Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre milyen ruhát...

Keresztelőre milyen ruhát illik venni?

Figyelt kérdés

Saját részre gondoltam. A kisfiamnak, ha minden jól megy, még papot nem sikerült elérnünk. Jövő hónapban lesz a keresztelője. Mivel mindent kihíztam, vagyis inkább szélesedtem terhességem alatt, nincs semmi ruhám.

Láttam másokon olyanokat, pl. 24 éves, és közép korosztálynak való ruhában volt. Na én olyat pl. nem szeretnék.

Én amit szeretnék:

Templomba való, viszont ne legyen túl alkalmi sem, fel tudjam venni hétköznapokon is. Nem tudom, lehet e színes is? Vagy csak fekete fehér?Júni 11 vagy 12-én lenne a keresztelő, s arra is számítok, ha hűvös lesz, fekete nadrágot is vennék, valamilyen felsővel. Ha jó idő, vennék egybe részes ruhát is. Térdig érő lenne, a hosszútnem szeretem, s a férjemnek sem tetszenek.

27 éves vagyok. 160 cm s 57 kg.

Tudnátok linkelni képeket s üzleteket hol lehet megvenni. Budapesti vagyok.


2011. máj. 9. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is nyáron volt a keresztelője én nyári kosztümben voltam.
2011. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jah és 27 éves voltam akkor
2011. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia


én fehér térd alá érő szoknyában voltam,hozzá sötétkék felsőt vettem amit egy masni díszít (Orsay márkájú) és magassarkú volt rajtam.

Nekünk épp most volt a keresztelőnk.

szerintem egyébként a "fekete nadrág valamivel" unalmas egy keresztelőre,azért a baba mellett jó,ha azt is megjegyzik,anyuka is milyen csinos volt.

az egyberuha jó ötlet,vannak ezek a selyemből készültek,Asia centerben már 5000Ft körül kapni olyat.ahhoz ha hideg van lehet harisnyát és bolerót venni.

2011. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam keresztelője ugyan télen volt, de piros szövetkabátban voltam.Ezzel csak arra szeretnék célozni hogy nem muszály fekete fehér. Azért egy picit csinibb legyen mint egy hétköznapi ruha.
2011. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fekete fehéret egyáltalán nem szeretnék, kosztümöt sem, mivel úgy szeretnék vásárolni, amit hétköznap is fel tudok venni, viszont kicsit csinosabb, amint az utolsó is írta. Ha hűvös lenne, fekete nadrágra azért gondoltam, mert nincs, s azt máskor is fel tudnám venni, mint a ruhát is. Selymet se szeretnék sajna.

Anyagilag nem állunk olyan jól, egy fizu, s haza menet kettőnknek 20ezer lenne oda vissza az út, s így nem szeretnék túlköltekezni sem. S ruhából is olyat szeretnék, amit többször fel tudnék venni, s nemcsak a keresztelőn, hanem hétköznapokon is.

2011. máj. 9. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

nyugodtan legyél abban, ami tetszik!

egyedül annyit illik betartani, hogy vállad, lábad combig ne látsszon.

lehet színes, mintás, bármi, ami kényelmes.


én szoknyában, fölsőben voltam.

a tesóm a lánya keresztelőjén sídzsekiben, mert télen volt. nem ez számít.

2011. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Néztem ki magamnak rucit, ami nagyon jó lett volna, csak sajna a legnagyobb méret L/XL kicsi volt:( Az egybe ruha szűrke volt, vállam igaz látszott benne, de boleróra gondoltam, hogy veszek hozzá. Felső u.ez volt, csak színes, de szolídabbat néztem ki, s ahhoz is bolero, s úgy gondoltam a fekete nadrágot. Az invázióban volt. Csak nem találok képet róla, hogy megmutassam.
2011. máj. 9. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy a keresztelőnek nem az a jelentősége, hogy anyuci, hogy tud kiöltözni. Lehet, hogy mindenhol más a szokás, mi vallásosak vagyunk, lelkész család, sok keresztelőt láttunk már, mert nálunk a vasárnapnak része a templom, és az egyházközeli személyek, illetve akik tudják az illemet, azok fekete ruhában, kosztümben, és fehér blúzban vannak. Egyébként neked, a férjednek ,és a keresztszülőknek is abban illik, és csak a picinek fehérben, mert ez a nap róla és a Jó Istenről szól.
2011. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A felsőm már megvan, fekete fehér, s a fekete nadrág van hátra, azt még nem sikerült beszereznem. Nagyon sokat szélesedtem, s így kicsit bajban vagyok. Ha hűvösebb lesz, ez maradna, csak nadrágot kapjak.

Ha jobb lesz az idő, akkor szürke vagy valami szolídabb, nem színes egybe ruhára gondoltam.

Nálunk nem tudom mi a szokás, de ismerőseim, akiknek volt keresztelője, fehér ruha fekete mintával, a babám kék kertész naci. A másik fekete naci fehér felsőben s kislányának rózsaszín ruha.

Ahol lesz keresztelő, ott mindenki ismer mindenkit, de nme tudom mi a szokás, mert még míg otthon éltem, nem láttam keresztelőt, pedig anno sokat jártam templomba.

Azt tudom, hogy nagyon megszórják az embereket, s nem szeretnék kibeszélösdi témája lenni.

2011. máj. 10. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!