Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas is erezte mar ugy hogy...

Mas is erezte mar ugy hogy szetveti az idegesseg a babaja miatt?

Figyelt kérdés
az en kisfiam 9 honapos.eddig egy kis angyal volt.szepen evett eljatszott magaban elaludt magaban.amiota fol tud allni es ullni magaban teljesen megvaltozott.a legnagyobb baj hogy most mar muszaly ott lenni vele mig el nem alszik kulonben folul es folall es ugy ordit meg konnyen el is doll meg.ez nem is lenne baj mert szivesen ott maradok vele meg simogatom a hatat de hiaba almos mindig fol akar ulni neha meg felalomban is.alltalaban 2-3 szor fol kell vinnem lefektetni mire elalszik mert van hogy meg fel ora utan sem alszik es fol akar ulni.ha raszolok hogy nem szabad akkor meg jon a hiszti.azon is gondoloztam hogy lehet hogy tul koran viszem fel es meg nem almos de ha vissza lejovunk jatszani is csak nyugoskodik tovabb.egesz nap egyedul vagyok vele , a ferjem kb 6 ig dolgozik ,ha hazon jatszik vele ,segit furdetni meg amiben tud de akkor is nehez egesz nap egyedul a babaval.kulfoldon elunk es nincs itt sem rokon sem barat akire csak egy fel orara is ra lehet bizni.masnak is volt mar ilyen problemaja?vagy mas jellegu ami miatt nagyon idegesnek es tehetetlenek erezte magat?bocsanat ha tul hosszu voltam
2011. máj. 12. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
gyanítom, hogy mindenki volt így:) nekem konkrétan a hajam égnek áll most tőle, és még csak másfél éves, mi lesz velem 3-4 évesen, a legdurvább dackorszakban? provokál, hisztizik, megsértődik, duzzog, kiabál, szívhez szólóan sír, leül és nem mozdul, néha olyan ideges bírok lenni, hogy majd felrobbanok. kitartás, és bármekkora is a kísértés, ne vidd ki az erdőbe és ne hagyd ott:)
2011. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én babám már 1,5 éves. mai napig mikor lefektetem még felül, feláll a kiságyban, körülnéz, dumál kicsit, macival beszélget pár percet aztán lefekszik aludni.


nem tudom, téged ez miért zavar? teljesen normális, ne tiltsd meg neki, hogy felüljön! max a benne maradt energiát még gyorsan kiengedi alvás előtt.

ha már stabilan tud állni, inkább menj ki a szobából ha ennyire zavar, akkor majd nem idegesíted fel magadat, addig meg míg dumál kicsit a babád, igyál meg egy bögre kakaót és lazíts :)

2011. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom is feláll, felül, dumál magában, cumival a szájában:) megettem, megitattam, már csak aludni akarna, de nem mindig megy neki elsőre az elalvás, de ilyenkor ha nem sír, kijövök és csak akkor megyek be, ha sírdogál. Akkor felveszem kicsit ringatom és vissza az ágyba. Ha már egyszer beraktam aludni nem nagyon szoktam visszahozni játszani, mert akkor csak rosszabb lesz a helyzet. Nekem ezt már kb. 7 hós kora óta csinálja, és most 14 hónapos. Előtte pedig ordított sokszor az elalvás előtt, az volt a pokol, ez már nagyon jó, egy szavam sincs.

Szóval szerintem ez normális, hogy nem tud azonnal elaludni, altatja szépen magát. Én is egyedül vagyok a lányommal egész nap. Éreztem már, hogy kész nem bírom tovább, mert kb másfél óra alatt sem sikerült elaltani, amikor láttam, hogy hulla fáradt volt. Ordított, de felöltöztettem,mert tél volt és kimentem vele sétálni. Megnyugodott és elaludt. Vidd ki sétálni, ha már nagyon nem bírod:)Neked is jó, mert megnyugszol és neki is jó.

2011. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia ez normális jelenség, a mozgásfejlődés miatt van, most mindig ezt akarja gyakorolni. én anno úgy csináltam, bár ő nem kisáygban aludt, hanem mellettem még ennyi idősen, hogy kicsit hagytam, hadd tomboljon, aztán mikor már láttam, hogy totál ko, akkor lefeküdtünk, ő persze akkor is fel akart kelni, de ha kellett én le is fogtam akár, ő üvöltött....ilyenkor valami naghyon kedvenc mondókát vagy dalt énekeltem neki, azzal lenyugodott egy idő után. ez minden egyes mozgásfejlődési ugrásnál előjött. na és persze az egy dolog, hogy este nehezen aludt el, de éjjel számtalanszor felébredt miatta, még álmában is azt gyakorolta....hát nincs más, mint kibekkelni. én is ideges voltam az elején, de aztán beláttam, hogy felesleges, mert nem direkt csinálja... persze ettől még fárasztó, de majd túllesztek rajta, nyugi. nekem sem volt, most sincs semmi segítségem. nehéz időszak az biztos. de majd ha jön a dackorszak, visszasírod ezt is, meglásd. :))

2,5 éves kislány anyukája + 24 hetes km

2011. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

van egy olyan dolog h 8 hónaposak félelmei

ez abból áll h akkor tudatosul benne h bizony anya nem örök hanem el is lehet "veszíteni"

ez lehet az egyik ok


hmm nem jártok játszóra játszóházba vagy valami közösségbe ?

lehet h jót tenne neki és te is szereznél barátokat akiket majd meg lehet kérni arra a fél órára :-)


az altatásra meg szerintem búj oda mellé és te is pihenj vele egy kicsit ha érzi h mellette vagy akkor könnyebben elalszik mélyen és akkor te el is mehetsz onnan vagy akár alhatsz is vele szerintem neked sem árt .-))

és ne cipeld ide oda alvás alatt nem jó felébred

ott aludjon ahol letetted

lehet egy heverő is vagy akár a ti ágyatok is hidd el nem fog oda szokni éjjelre :-)))


nekem a babáim 6 hónapos korukig mellettem aludtak éjjel is és nappal is összebújunk együtt a mi ágyunkba és így az amúgy rosszul alvó is jobban alszik olyan ,mintha fészekben lenne persze nekem a 3 gyerek felváltva alszik mellettem

és a 9 évesem is hajlanod így vasárnaponként aludni egy kicsit .-)))

2011. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, ahogy te, csak nekem lányom van, de amúgy minden szóról szóra stimmel!

Mi már egy hónapja ezt játszuk, és az én férjem reggel 6-kor elmegy, este 9-kor hazajön, és heti 1 szabadnapja van!

Néha tiszta idegbeteg vagyok, tegnap is, este 11-kor aludt el, de úgy, hogy én fogtam a karjait, a párom a lábait 8persze finoman), és úgy altattam!

Éjjel persze 2x is ülve meg állva (néma csendben) találtam az ágyban (amikor wc-re mentem, mire visszaértem). Most mellette alszom, félek, hogy egész éjjel álldogálna...

Mindenki azt mondja, hogy ez most ilyen, túlélés van!

Hát, köszi!

Én ilyenkor kimegyek az erkélyre, nagyokat lélegzem, iszom egy pohár gyümilét, aztán visszamegyek a nyűgös és sokszor ordító gyerekhez...

Tényleg, amikor már össze-vissza esik, olyan álmos, de még áll, hát az én agyam is forr....

2011. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
olyan megnyugtato hogy nem vagyok az eggyetlen aki ilyen problemakkal kuzd!remelem hamar tul leszunk ezen a korszakon is. :)
2011. máj. 12. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem az elsővel volt ilyen hogy folyton csak állt volna

na akkor volt h : hasra baba és a kezem a derekán és alvás 2 hét alatt rászokott h ha hasra rakom akkor nincs kecmec aludni kell (még ma is hason alszik el)

persze folyton mocorgott az elején ki akart bújni de nem engedtem sírt rúgkapált próbálkozott de belátta ezen nem tudd változtatni így feladta

ha kitartó vagy akkor menni fog


és ami fontos még napirend

minden nap azonos időben fektesd le nappal

--ebéd

--fogmosás (gondolom van foga már.-)))

--pizsi (ha van)

--mese vagy ének (ha lehet mindig ugyan az)

--majd alvás

a "rituálé sokat segít a ráhangolódásbán és fogmosás után már csak halkan beszélj

sötétítsd be a szobát előtte

2011. máj. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!