Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. Hány óránként adtok enni...

Kb. Hány óránként adtok enni 13-14 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Nálunk katasztrófa az evés.Reggel 7-8 körül megiszik 2 dl tápszert és utána 13-14-ig nem tudok se gyümölcsöt, se joghurtot se mást adni neki.Max. pár szem kölesgolyó.Olyan vékony hogy rossz nézni...Egészséges, de nem nagyon akar enni.Illetve sosem volt egy jó evő.Fogzik de ez mellékes mert születése óta rossz evő,de ez most még jobban előjött.Kedvence nincs. Az étel egyáltalán nem hozza lázba, nem érdekli. Van más is akinek a babája ilyen "fényevő"?
2011. máj. 10. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:

3-4 óránként. Van, hogy nálunk sem csúszik a kaja, de ez inkább fogzás idején vagy oltás után van.

A kenyeret imádja! Az bármivel jöhet. :-)

A problémánk inkább az, hogy tejet/tejterméket nem iszik/eszik eleget.

A tejitalt csak lefekvés előtt hajlandó meginni, de max.150 ml-t. :-(

Hány kg és hány cm a kicsid, hogy "olyan vékony"?

2011. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3
2011. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi az az óra?

Amikor éhes, akkor eszik:)

10hónappal nagyobb gyermekem kb fél éve nem eszik. Fényevő ő is:))

Hidd el, ha éhes lesz a gatyád is leeszi...

Nyugi, én spec 3.osztályos koromig éltem fényen(a 2évesem nehezebb most, mint akkor én, nem voltam 15kg 9évesen). A sulidoki már nem is tudom mennyi kivizsgálásra utalt, meg anyámékat raportra hívta, mert nem ettem jóformán semmit, 6. koromra meg 85kg voltam, 16éves koromig túlsúlyos voltam, mára épp 65kg vagyok...

2011. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A kisfiam kb.76 cm(nem lehet pontosan lemérni mert olyan mint a sajtkukac)és 8420gr.Egész nap megy mint a gép, le sem tudom "lőni".De elkeserítő amit evés néven megy nálunk.Az még csak hagyján, hogy csak üvegeset hajlandó enni(tényleg leeszi a gatyám is:))de most már azt is csak ímmel -ámmal.A kenyeret,kenyér félét pár falat után kiköpi és csak játszik vele.Felvágottal sajttal is úgy jártam, hogy vagy csak forgatja a szájában majd kiköpi, vagy csak hozzáér a szájához és rázza a fejét, hogy nem.A banán elöl meg szó szerint elmászik.Pedig azt általában szeretik a gyerekek.

A párom szokta mondani, hogy majd eszik ha éhes.De volt, hogy a reggeli tápszere óta fél háromkor még csak a fejét rázta, hogy nem.

Nagyon elkeserítő...Pedig már nyolc foga van, és amúgy ügyesen rág mert lassan már nincs a lakásban semmi olyan amit ne rágott volna már össze:)

2011. máj. 10. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Lanfear megírta a tutit. Látod, más is volt így, ne aggódj! Biztos rossz érzés, de hátha változik.

A Béres cseppet nem próbáltátok még?

2011. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ugyanez volt a helyzet. A gyerek egyáltalán nem akart enni, semmit. Azt sem, amit szeret, pedig kb 8 hónapos koráig nagyon jó evő volt. Már orvoshoz is elvittem, mert bele voltam betegedve, hogy valami baj van vele. Egy nagyon kedves orvosnő volt, aki 30 évig az egyesült államokban praktizált, és teljesen más a szemléletmódja, mint az itteni orvosoknak. Miután kivizsgálták a gyereket, és megálapították, hogy semmilyen fizikai baja nincs, a doktornő arra a következtetésre jutott, hogy a gyerek azért nem eszik, mert szó szerint sajnálja rá az időt, és nem köti le a figyelmét. Pár hét alatt kitapasztaltuk, hogy a gyerek akkor hajlandó enni, ha közben reklám megy a tv-ben. DE akkor szó nélkül, hihetetlen sebességgel, és bármit megeszik (nyilvén csak a legjobbat adom neki).

Azóta nincs gondunk.

Etetés: a kaját előkészítem, a gyereket beültetem az etetőszékbe, keresek egy olyan csatornát, ahol éppen reklám van, és indul a mandula. 5 perc múlva üres a tányér.

2011. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én egy éves kisfiam is éppen akkora, mint a te babád. Korábban jó evő volt, úgy egy hónapja elég katasztrófa nálunk is az evés. Én is úgy tudok pár falatot a szájába adni, ha közben elterelem a figyelmét valami játékkal, de sajnos ez sem működik sokáig. Azért remélem, ha olyan nagyon éhes lenne akkor csak enne. Sajnos nem tudok segíteni, de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával.
2011. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszi a további válaszokat és az együtt érző hozzászólást is :).Még nem próbáltam a Béres cseppet, most a Cebion multivitamint kapja.Állítólag az is jó étvágytalanságra.De ha elfogyott a másik bevetjük azt is.

Hát lehet, hogy van benne valami de nálunk is egész nap a játék megy evés csak röptében.A reklámokat nagyon szereti, kipróbálom, hátha akkor jobban eszik.Bár az etetőszékben utál lenni folyton ki akar mászni belőle.Az övet ki kellett venni mert a pántot szétrágta :)

Azt látnotok kéne, hogy a kiflivel kenyérrel mit művel.Kap egy kis szeletkét és megszagolja,megnyalja, majd egy fintor után elkezdi vele "feltörölni" a padlót.Egy részről vicces, más részről meg nagyon elkeserítő.

De hátha jövőre majd a bölcsi talán áttörés lesz.Úgy halottam, hogy ott sokszor megtáltosodnak a rosszul evő gyerekek.Hátha nálunk is így lesz.

2011. máj. 11. 08:45
 9/9 lllllllllll válasza:
sajna nekunk is van ilyen problemank.az en babam se eszik valami jol 14 honapos 3 szor eszik tejet 250 ml egy evesre de mas etelt mar nehezebben eszik regebben jobb etvagya volt.nagyon sokat mozog es csak 9 kilo.en 3,5 orankent adok enni.lehet hogy eleg lenne 4 orankent?
2012. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!