenni és a hűtőben tárolni).

Nekem az a tapasztalatom (két gyerkőcöm van), hogy a nappalokat át kell vészelni, sokat nem tudsz a homeos cuccok nélkül segíteni neki (nem szabad a fájdalomcsillapítókat folyamatosan nyomni bele), és esete, lefekvés előtt egy jó negyed órával adj be neki egy nurofent vagy panadol babyt. Ilyenkor nyugodtan tud aludni 4-6 órán át, viszont utána lehet, hogy újra felébred, mert addigra elmúlik a hatása.

2011. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a helyzet.

Nem akarom elkiabálni, de ez a 3. hét, hogy rendszeresen adom neki az OSANIT-ot (homeos bogyó), naponta 4-5x. Azóta egy angyal lett :)))) Mármint nem nyűgös, szépen eljátszik és még alszik is.

Amikor bújik a foga (töri át az ínyét konkrétan), akkor picit nyűgösebb, de ez abszolút nem olyan, mint a homeozás előtti időszak!

Ha meg tényleg nagyon fáj neki (sokat sír), akkor Nurofent adunk mi is neki. Inkább este!

7 hónaposan bújt ki az első foga (3 hónapos kora óta szenvedett a fogzással), most 8,5 hónapos, most bújnak a felső fogai, és nagyon jól viseli, pedig iszonyú duzzadt neki!

2011. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!A Nurofennel nincs semmi baj csak azt nem szeretném folyamatosan adni neki.Van gyógyszertári orvos által felírt zsibbasztó azt használjuk de a nyugtalansággal nem tudok mit kezdeni arra meg ugye nem adhatok Nurofent.Szerintem túl is van pörögve estére és már annyira aludna de a fájdalomtól nem tud na akkor jó a Nurofen.

2011. máj. 5. 14:50
 6/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó az Osanitot lehet nálunk kapni?Nem csak külföldön?
2011. máj. 5. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az kedves anyukák, szedáljuk le a gyereket, mindegy, hogy homeos vagy sem.


Próbálj meg neki rágókát adni, van olyan, amiben víz van, beteszed a hűtőbe használat előtt.

Vagy adjál neki rágcsálni valót, pl. alma, héj nélkül, de legyél ott vele, mikor eszi.


Először ezeket próbáld ki, csak utána adjál neki bogyókat, krémeket.

2011. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocs, hogy csak most írok.

Osanitot lehet itthon is kapni, nekünk egy ismerősünk szerzi be, ezért pontosan nem tudom melyik gyógyszertár foglalkozik ennek a beszerzésével!

Ha beírod google-ba, akkor ott megtalálod, talán én is ott olvastam valamikor.

És még ezt találtam:

[link]

Nekünk ez tényleg bevált. Akármennyire fáj a foga, kap osanit-ot, és el is tud aludni, és kb. másfél órát is tud aludni!

Nálunk a rágókák nem nagyon váltak be: mindent rág ami a kezébe kerül, de a hűtött rágókát csak másodpercekig rágcsálja!

Remélem, sikerül beszerezned ilyen homeos szert!

2011. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!