Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos gyereked mikor kel...

15 hónapos gyereked mikor kel reggel? Nappal hányszor alszik és mennyit?

Figyelt kérdés
Az enyém még mindig 2-szer alszik nappal. 2*1 órát, néha még többet. Már nagyon szeretném, ha átállna az egy alvásra, mert így soha sehova nem tudunk menni. Erre kb 1 hete kitalálta, hogy reggel 6-kor kel, és nem is lehet visszaaltatni. (Eddig 8 körül kelt.) Így persze 9 körül már kidől, és akkor még délután is kell megint aludni. Egyre messzebb kerülünk a céltól, és én is egyre fáradtabb vagyok. Éjjel is fent van min. 1-szer. Mikor lesz ez kicsit jobb már? Rendeltünk redőnyt a szobájára, a férjem szerint ha felszerelik, akkor tovább fog aludni. Lehetséges?
2011. máj. 9. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát lehet de nem valószínű. Nekem mindkét gyerekem ezt csinálta, a nagy majdnem 2 éves volt mikor áttért az egy alvásra. A pici most 15 hónapos és ő is kétszer, néha egyszer alszik kb 1/2-1 órát. Ő is 6-1/2 7 körül kel, és 10 felé kidől. Ezért kell még olyan 4 körül is egy alvás. Éjszaka is felkel, 1-2x. Ilyenkor szerencsére hamar visszaalszik, adok neki egy kis vizet. Nem, tudom, én nem vagyok fáradt, pedig itt van még a 3 éves is. Lehet hogy megszoktam. Amikor alszik napközben akkor mindig ledőlök. Ez szabály a nagy születése óta. Ha nem is alszom, de legalább pihenek, így nem vagyok fáradt.
2011. máj. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 hónaposan állt át a fiam az egy alvásra.este 20-08-ig aludt,aztán 12-14-15-ig.ez így volt 10-19 hónapos koráig.most egy hónapja hamarabb kel reggel,már hétkor,de a többi időpont maradt
2011. máj. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Fiam honap kozepen lesz 15 honapos. Az oraatallitasnal tertunk at az 1 alvasra, de o mar addigra csak 2x fel orat aludt, volt hogy annyit sem es nagyon nehez volt ellatatni. Azota nem is kell altatni. Altalaban fel 7 korul kel reggel, de ma pl 6-kor kelt, ilyenkor egy kicsit elobb adok neki ebedet. del korl alszik el es masfel, jo esetben ket orat alszik. Este 8-kor furdik es 3/4 9 korul alszik el.
2011. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam pont ma 15 hónapos!

Mostanság fél 7-7 között kel, ezzel bírja 10:30-11-ig, akkor alszik max. 1 órát.

Délután 4-5 óra között szokott még bealudni, akkor is maximum 1 órát alszik.

Én is örülnék, ha csak egyszer aludna, de akkor akár 2-3 órát, mert legalább meg tudnék rendesen főzni, el tudnék utána mosogatni, és talán még magamra is jutna egy kicsi időm. De így a főzéssel talán éppen végzek mire felébred, a mosogatás már a délutánra marad, meg nagyjából összeszedem a házat, de magamra már nincs időm...

Este fél 9-kor fürdik! És ez már nála korai, mert 1 hónapja még fél 10-kor fürdött. Ennyire már sikerült előrébb hoznunk a fürdést. Azért kezdtük egyébként hamarabb fürdetni, mert már akkor is fél 7-kor kelt, és én keveselltem amit aludt. Előtte, kb 2 hónappal ezelőtt ugyanis még fél 9-9-ig aludt. Aztán villámgyorsan átszokott a fél 7-es ébredésre.

Redőny: nálunk van redőny a szobáján, tehát tök sötét van, és mégis ébred... Úgyhogy sok reményt szerintem ne fűzzetek hozzá!

2011. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, akkor ez így marad.

Nekem is van egy 3 éves lányom egyébként, ő pici korában mindig 6-kor kelt, sőt, volt, hogy még korábban. De ennyi idősen már csak egyszer aludt, talán 1,5 éves korában kezdett el reggel tovább aludni. Sajnos én nap közben nem tudok lefeküdni, mert a 3 évesem már nem alszik nappal. Oviba nem is vették fel, mondván, hogy én úgyis itthon vagyok, szóval elég fárasztó ez így.

2011. máj. 9. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!