Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen korban kezdődik, hogy...

Ilyen korban kezdődik, hogy marnak, karmolnak, anyahajat tépnek, ütögetnek? 7hónapos a babám és néha igen fájdalmas dolgokat tud művelni.

Figyelt kérdés
Ilyenkor megfogom a kis kezét és mutatom, hogy csak cirógatni szabad. Ez életkori sajátosság?
2011. máj. 10. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ugyanez van, és én is így tanítom, ahogy te. Meg elmagyarázom neki, hogy nem szabad, mert anyunak/apunak fáj.

Aztán megfogom a kezét és az övével megsimogatom őt is, hogy ez a finom, meg akit 'bántott'.

Most lesz 8hónapos

2011. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem is 7 hós múlt de ö nem üt meg, csak pelenkázásnál rúg nagyon meg, de az azért mert érzi hogy a lába biztos ponton van(mint pl a falmellett) és jó nagyot rúg. ezt akármi mellett megcsinálja. de minden gyerek eltérö. van olyan aki már ennyi idösen eröseket üt, és van aki késöbb sem.

kb másfél évesen jön amikor direkt csinálja, amikor arra kiváncsi az mennyire fáj anyának milyen reakciót vált ki belöle. ilyenkor még csak rájön hogy ö tud ilyet és gyakorolja is rendesen.

2011. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 honaposan neha elkapta a hajam es jol megcibalta. Nem akart fajdalmat okozni csak imadta a hajam. Neki olyan volt mint egy jatekszer. Nekem kevesbe. :)) Ha megrugott akkor az veletlenul tortent nem szandekosan. Nallunk is pelenkazasnal, az agyban hancurozasnal, jatek kozben... Megutni is veletlenul utott meg. Neha odakapott valamihez es az arcom utban volt, vagy eppen meg akarta ragadni a hajam es veletlenul arcon csipett/utott... 13 honapos kora ota viszont mar nem ilyen egyszeru. Odajon es ugy megharap, hogy csak na. Ha felkialtunk akkor elvezi es elkacagja magat. Most mar kezdi megerteni, hogy nem szabad mert faj... Attol fugg mennyire faradt es zsimbes. Ilyenkor nem igen hallgat a "nemszabad" szora. Szerintem az igazi harapasok majd kesobb jonnek. :)

15 honapos kisfiu anyukaja

2011. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is direkt harap karmol, üt a 15hónapos fiam, ha meg rákiabálok, hog fáj, akkor a földre veti magát és hisztizik!!! Valaki megmondhatná mit kéne ez ellen tenni, mert félek csak tovább fog fajulni! hiába magyarázom el neki szépen, hogy fáj, nem érdekli, és csak azért is csinálja. Most fog jönni a kistesó, remélem őt nem fogja bántani.
2011. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Igen, látom, h ez neki játék és meglepődik, amikor komoly hangon elmondom neki, hogy ez fáj :) a pelusozás bizony nálunk is hasonló, fireg-forog, rúgkapál, kész őrület :D

Húú, akkor másféléves kor körülre fel kell készülnünk rendesen!

2011. máj. 10. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 3ik hozzászóló.

Nekem egyik ismerősöm azt mesélte, hogy az ő gyereke is harapott, aztán egyszer az ismerősöm visszaharapott. Nem nagyon, csak hogy érezze e gyereke, hogy ez fájdalmas. Azóta nem csinálta :)

2011. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!