Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy éves babátok étrendje?

Milyen egy éves babátok étrendje?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Már 14 hónapos lesz, de azért leírom. Szinte ugyanez volt 1 évesen is. (talán annyi, hogy a bundáskenyér és a rántotta picit később lett bevezetve)

Reggeli: Kenyér sajttal, tojáskrémmel, virslivel, májkrémmel, bundás kenyér, rántotta, vajas kalács. Ált. ezeket eszi.

Ebéd: főzelék 200g, néha picit több. Már eszi darabosan is. Utána még megkínálom vmilyen gyümölccsel.

Uzsonna: mostanában Kinder tejszelet (imádja!) vagy joghurt gyümölccsel, vagy kenyér vmivel. (A kenyeret is imádja!)

Fürdés után pedig 150 ml tejital - többet nem bír.

2011. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom nagyon keveset eszik, szerintem:

reggel: 240ml tápszer

tízórai: kb. 150-180g gyümölcs és natúr joghurt/túró keveréke

ebéd: 180-200g főzelék, rizs, tarhonya, hús, néha főtt tojás, ritkán eszik a mi kajánkból, akkor is csak csipegetésként

uzsonna: reszelt alma, vagy banán (vagy néha más gyümölcs) egy kis mézzel, zabpehellyel, vagy ha nagyon leveses a gyümölcs, akkor tejpéppel sűrítem.

vacsora: üres zsemle, vagy kifli, vagy kenyér (semmit nem fogad el hozzá/rajta)

lefekvés előtt még 240ml tápszer.

A tápszerből előfordul, hogy marad reggel,vagy este egy kicsi, és ha olyanja van, akkor ebédre is alig eszik. A zöldséget havi 2-3 alkalommal egyáltalán nem fogadja el, majd újra eszi......most már 14,5 hónapos.

2011. máj. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez neked kevés? Szerintem bőven jó! Bár az én lányom inna meg ennyi tápszert! Én tízóraira nem is igazán adok neki semmit, mert akkor már nem ebédel rendesen. Nálatok pedig a tízórai is bőséges!

(1. voltam) :-)

2011. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez igaz. Pont ez a bajom, mert a tízórai és az uzsonna sokszor jobban érdekli, mint az ebéd :D

Azért írom, hogy kevés, mert itt olvasgatva ezt a következtetést vontam le. Az orvos/védőnő még nem mondta, és a súlya is gyarapodik. Csak én vagyok túlaggódós. A tápszert szerencsére szereti, de mellette pl. vizet van hogy csak fél decit iszik egész nap. Más folyadékot nem is fogad el.

2011. máj. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!