Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 9 hós lányom a gyümölcslé...

Ha a 9 hós lányom a gyümölcslét egyben lehúzza a napi folyadékán felül, az mit jelent?

Figyelt kérdés

Eddig csak vizet meg teát ivott, de anyósom megkóstoltatta vele az almalét, és benyakalta egyben a 2 dl-t. Azért mert édes volt és ízlett neki? Vízbeől nem iszik meg ennyit.

És most is egész délután nyűgös, megivott egy bögre vizet, de most megiszik még egy 2 dl-es gyümölcslét.

Nem gondolnám, hogy szomjas, hisz megitta a napi folyadékmennyiségét. Éhesnek sem éhes, nemrég vacsizott.

Mit gondoltok?

Adjak neki gyümilét, vagy igyon csak vizet?


2009. márc. 12. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szoktam neki adni de nem minden nap, kb 3X egy héten

Imádja nagyon és addig issza ameddig van a pohárban

2009. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne szoktasd ra meg, addig orulj, amig nem iszik! A foginyanak se tesz jot a cukros, tudod. Persze hogy imadjak, csak azt innanak, de nem jo.

Itasd a vizzel, az a lenyeg, hogy azt szeresse. A leveket nem kell veluk megszerettetni, latod:)

2009. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sztem ne adj neki csak vízet, úgy egészséges.

Bár az én babám is meginná :)

2009. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez van, bár a kisfiam még csak 4,5 hónapos. Kaptunk mintába öszi meg sárgabarack levet (babának valót), 2-2 dl-t. Felhigítottam, mert elég édesnek tűnt 3 dl-re, de azt egy az egyben megitta. Addig itta, amíg csak volt benne, ha elvettem, hisztizett érte. De így ki is tolódott a következő kaja. Meg a sárgabarack kicsit meghajtotta. Én is csak ritkán adok neki, de szerintem baja nem lesz, ha adsz neki. Csak talán inkább napközben, ne este.
2009. márc. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akarom rászoktatni, főleg ha megissza a vizet. Csak most kapott egy új csőrős poharat, és nem iszik belőle. Férjem kitaláltam, hogy adjunk neki bele gyümilét, azt multkor is megitta, és így át tudjuk szoktatni. Bevált. Benyakalta a 2 dl gyümölcslét.

Ma már csak egész kicsit tettem a vízbe , holnaptól átállunk a sima vízre.

CSak tudjátok, a nagyi hoz ezt -azt, és mindig kérdi, na megettétek, megittátok? De én nem akarok neki adni sem gyümilét, sem tejpépet, és anyós már a danoninot akarja hozni, pedig allergiám miatt egy éves korig nem ehet tejterméket...

De kitartunk:-)

2009. márc. 13. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!