Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor ébred, vagy sír fel...

Hányszor ébred, vagy sír fel éjszaka 15 hónapos babátok? Mit csináltok ilyenkor? Mikor alszik el este, és mikor kel reggel? Nappali alvás?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam 2-3 alkalommal felsír, ilyenkor teát kap, és általában rögtön megnyugszik. Néha rövid időn belül újra sír, megint iszik egy kicsit. Este nehezen alszik el, néha fél óra is eltelik, miután megitta a tápszert.3/4 9 körül alszik el, reggel 6.15-6.30-kor kel. NAppal egyszer alszik, kb. 12.30-14.30 között, néha majdnem 3 óra hosszat is.
2010. nov. 1. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor éjszaka felsír, nem alszik vissza? Nem csak felüvölt hangosan, majd pár másodperc, max egy perc múlva visszaalszik? Az én fiam 14 hós, sokszor felordít éjszaka, aztán egy-két perc alatt visszaalszik, nem megyek be hozzá. Ez a fogzástól van nálunk. Már 14 foga van, rágók, szemfogak. Én nem adok neki semmit éjjel, ha nem alszik vissza pár perc alatt és kitartóan sír, akkor megyek csak be és először kiveszem-megnyugtatom-visszateszem van, és ha még mindig sír, akkor próbálok neki csapvizet adni. Semmi meleget, semmi finomat. Igaz, a fiam havonta egyszer ha megébred éjjel, akkor pedig általában baja van. Éhes, pl., havonta egyszer felkel 3-4 között és enni kér (tápszer). Egyébként reggel 6-7 között szokta kérni a reggeli tejét, amit megiszik az ölemben a szobájában, majd visszateszem az ágyába és 8-f9-ig alszik még. Nappal 8 hós kora óta egyszer alszik, ebéd után f1-1 körül, fél-egy-másfél órát alszik. Aztán este 6-kor vacsi, f8 körül fürcsi, utána 300 ml tápszer és be az ágyba, magától alszik el pár perc alatt (nagyon ritkán van kicsi nyűgösség, de kivárom a végét :)) és reggel 6-7-ig alszik, amikor kéri a tejét, majd durmol tovább. Én a nappali alvását nem könnyítem meg, nem csinálok csendet, nem ringatom. Ha álmos, elalszik szépen, ha nem, csak kicsit szundít, nem járkálunk csendben, hogy ne legyen éjszaka érzés. Így este mindig fáradt... ettől, meg a napi 10 kilométertől, amit megtesz futkározva. :) Ha nem éhes a babád éjjel, akkor vízzel és türelemmel, kivárással próbáld meg elvenni a kedvét az éjszakai keléstől. Ha ez sem megy, akkor lehet, hogy csak Rád vágyik éjjel is, ezzel meg nem nagyon van mit kezdeni, ill. örülni kell neki. Az olyan jó... kitartást!
2010. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor éjszaka felsír, nem alszik vissza? Nem csak felüvölt hangosan, majd pár másodperc, max egy perc múlva visszaalszik? Az én fiam 14 hós, sokszor felordít éjszaka, aztán egy-két perc alatt visszaalszik
2010. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is most jött el ez a korszak. Este nehezen alszik el, éjjel meg akár többször is felébred. Sőt, nálunk még rosszabb, mert nem alszik vissza egy kis ivás után, hanem sokszor meg is kell etetnem. Van ugyan hogy csak élesen felsír majd vissza is alszik, van amikor elég a vizecske, de mondom sokszor kell neki a tej vagy még hozzánk is bekérezkedik :(
2010. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!