Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Germicid c lázkúpot lehet...

Germicid c lázkúpot lehet recept nélkül is kapni?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva tervezünk egy hosszabb utat, s nem tudom ami itthon van lázkúp, el vihetem-e 5-6 órás útra.

Vagy vegyek ott egyet, ahová utazunk?

Hűtőben tartjuk, s nem tudom, kivennénk 1-2 db-ot belőle, kibírná-e az utat?

S mi a helyzet a konakion s a vigantol vitaminokkal ilyen téren?


2011. máj. 16. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
nem lehet recept nélkül venni.esetleg írass fel,és vidd el a receptet.amúgy nem kell hűtőben tartani.de ha behűtesz egy jégakkut,becsavarod konyharuhába,melléteszed a vitaminokat,germicidet,biztos nem lesz baja.ha nincs jégakkud,fagyassz le egy fél literes műanyag üvegben vizet,az is megteszi,csak rakd a konyharuhán kívül zacskóba,hogy ne gyöngyözzön
2011. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem a védőnő mondta, hogy hűtőben kell tartani a lázkúpot mikor hazajöttünk a kórházból, eljött s mindent elmondott. Az orrcseppet is úgy tartjuk. Azt nem mondta, csak a gyógyszertáros mikor ide adta
2011. máj. 16. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
bevallom annak idején én is a hűtőben tartottam, de mióta használtuk, kb. 4 hónapja csak a szobában a pelenkázó fiókjában volt. tegnap és ma is használtam. receptköteles, én is ma irattam fel. nyugodtan elviheted a többi dologgal az útra.
2011. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő hogy hűtőben kell tartani. Egyébként nem visztek hűtőtáskát? Abba beletehetnéd és akkor biztos nem lesz baja. Mi ha hosszabb útra megyünk, mindig viszünk hűtőtáskát, abba van üdítő stb. A konakion és a vigantol nem igényel hűtést.
2011. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ha nagyszülőkhöz megyünk, több napra, nem szoktunk vinni S most először megyünk a kicsivel, szóval azt se tudjuk mennyi mindent viszünk még. S hűtő táskában nem gondolkozunk. A kicsi keresztelője lesz, s még alkalmi ruhákat is vinnénk, meg pelenka, stb,mert nagyszülők kijelentették, hogy mi vegyük meg, s nem jönnek fel elvinni. Szóval eléggé fel leszünk pakolva. Boltban ott, ahová megyünk, állítólag nem lehet pelenkát kapni. Azt nem tudom igaz-e, de hogy mikor tízen éves votlam s megjött, betétet nem árultak, s elég messzire kellett bemennünk hogy kapjunk.
2011. máj. 16. 19:37
 6/8 A kérdező kommentje:

A konaikont s vigantolt nem is hűtjük, csak pl. a konakionra rá van írva, hogy szobahőmérsékleten kell tárolni, s nem mindegy hány fok, mert zavaros lehet.

S az orrcseppel mi a helyzet? Ha nem hűtenénk a lázkúppal együtt, hosszabb utat kibír?

2011. máj. 16. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
első vagyok,megnéztem a betegtájékoztatót,azt írja,hogy száraz,hűvös helyen,legfeljebb 15 fokon kell tárolni.ezek szerint hűteni kel,mondjuk én a hűtőt nem gondolnám száraz helynek.úgyhogy betettem a hűtőbe.ha nem viszel hűtőtáskát,akkor vidd úgy,ahogy javasoltam
2011. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sem a kúpot, sem az orrcseppet nem szükséges hűteni, hacsak nincs 30 fok.. A kúp ugye magasabb hőmérsékleten megolvadhat.. A gyógyszertárban se tartják hűtőben. A Konaikiont és a Vigantolt is tarthatod szobahőmérsékleten, csak akkor okozhatsz bennük kárt, ha több napig magyon meleg helyen lennének, főleg, hogy a Vigantol olaj, így megavasodhatna, de 5-6 óra alatt nem lesz bajuk.
2011. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!