Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van annyi elhízott...

Miért van annyi elhízott csecsemő mostanság?

Figyelt kérdés

Nem a kötekedés beszél belőlem, inkább értetlenül állok azelőtt, hogy annyi kimondottan kövér - nem duci + aranyosan telt, hanem határozottan túlsúlyos - babát látni az elmúlt évtizedekben, hogy az már furcsa.

Talán az anyatej utáni hozzátáplálás válthat ki ilyen hatást, vagy maguk a bébiételek - gondolok itt a gyárira, nem a házilag készítettre?

Szeretném, ha érveket írnátok, nem pedig személyes sértettséget, mert senkit nem akarok megbántani.

Az én babóm most lesz 3 hós - csak anyatejes - 6 hós koráig mindenképp szoptatni szeretném - ha van tejem, természetesen ameddig csak lehet - és a hozzáetetést is utána szeretnénk elkezdeni, érdekelne, mire számíthatok.


2011. máj. 9. 09:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

két gyerek két ellentét


a lányom 3400g született egy évesen volt 8200g

6 hónapig csak anyatej utána hozzátáplálás

mozgása: 4 hónaposan már mászott 9,5 hónaposan járt

most 9 éves és 28kg és 129 cm vékony izmos alkat


a fiam 4150g született fél évesen 9500g egy évesen 11500g volt

8 hónapig csak anyatej addig nem volt hajlandó mást enni

6 hónaposan még fordulni sem fordult de 10 hónapos korára ő is járt

most 6,5 éves 30kg és 125 cm kis vasgyúró alkat


mind a ketten sokat mozognak sok gyümit esznek

szinte semmi édességet és azt is csak napközben

és ami vicc a lányom sokkal többet eszik mint a fiam .-)))


alkati kérdés szerintem a lányom engem örökölt a fiam az apját

2011. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

szerintem is az emberek tudatában van az eltérés.

lányom csak anyatejes volt fél évig. első hónapokban rengeteget hízott(1kg/hó), utána lelassult(200g/hó). szerintem nem is volt gond, mert átlagban jól hízott, csak más leosztásban. a gyerekorvos meg egyből tukmált tejpéppel, meg más cukros dolgokkal, hogy hízzon az a gyerek. de minek kell hízlalni? amikor mosolygós, kiegyensúlyozott, sokat szopik, 6 hótól kap gyümölsöt, zöldséget, húst. csak a sok mozgásban lemozogja.


most 10 hós, nagyon csinos, inkább izmos, mint hájas. 8,2kg.

2011. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok hozzáállása azért is baj, mert van aki meg se kérdezi mit kap a gyerek meg mennyit csak rögtön lehordja az anyukát, hogy etesse már rendesen a gyereket. Erre anyuka beparázik és nekiáll tömni a babát, mert fél hogy rossz anya. Unokatesómnál így volt, már mi szóltunk, hogy azért a ló másik oldala sem lesz jó megoldás.
2011. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Két fiam van, mindkettő elejétől fogva tápszeres. A hozzátáplálást mindig ésszel csináltam, cukrot sose használtam, nasi nem volt, nem akartam hogy ilyen kicsi korukban hozzászokjanak, hogy valami van a kezükben mindig. Állandóan megszóltak úton útfélen, hogy milyen kis babák, soványkák stb. Hozzáteszem iszonyat aktívak voltak, az egyik 10 hónaposan már ment egyedül, folyton mozogtak. De az, hogy soványozták nagyon elkeserített. El is vittem őket egy neves szakemberhez,aki azt mondta ők tokéletesek. Az a pici hurka megvolt, időre megduplázták majd 1 éves korukra megtriplázták születési súlyukat. Bár egyik sem volt 1 évesen 9 kilónál több. Tudni kell 3 kiló alatt volt a születési súlyuk, de nem voltak koraszülöttek. Azért megjegyzem, hogy a legtöbben akik megszóltak, a gyerek ült a babakocsiban és majszolta jóízüen a csokit. Lehet az enyémeim is husisabbak lettek volna ha van ilyen nasi.

Az anyatejet nézve és is azt tapasztalaom, hogy manapság az anyatejesek nagyobb ütemben gyarapodnak. A kizárólagos 6 hó alatti babákra gondolok, akik még mást nem esznek.Sokkal zsírosabb táplálóbb lehet a szerencsés anyukák teje.

Egyébként engem sem a duci sem a sovány gyerekek nem zavarnak, egészen addig, amíg bárki bárkit meg nem szól..mert azt utálom.

2011. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

GÉNEK.


Kisfiam tápszeres volt, 5 hósan 5500 gramm.

Rokonbabák csak anyatejesek voltak 5 hósan 8000 gramm és 7500. Nem a tápszertől függ, ez egészen biztos.


A bébiételtől sem feltétlneül, ugyanis kisfiamnak sokszor adok (már 9 hós) üvegest, mondjuk fele-fele arányban főzök és adok neki üvegest.


Nem személyes, de azért kicsit olyannak tűnik ez a kérdés is, ami glóriát emel a sokáig szoptatás-házikaja mellett a tápszer-üveges kaja ellen. Sok ilyen kérdés van.

2011. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem? A tápszerre rá van irva mikor mennyit adj a babádnak akkor hogyan lehet túletetni? A szopizás meg igény szerint megy amikor a baba megéhezik!A hozzátáplálást meg nem szalonnával kezded..... :D Az én fiam anyatejes és tápszeres volt 3óránként evett ha fejlődési ugrása volt akkor többször,a hozzátáplálást könyv szerint csináltam mikor mit lehet adni neki az elején bébiétel aztán "normális" ételek! Szerintem függ a családfától is,mit örökölt stb.. a fiam elmult 2éves 88cm és 14kg
2011. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nem tudom,hogy a te környezetedben mi van,de az enyémben csupa vékony babák vannak.Egy lány baba van az ismeretségi körömben,aki fél évesen tíz kiló volt.Hát eléggé kövér volt,de mára már 20 hónapos és nem kövér bár vaskos.A többi gyerek vékony az ismerőseim közül,mint ahogy az én fiam is.Egy évesen volt 8,8 kiló,most 20 hónapos 10,35 kiló 85 centi.nem sovány,de vékony.ilyen alkat.édességet nem eszik,csak nagyon ritkán.hat hónapos koráig anyatejes volt.azt azért hozzá kell tennem,hogy ő kis súllyal,2590 grammal született tehát -1 kilóban volt az átlaghoz képest.
2011. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

Én is azt mondom hogy gének.

A fiam hat hós koráig csak szopizott, havi egy kilót hízott, de sosem volt kövér, csak amolyan husis baba.Most 20 hónapos, és alig 12 kiló, pedig szokott enni rudit és társait, persze nem rendes kaja helyett.Mégsem hízik el, pedig kap lisztes kaját is.Mindenki mondja milyen "sovány", már őrületbe kergetnek.

Unokatesói tápszeresek voltak pár hónapos koruktól, de azok valahogy "kövérek" voltak, pedig amúgy nem nagy evők, van hogy a fiam többet eszik, mégis soványabb.

2011. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Túl lehet etetni tápszerrel a gyereket, de akkor nem a megfelelő mennyiséget adod neki. Ez olyan mint hogy a napi átlagos kalória egy felnőttnek 2000 de van aki azért megeszik 5-6ezret is egy nap utána meg látja az eredményt. Ha anyuka folyton tolja a gyerekbe a kaját, akkor bőven a kellő mennyiség felett lesz, ha a baba meg szereti az adott ételt és sokat is meg bír enni belőle, na akkor már lehet túletetésről beszélni.

De persze a genetika is fontos tényező.

2011. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem ez azert kellemetlen mert az en fiam mindig is vekony baba volt.

3921 grammal szuletett de 1 evesen csak 9,6 kg volt a 82 centijehez. Most 22 honapos de 18 honaposan volt utoljara merve. Akkor volt 10,6 kg es 89 cm.

De mindig megkapom,hogy milyen sovany, biztos nincs etetve rendesen. Ez nekem baromi rosszul esik mivel annyira odafigyelek arra,hogy taplalo ,hizlalo de egezseges dolgokat egyen. Mar kaptam olyat is,hogy biztos eheztetem.

Pedig a ferjem alkatat orokolte. O talan megvan 80 kg es ehez 192 cm.

Ezert szerintem is genetika!!!

2011. máj. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!