Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad inni tejet szoptatás...

Szabad inni tejet szoptatás ideje alatt? Nem okoz a gyermeknél cukorbetegséget?

Figyelt kérdés
Szabad szülés után az első napokban tejet inni? Nem lesz baja a babámnak? Én ittam az első pár napban, de a gyermekorvos és a védőnő azt tanácsolta, hogy ne tegyem. Most akkor mi az igazság? Szabad vagy nem?
2011. máj. 7. 23:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

azt mondd meg nekem légyszives mi köze a tejnek a cukorbetegséghez?

én cukros vagyok de ihatok tejet, persze meg van határozva mennyit :)

ihatsz nyugodtan de mértékkel, mégpedig a tejcukor allergia miatt

2011. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ezért:


A tehéntej hatása a cukorbetegség elõidézésében

Finnország vezet az egy fõre esõ tejfogyasztásban és ott a legnagyobb arányú az inzulin függõ cukorbetegek száma is. (forrás: New England Journal of Medicine (1992. július 30.)

Finn, olasz, amerikai, japán, kínai tudósok kimutatták hogy a tehéntejben levõ fehérjék a szervezetet antitestek képzésére serkentik, amik a hasnyálmirigy inzulin-termelõ béta sejtjeit tévedésbõl megtámadják és lerombolják, mert azok nagyon hasonlítanak bizonyos tej fehérjékre. Ezek a béta sejtek termelik az inzulint. Minél fiatalabb korban éri a testet ez a hatás, annál maradandóbb az elváltozás és annál nagyobb az esélye az 1-es típusú cukorbetegség kialakulásának azoknál, akik genetikailag gyengébbek.

2011. máj. 7. 23:36
 3/24 anonim ***** válasza:

Úgy látom, te úgyis jobban tudod. Akkor minek kérdezed? Pláne itt? Egy anonim fórumozó majd jobban fogja tudni, mint az orvosod és a védőnőd?


Amúgy én nem ittam, mert kicsapta a babámat. 4 hónapos koráig nem ittam, utána szoktattam lassan hozzá magunkat a tejhez.

2011. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Sajnos alátámasztom mint biológus a tézist. De felhívnám a figyelmedet az utolsó mondatra. Genetikailag gyengébb. 90 százalékban azok a gyerekek lesznek I - es típusú cukorbetegek, ahol már előfordult a családban ilyen betegség. A tej allergia nagyobb esélyes, de általában ha egy kicsi legalább 2-3 éves koráig nem kap tiszta tejet csak tápszert, akkor ennek is kisebb az esélye. Ahol pedig volt vagy van is a családban allergiás, ott mindenképp kerülendő 3 éves korig, és utána is csak fokozatosan adagolni. A tej allergia azért is veszélyes, mert gyakran társul hozzá mogyoró és tojás allergia, és az asztma sem kizárt.
2011. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

1. ez arra igaz aki iszik tejet, nem arra aki szopik

2.azt hívják laktózérzékenységnek, mindenki tud róla előfordul a lakosság kis részénél.


szerintem az orvos ilyet nem mondott neked,te olvastas ezt a 20 éves cikket és ezért kérdeztél.

2011. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Képzeld el, nem tudom jobban, beidéztem valahonnan.
2011. máj. 7. 23:47
 7/24 kicsiszolo ***** válasza:

Szia, tejet szabad inni kis mértékben, de nem igazán ajánlott. A tejfehérje átmegy az anyatejbe, és a babánál okozhat tejfehérje érzékenységet.Aminek a tünete:ekcéma, atópiás bőr,hasfájás,haspufadás nyugtalan alvás súlyosabb esetben véres széklet stb.

Ezért nem szokták javasolni.

Ha megoldható inkább hagyd ki.

2011. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Most hazugnak nevezel???????????

A gyermekorvos és a védőnő mondta, amikor kijött hozzánk, amikor haza jöttünk a kórházból.

2011. máj. 7. 23:48
 9/24 A kérdező kommentje:
Úgy látom, vannak itt kedves hozzászólók is, mint Kicsiszolo.
2011. máj. 7. 23:50
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy a védőnő és az orvos a cukorbetegség lehetséges kialakulása, sokkal inkább a szoptatott babáknál előforduló esetleges tejfehérje-érzékenység vagy laktóz-intolerancia miatt mondta, hogy inkább ne igyál tejet. Sok babánál refluxot okozhat például az anyatejen keresztül a tej, illetve a tejtermékek fogyasztása.
2011. máj. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!