Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "ültettétek le" először...

Mikor "ültettétek le" először a babátokat a tv elé?

Figyelt kérdés
Van ahol azt olvastam, hogy káros nekik. Ti mit gondoltok?
2011. máj. 9. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt olvastam. A szemüket is károsítja, illetve a villódzó fények, hangok megterhelik az idegrendszerüket (állítólag még akkor is, ha a képernyőt nem is nézik). Olyan előfordult, hogy szoptatás közben ment a tv, de később, amikor már nagyobb volt, csak akkor tvztünk, amikor ő már lefeküdt. Így nem nézett tv-t egyáltalán. Most 1,5 éves, néha egy-egy rövidke mesét már megnézhet, de nem is igazán érdekli (ami nem baj). Szóval én nem vagyok híve annak, hogy a babák és a tipegők tv-t nézzenek.
2011. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy akartam írni, hogy szoptatás alatt néha ment, de persze ő nem látta a képernyőt.
2011. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kb. 20 hónapos korában kérte, hogy mesét kapcsoljak neki (látogatóban voltunk, és ott nézték a gyerekek, ott irigyelte el:D)

Azóta mindig tévézne, de bekorlátoztam a reggelire, és a vacsorára. Már bekapcsolja egyedül is, ha megkaparintja a távirányítót, így azt mindig el kell pakolni:)

2011. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem szoktam leultetni. a szalonban be an kapcsolva a mesecsatorna es ami felkelti a figyelmet azt nezi,de kozben jatszik.17 honapos.hogy karos lenne? attol fugg mit nez.en csak a szep ,kedves es dalos meseket engedem nezni,ha pl.jon a spongya bob atkapcsolom inkabb. tul so bene a drasztikus jelenet.ezeket a tipusu elhiresedett meseket nem nezi.
2011. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia


Meg sosem ultettem, le tv-t nezni.Persze volt, mar olyan, hogy oda oda nezett (akar percekig is).

Egyedul Halasz Judit csiri-biri dvd-jetnezne a tobbi nem erdekli.

Be is szoktam Neki kapcsolni, de altalaban ugy, hogy a tv kepernyojet kikapcsolom es csak a hang megy.

Tencikol jatszik es jol erzi magat.En meg tudok mosogatni vagy fozni.

Sajnos nem kell leultetni a gyerekeket, mert hamarabb akarnak ok tv-t nezni, mint ahogy a szulo szeretne.

2011. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt, hogy káros, azt arra értettem, hogy a szemére, idegrendszerére.

Beszélgettem erről sógornőmmel, ő anno (20éve) 2-3hónaposan már a tv elé rakta a gyereket, és semmi baja.

Az én babám 2 hónapos múlt. Sokszor megakad a szeme rajta, meg a monitoron is, nézi egy pár percig, aztán talál valami mást. Egy cikkben amit ma olvastam, pl nem azért tartják nem jó dolognak, mert káros lehet a szemére, idegrendszerére, hanem azért mert nekik még azonnali reakcióra van szükségük tőlünk. Vagy valami ilyesmire.

2011. máj. 9. 23:06
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem a tv nem az ördögtől való. ha nem egész nap ott ül, ahelyett, hogy foglalkoznának vele, akkor a jól megválasztott mese, akár a szülővel együtt nézve, a korosztályának megfelelően nagyon hasznos és fejlesztő lehet. az enyém kab 13-14 hónapos kora óta érdeklődik a Bogyó és Babóca és az Elmó iránt, az utóbbiból 17 hónapos korára megtanult 10-ig számolni és elsajátította az színek felismerését is (persze úgy, hogy azért együtt is sokat gyakoroltunk).
2011. máj. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
biztos káros a tv de sk pozitívuma is van. tanít. én látom a gyerekemen, hogy sok minden rátapad, látja és hallja. mesét és zenét szoktam kapcsolni miközben ebédelünk, néha este is megy. max. napi 2 órát van tv előtt, persze nem végig azt nézi, játszik és ha valami felkelti az érdeklődését pár percig nézi aztán játszik tovább
2011. máj. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem egész nap a tévét bámulja, szerintem semmi baja nem lesz a gyereknek. Nálunk reggel és du. engedem a mesenézést, teljesen egészséges normális gyerek (2,5éves). Amíg ő nézi a tévét, én gyorsan elpakolok, kitakarítok egy picit. Amíg kisbaba volt, ment a babatévé (Bebe tv vagy kacsa tv nem is tudom mi a neve).
2011. máj. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem engedtem tévézni és nem bántam meg.

3 éves elmúlt, mire egyáltalán igényelni kezdte a TV-t. Aztán persze nehéz volt kordában tartani - mindig azt nézte volna.

A kisfiam 2 éves korára tisztán beszélt, mondatokban. Nagyon kommunikatív, barátságos gyerek lett belőle. Persze lehet, hogy nem azért mert nem tévézett. Mindenesetre nem találom veszteségnek.

Mivel egészen pici kora óta mellettem volt mindenben, most is ott van minden házimunkában. Pont ma 5 éves és két nyelven beszél. Nyelvet pedig a picik nem tudnak a TV-ből megtanulni - főleg a sok szinkronos film miatt, ahol a száj másként mozog, mint ahogy a hangot kell kiadni.

Az öcsém kicsi lánya január 8-án múlt két éves. Sokat tévézett és tévézik ma is. Anyukája míg a háztartást végzi, addig ő a kiságyból tévézik. Egyetlen szót tud csak kimondani : haó (halló).

Persze, lehet, hogy ennek semmi köze a tévéhez. Ez csak az én tapasztalatom...

2011. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!