Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Almalevet hasfájásra kisbabának?

Almalevet hasfájásra kisbabának?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám. Anyatejet és tápszert is kap, elég nehezen jön a kaki.Már több helyen olvastam, hogy néhány korty frissen facsart almalé babavízben segít.

Adható már ilyen pici babának is?


2011. máj. 12. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább gyerekorvost kérdezz.


az alma még savat csinál neki persze ok. higítva lesz de 7 hetes még ne nagyon kapjon semmi olyat ami a tejtől veszi el a helyet a pocakban.

2011. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
na, én most cáfolok. nekünk egy csecsemőtáplálkozással foglalkozó főorvosnő mondta hogy az alma hasfájást is okozhat. azonkívül nálunk pl. fogja a székletet. mikor a lányom ilyen pici volt mi kamillateát főztünk neki vagy laevaloc szirupot kapott, ő anyatejes volt és 6-7 napont volt csak kaki kúppal!
2011. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, inkább nem kísérletezek. A kamilla és a kömény nekünk sajnos nem jött be. :(

Marad az infacol, és várok, hogy elnője.

2011. máj. 12. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemsokára adhatsz neki gripe watert, az sok babának segít.
2011. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a gripe water január óta hiánycikk, sehol nem tudom beszerezni, már utána jártam.
2011. máj. 12. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Uh szegény! Én külföldön élek, itt sem lehet kapni, úgyhogy először a szomszédos németektől, majd Angliából rendeltem. Nem tudom, mennyi Mo.-ra a szállítás, nekem 15 euro volt összesen 2 üveggel (eu-ba). Németektől 1 üveggel volt ugyanennyi. De nem biztos, hogy megér annyi macerát, ki tudja, nektek használ-e. Ha mégis érdekel, a weboldal címe:

[link]

2011. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Édesanyám adott egy füzetet,amiben olyan dolgok vannak,hogy sokan majd nem tetszésüket fogják kifejezni.. Mivel 20 évvel ezelőtt még így volt,leírom,hogy 2 hetes kortól lehet almalevet adni,hígítva. De csak és kizárólag magyar almából!

Nálunk segít a székletürítésben!


Nem emlékszem,hogy írtad e vagy sem,így rákérdezek: Tornáztatni is szoktad a kicsit? -mert néha sokat jelent,ha mozgatva van (pl csípő torna, baba masszás.)

2011. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat!

Szoktam tornáztatni, meg általában hason alszik, az segít neki a pukizásban. A dokinő szerint adjak neki inkább sima babavizet, az is lazítja a székletét.

A Gripe Watert nem rendelem meg, mert lehet, hogy valóban nem segít, és csak kidobtam egy csomó pénzt az ablakon.

2011. máj. 12. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kis házi praktika:


Tornáztatás után dugd be a popsijába a lázmérőt és kicsit mozgasd meg neki.Az ingertől elvileg kell hogy pukizzon és kakáljon.

2011. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!