Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik 4-hónaposom...

Miért eszik 4-hónaposom 2-óránként szinte éjjel-nappal?

Figyelt kérdés

Kislányom 2-hónaposan beállt arra, hogy nappal 1 órát ébren van, 1 órát alszik (kivéve délelőtt, mert akkor 2 órát alszik).

Éjjel 8-9-től olyan hajnali 1-2-ig bírja, de utána megint 2-óránként ébred reggel 8-ig.

Amikor ébred, nappal és éjjel csak úgy nyugszik meg, ha cicit kap. Nem túl sűrű ez így?

Egy hónapja 1 héten át minden este, a nappal lefejt tejet odaadtam neki az utolsó esti szopi után. Mind meg is ette, akármennyi volt a cumisüvegben (30-60-90 ml), de ugyanúgy ébredt és evett is hajnali 1 után kétóránként.

Most két hete már éjjel nem szoptatom meg, csak próbálom anélkül visszaltatni. Változó sikerrel: néha elég csak a cumit odaadni neki, máskor 1-3-20 percet sír a karomban vagy az ágyban. Az ébredésekről viszont egyáltalán nem szokik le.

Mit tehetnék még, hogy kicsit tovább bírja főleg éjjel, de nappal is?


2011. máj. 16. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerinem légy egy kicsit türelmesebb. Az én fiam 1,5-2 óránként szopizott nappal 6 hós koráig 3-4x éjjel. Majd az éjjeli szopik előbb kettőre, majd egyre csökkentek és 15 hósan hagyta el az éjjeli szopit. Teljesen magától szokott le az éjjeli kelésről és evésről.


Lehet hogy neki ilyen az igénye, hogy gyakrabban eszik kevesebbet, hamar megéhezik éjjel és nappal egyaránt, ami sokkal egészségesebb mint 3-4 óránként betömni egy halom tejet.

Ha van tejed, tudsz igény szerint szoptatni akkor ne váltotass ezen, ha kéri a kicsid akkor etesd meg.

2011. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy bár már a második gyermekem, még mindig elbizonytalanodom, hogy nem "rossz"-e a tejem, és azért kéri ilyen gyakran, mert nem lakik jól. A nagyobbik lányom is elég sűrűn evett, de nem ennyire és nem éjjel.


Az éjszakai ébredésekkel csak az a gondom, hogy iszonyúan kifáraszt 1-kor, 3-kor, 5-kor, 6-kor kelni szoptatni, aztán 7-kor ébred a nagy, 8-kor újra a kicsi. A fáradtságtól pedig borzasztó türelmetlen lettem a naggyal és a férjemmel is. :(

2011. máj. 16. 21:31
 3/4 alaszka ***** válasza:
Az én kislányom is 6 hóig kb. óránként szopizott éjjel, nappal meg 2 óránként. Aztán 19 hónapos koráig szopizott még, de amíg volt éjjeli szopi is, addig ez a kétórázás megmaradt...Nincs a tejjel semmi baj, szerintem főleg megnyugtatásképp kérik ilyen gyakran, fárasztó tudom, de nekem semmivel nem sikerült visszaaltatni, csak így, és gyakran egy-két korty után vissza is aludt. Pedig volt cumija, de arra nem aludt vissza. Kb. 3 hós volt, mikor a kiságyat "egyesítettük" a mienkkel, és így már nem kellett hozzá odarohangálni.
2011. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm mindkettőtöknek.


Akkor azt hiszem, visszatérünk az éjszakai szopikhoz. Mivel 2 hét alatt semmi változás nem történt, már én is affelé hajlottam, hogy visszaállunk rá. Végülis hamarabb végzek, mint ha máshogy próbálom visszaaltatni. Igaz, ebben a férjem nem tud segíteni.

Egyszer meg csak kinövi... :)

2011. máj. 16. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!