Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiszer kell ennie egy...

Mennyiszer kell ennie egy kéthónaposnak?

Figyelt kérdés

2 hós babám ötször eszik, néha hatszor. Viszont vannak napok, amikor annyira alszik, hogy felébreszteni csak nagyon nehezen tudom - ekkor 4 óra már eltelt az utolsó szopikor, és a védőnő azt mondta, hogy max 4 óra teljen el két szopi között, tehát ezért felébresztem.

Egyébként este 10-től reggel 6-ig alszik, egy hete már 7-kor kel.

Namost a 4 órát 2 hósnál is be kell tartani?! mert aki igény szerint szoptat, gondolom hagyná aludni... na de meddig?


2011. máj. 5. 16:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és könnyen el lehet terelni a figyelmét, egy kis dajkálás, ringatás és már nincs "lálá éhes vagyok" sírás. Lehet nem is volt éhes?! (ha cicire rakom, eszik). Amúgy szépen hízik.
2011. máj. 5. 16:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam a babámat. Délelőtt volt, hogy 2 óránként kapott, viszont délután aludt 4 órát, én akkor nem ébresztettem fel. Szerintem hagyd. Ennyi idősen még felébredne, ha éhes lenne.
2011. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10 hetes a kislányom. Ő is 5-6 alkalommal eszik egy nap, és előfordult már olyan, hogy napközben is eltelt 5 óra két etetés között. Sőt... ma délután pl. kimaradt egy kaja, mert úgy aludt el. Nem gond. Ha éhes, akkor úgyis jelezni fog. Ébreszteni csak akkor célszerű, ha többet alszik egy huzamban, mint 3 óra, mert akkor összekeverheti az éjszakát és a nappalt.
2011. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hetes, ő is napi 5-6* eszik, én már nem keltegetem, éjjel egybe alszik 10 órát este 8-tól reggel 6-ig. Napközbe 2-4-5 óránként eszik, ahogy jól esik neki. Van, hogy 25, van, hogy csak 6 percet szopizik. Ha 2 óra eltellik két szopizás között ő is elfogadja a cicit, csak akkor kevesebbet eszik. Neki is elterelhető figyelme az éhségről pl. csörgővel.

Remélem segítettem.

2011. máj. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor hagyom 5 órát is aludni nappal (éjjel nem szoktam kelteni).
2011. máj. 6. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!