Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más baba mozgásánál is látható...

Más baba mozgásánál is látható a jobb és bal oldal különbsége?

Figyelt kérdés
Babám bala oldala mindig "le van maradva" 1-2 héttel a jobb oldalához képest. pl. 1 héttel később nyúlt bal kézzel a tárgyakért, mint jobbal vagy ha hason volt, akkor a jobb kezét már vállból tudta emelni, a bal kezével meg csak az ujjával csalogatta a játékot vagy esetleg az alkarját már felemelte, de a könyöke lent maradt. Nálatok is így van?
2009. márc. 11. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi iős a babád, de nállunk kb. a 6.hónapig még így volt. Tisztára ki voltam, aztán amikor elkezdett állásba kapaszkodni, gyorsan ügyesedett a másik keze, lába is.
2009. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem emiatt beutalt a háziorvos egy hónaposan a neurológiára. Nem volt semmi baja, az egyik oldalon kicsit le volt tapadva az izomzata. Kaptunk lazító gyakorlatokat és négy hét alatt teljesen elmúlt napi mindössze néhány tízperces "gyakorlással".

De ne aggódj, szerintem a legtöbb babánál így van.

2009. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pont ma 7 hónapos. Aggódni nem aggódok, mert már szépen, szabályosan mászik (kanyarodni is tud) :) és egyedül megtanult ülni is. Védőnő azt mondta, ha van is valami gond az nagyon apró. Illetve az miatt aggódok kicsit, hogy hasra fordulásnál látszik a különbség most, 10 esetből 8-9x balra fordul és csak 1-2x jobbra.

Köszi a válaszokat

2009. márc. 11. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!