Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jobb oldali bordánál jelentkez...

Jobb oldali bordánál jelentkező fájdalom lehet tüdőgyulladás jele?

Figyelt kérdés
Igazából már nem tudok mire gondolni...Egy hete köhögök, a mandulám is be volt gyulladva. Szerdán voltam orvosnál, megvizsgált, meghallgatott. Kaptam antibiotikumot, köptetőt, de a helyzet semmit sem javult. Napközben még csak-csak elvagyok, talán az enyhült, de amint lefekszem, akkor jön rám a köhögés, irritál. Váladék vmennyire jön fel, de nem annyira, hogy kitudjam köpni. Tegnap óta viszont iszonyatosan fáj a jobb oldalom egész fenn a bordám körül...mell alatt...nyomásra is érzékeny. Nem tudom, hogy ez idegbecsípődés, beszorult a levegő, vagy kezdődő tüdőgyulladás, esetleg vmi súlyosabb? Elég erősen köhögök, akkor meg aztán kifejezetten fáj, és szúr olyan 6-7/10-es skálán.
2011. júl. 31. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Mellkasi röntgen kéne, ott kiderül.
2011. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos, erre én is gondoltam, de valószínű ez nem ma fog kiderülni....ügyeletes háziorvoshoz felesleges elmenni, mert úgysem tudna most hirtelen hova beutalni, max. ha súlyosabb lenne a kórházba. Szóval kénytelen vagyok megvárni a holnapot. De addig esetleg ötletek, vagy hátha volt vkinek ilyen? :S Már kivagyok, hogy egy hete csak köhögök, sehova sem tudok elmenni, és főleg, hogy esténként jön rám, aludni is alig tudok..
2011. júl. 31. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak a világért sem csesztetni-megvan a magad baja-, de előbb kellett volna elmenned.

Holnap ez legyen az első dolgod!! Jobbulást!

2011. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hova kellett volna előbb mennem??? Múlt vasárnap kezdődött? hétfő-kedd dolgoztam, szerdán mentem dokihoz...akkor még csak a köhögés volt, ez a fájdalom tegnap kezdődött...nyilván, ha elviselhetetlen lenne, már elmentem volna ügyeletre, bár szinte tudom, hogy úgy sem csinálnak vele semmit, érdemlegeset csak hétköznap, munkanap tudok...

Tényleg nem hiányzik a cseszegetés....már kivagyok, testileg is, lelkileg is.

2011. júl. 31. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké, bocs...Holnap mindenképp menj el. Addig fájdalomcsillapítót szedhetsz, pl Algopyrin.
2011. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A doki mindenek előtt,

Lehet csak a rekesz izmod fáj a sok köhögéstől,,,Az elég gyakori.

Javulást kívánok!

Teca

2011. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen antibiotikumot kaptál? Vissza kellene jutnod orvoshoz minél előbb, addig is köptető tovább, és fájdalomcsillapító (pl. Algoflex, Cataflam, Algopyrin, ami van otthon és nem vagy rá túlérzékeny).
2011. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladás kemény lázzal jár. De amugy nekem a bordámnál fájt akkor, félig felvolt vizesedve a tüdőm, de a láz az mindenképpen "szükséges" hozzá én ugytudom. De remélhetőleg nincs ekkora gondod. Jobbulást!
2011. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1000 mg-os Augmentint kaptam, és Aspirin plus C pezsgőtabit.

Nappalra köptetőt (fluimucil 200), éjszakára köhögéscsillapítót ( kanalas). De semmi javulás. Illetve napközben ülve talán elvagyok, de amint fekvő helyzetben vagyok előjön ez a fullasztó köhögés, alig tudok mit felköhögni, és nagyon erősen kell köhögnöm...lehet, hogy már csak emiatt fáj? Esetleg megrándult ott vmi? Ahh, nem tudom....mindenképpen visszamegyek orvoshoz, ez nem kérdés. Lázam nem volt, de attól még lehet vmi vírusos, vagy bakteriális....bár őszintén remélem, hogy csak vmi húzódás, nem szeretném, ha vmi komolyabb lenne! :S

2011. júl. 31. 13:19
 10/10 anonim válasza:
1 megoldás van!! a következő: felállsz a géptől cipőt húzol a lábadra és elmész az orvoshoz. ennyi!! -.-
2011. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!