Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le voltam döbbenve amikor a...

Le voltam döbbenve amikor a mérleg csak 580g sulygyarapodást mutatott egy hónap alatt. Ez kevés?

Figyelt kérdés
pedig még 8-szor szopizik. egy hét múlva lesz 6 hónapos, 3650g-mal született, most 7680g, és70 cm. fiú. a múlt hónapi fényképek között szinte semmi különbség. aggódom. nem elég tápláló a tejem?
2009. márc. 12. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, előfordulhat. nem akarsz még kóstoltatni vele? mert lehet,hogy az megoldás lenne. Amúgy ebben a korban lelassul a súlygyarapodása amúgy is, hiszen egyre mozgékonyabb lesz. azt szokták mondani, amíg nem fogy, és minimálisat hízik, boldog, mozgékony, addig nincsen gond!
2009. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy is kevés! Mi is 6 hósan vagyunk,2 hónapja 500 g-mokat hízunk! Pedig előtte 4 hónapig 800 g-1 kg közt hizott a pici havonta.Nincs gond,nyugi:D
2009. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond! Ilyenkor már nem híznak olyan drasztikusan mint az első pár hónapban! Ha nem lenne tápláló a tejed annak más jele is lenne! Sírósabb lenne, a közérzetén biztos észre vennéd! Lehet most hosszra nő inkább!
2009. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem baj, a gyerekeknek vannak növekedési hullámai. Azt mondják 6 hós korra a születési súly duplája, egy éves korra a háromszorosa a jó, de ettől eltér egyénenként.

Ha jó a kedve nincs gond.

Ha jól számolok ti meg is haladjátok a dupláját ez jó is.

Az én fiam 60 cm 3 hós lesz és első 2 hónapban nőtt ennyire 51cm ről 3790-ről 6220-ra, most egy honap alatt ugyanúgy 60 cm és 6530gr, szóval nemigen nőtt, de hol elmarad, hol utoléri magát és jól is van. Napi 6 szor eszik anyatejes.

:))

2009. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 hete már, hogy elkeztük a hozzátáplálást. sárgarépapüré, spenót...stb, dehát nem ezektől fog hizni, nemigaz?
2009. márc. 12. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél megijedve!! Ebben a korban már sokkal kevesebbet híznak a babák, minta megelőző 5-ben. Többet mozognak, amihez sokkal több energiát elhasználnak. Az 580g még most is szép fejlődés. Nyugodj meg, szép, nagy babád van! az én kislányom 6 és fél hónapos, az utolsó hónapban 30 dekát hízott. Az orvos és a védőnő szerint is tökéletesen elég ennyi is. Ő is szopik 7-8x naponta, most kezdtük a kóstolgatást. Ő pont 1 kilóval és 6 cm-rel kisebb a te babádnál:))) 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azért elég nyafogós. soha nem tudom eldönteni, miért? mindig ugy gondolom, hogy éhes. mondjuk, amikor kézben van, abbahagyja a nyöszörgést...
2009. márc. 12. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!