Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet kiszámítani a...

Hogyan lehet kiszámítani a táppénzemet?

Figyelt kérdés

Április 28-május 3ig voltam táppénzen a 2 éves kisfiam miatt.4 hónapja dolgozok itt gyes mellett.(6 órás bejelentés)


Tudtok linkelni kalkulátort?


2011. máj. 16. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy neked való kalkulátor lenne, mert elég egyedi az eset, hiszen nincs 180 bérezett napod, amiből lehetne számítani a táppénzt.

Így az a kérdés, hogy 2010-ben milyen ellátást kaptál. Ha gyedet, akkor a táppénz a szerződés szerinti béred alapján kerül megállapításra.


Pl. szerződés szerinti béred havonta 100.000, akkor az éves bér 1.200.000, a naptári napi átlagkereset 3290Ft.


A táppénz (2 éves folyamatos biztosítotti jogviszony esetén) 60%.


Így a táppénz bruttó napi összege 1970Ft.

30 napos hónapban ez bruttó 59100.

Levonás belőle kizárólag szja (20,32%): 12010Ft. Erre az adótartalomra az egész adójóváírás igénybe vehető, vagyis nettóban is 59100Ft a táppénz.


Ez alapján ki tudod számolni.

2011. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2010ben gyest+cspt kaptam.(össze.: 37995ft)
2011. máj. 16. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak gyest kaptál, akkor a táppénzt a minimálbér alapulvételével kell kiszámolni (78000), kivéve, ha a szerződés szerinti béred ennél kevesebb volt, mert akkor abból.
2011. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

4 hónapja vagyok tescos.gyes mellett 98500 a bruttóm.Akkor most ebből kell kiszámolni??


Nem tudnád nekem kiszámolni?(én nagyon hülye vagyok hozzá)

2011. máj. 16. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ebből sajnos. Mivel nem volt az igénylést megelőzően 180 bérezett napod (amikor fizetést kaptál), így mindenképpen a minimálbér lesz az alapja.


Nem olyan egetrengetően nagy a kiesés, mert mindössze 5 napig voltál táppénzen.


A tesco előtt volt munkaviszonyod? Mert ha nem, akkor a táppénz csak 50%, csak akkor 60, ha két év folyamatos biztosítotti jogviszonyod volt. Kiszámolom mindkét esetben, az a legegyszerűbb.


Így számolj:

78000 az alap, a táppénz napi összege 50% esetén 1280Ft. A béredből áprilisra 27 nap jár (ez bruttó 87435), plusz a három nap táppénz: 3840. Vagyis a havi bruttód kb. 7000-el lesz kevesebb, ami nettóban olyan 4000-et jelent.


Májusban csak két nap táppénz volt, így a béred 93960 bruttó, és a táppénz 2560.


Mindezt összesítve elmondható, hogy a béred nettóban kb. 4-5000-el lesz összesen kevesebb, a táppénz miatt.


Ha volt folyamatos munkaviszonyod, akkor meg magasabb a táppénz, a napi összege nem 1280, hanem 1540. Vagyis ebben az esetben kb. 3000-el lesz kevesebb a nettó bevételed, mint egyébként.



Persze azt vedd figyelembe, hogy ez csak kb. számítás, mert ennyi adatból nem lehet pontosan bérszámfejteni, illetve azt sem tudom, hogy milyen megosztásban csinálják a bérszámfejtésed.

Lehet, hogy áprilisra teljes hónapot kaptál, így júniusban, amikor a májusi bért kapod, kevesebb lesz a bérpapírodon, mert a különbözetet levonják. De ha összességében nézed, akkor kb. ennyi mínusz fog jelentkezni, amennyit leírtam.

2011. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok az offért, de úgy látom kedves válaszoló, hogy Te nagyon profi vagy! Tudnál segíteni abban, hogyha 2011. januártól augusztusig gyedet kapok, majd augusztustól októberig gyest és novembertől táppénzre megyek, akkor mi a táppénzem alapja?

(2010.márciustól augusztusig táppénzen voltam, utána TGYÁS majd gyed. Előtte 5 évig folyamatos munkaviszonyom volt, bejelentett bérem a minimálbér többszöröse.)

2011. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

SZia, mivel gyeden voltál, így a táppénzed alapja a szerződés szerinti béred lesz, és mivel bőven megvan a 2 év folyamatos munkaviszony, így 60%.

( a kedvezményszabály értelmében ha azért nem volt 180 bérezett napod, mert tgyásban, gyedben, illetve táppénzben részesültél, akkor a szerződés szerinti bér alapján kell számolni)

A béredtől függően lehet akár magasabb is, mint a gyed.


(pl. 200 ezres szerződés szerinti bérnél a bruttó táppénz 118 ezer, míg a gyed ugyanerre a jövedelemre csak 109200)

2011. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm!!! Akkor az nem gond, ha GYESről megyek táppénzre, ugye?!
2011. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mert a számításnál az a lényeg, hogy az irányadó időszakban nagyobbrészt milyen ellátást kaptál. Ha nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) tgyást, gyedet, táppénzt kaptál, akkor érvényes a kedvezményszabály. A 2-3 hónap gyes nem nagyobbrészt:)
2011. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!