Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kellene elkezdenie...

Mikor kellene elkezdenie oldalra fordulni a babámnak?

Figyelt kérdés
3hónapos,de még semmi próbálkozás,pedig finoman vezetném én is már rÁ.
2009. márc. 11. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem semmit nem szabad erőltetni. Ő tudja mit bír, és mit akar csinálni. Nálunk négy és fél hónaposan fordult át hátról hasra, és előtte pár héttel kezdett szépen az oldalára fordulni. Addig csak háton volt, hason utált lenni. Most meg már nem bírom pelenkázni háton, mert állandóan hason van. Most hét hónapos.

Türelem, magától rá fog jönni, hogy kell.

2009. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kb 3-3,5 hónapos volt, de mikor beszéltem egy gyógytornásszal csak ámult, hogy ilyen hamar minden irányba forog. Azt mondta, hogy csak 5 hónapos kor körül követelmény. Szóval nem vagy lemaradva semmiről.
2009. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom 4 hónaposan kezdett pörögni!
2009. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 6 hónapos, de még mindig csak oldalra fordul hátról. Majd továbbjut ő is. A védőnő azt mondta, hogy semmi ok az aggodalomra, neki egyszerűen tovább tart.
2009. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kérdezőt tisztelem meg azzal, hogy megpróbálom "szépen" megfogalmazni válaszom, sokadszor. Olyan nincs, hogy követelmény, ha mostani életkorának kétszeresét elérve sem fordul oldalra akkor majd kérdezd meg az orvosodat, vagy a védőnődet, hogy mi a teendő. Forognia pedig elég 7-8 hónaposan is, sőt még később is egy TELJESEN EGÉSZSÉGES gyereknek.
2009. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám kb. 3-3,5 hósan fordult a hasáról a hátára előszőr,és 1 hónapja fordult a hátáról a hasára.Most 6,5hós.De volt kb.1,5-2 hónap amikor a hasáról se fordult a hátára csak sírt ha elfáradt, és megkérdeztem a védőnőt,hogy ez mitől van,hogy már 2 hónapja csinálta és most nem.Azt mondta egyeszerűen elfelejtette a mozdulatot.Azt mondta ne aggódjak majd újra menni fog. Egyébként meg a dokink azt mondta 4 hónapos koruk körül kezdenek el át fordulni.Egyébként meg egyéni.

Az ismerősömék babája 7 hósan ült,mászott, felállt ágy mellett és lépegetett.Az én babám a jövő 7en lesz 7 hós, és még csak hátra felé halad, körbe forog,és most próbálkozik előre felé kúszni.Viszont verbálisan meg sokkal jobban igyekszik kifejezni magát, mint az ismerős baba ennyi idősen.

Ne aggódj minden baba máshogy növekszik. Lehet a te babád 1 évesen már dumálni fog,de csak 1,5 évesen fog járni,de lehet az ellenkezője is.

De ha nagyon segíteni akarsz, én azt a tippett kaptam, hogy tegyek alá egy törölközőt,pokrócot, és amikor úgy látom,hogy próbálkozna akkor huzzam ki a hasa alól óvatosan,és ettől hogy így átfordul siker élménye lesz és többett fog próbálkozni.

Jó babázást.

:)

2009. márc. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!