Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden etetés után fertőtlenít...

Minden etetés után fertőtlenítetitek a cumisüveget?

Figyelt kérdés
9 hetes a babám
2011. máj. 17. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen korban még mindig sterilizálni kell.
2011. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam. Már csak azért sem, mert 3 üveget használunk felváltva. Én 2-3 naponta szoktam őket sterilizálni.
2011. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én nagyon forro vízben elmostam és napi 1x sterilizáltam.

aztán kb 3 hósan 2 naponta majd szép lassan 6 hós korára elhagytam.

2011. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amíg sterilizáltam az üvegeket egyáltalán, addig minden evés után megcsináltam. Ez kb. 10 hónapos koráig ment, de nem azért mert feltétlenül szükséges lett volna ilyen sokáig, hanem mert annyira megszoktam, hogy mosogatás után a sterilizálóba teszem a dolgokat, hogy észre sem vettem és már eltelt 10 hónap:)

Aztán egyik napról a másikra abbahagytam, és eladtam a sterilizálót.

2011. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7 hónapos múlt a lányom.Eddig anyatejes volt, de mostanában kevés a tejem, ezért tápszert kap 2 hete, és már csak este szopik.Én reggel, és este kifőzöm az üveget, és a cumiját.Az etetések között pedig elmosom mosogatószerrel, kiöblítem, és forró vízbe mártom.
2011. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam erről, hogy fél éves koráig az etetőcumit és mindent, amit a szájába teszel, minden használat előtt sterilizálni kell. Fél éves kor után már elég a szokásos konyhai higiénia, de nem árt a tejjel érintkező cumikat, poharakat, kanalakat továbbra is rendszeresen fertőtleníteni.

Nekem 10 hónapos lesz a kisfiam, pont annyi cumisüveg szettünk van, amennyi egy napra elég. Egy nagy műanyag ételtartó dobozban tartom a tisztákat. Este mindent elmosogatok és együtt berakok a mikrós sterilizálóba, reggel meg kiveszem. Nem okoz nagy gondot.

2011. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hale ***** válasza:
Nekem anyatejes volt a baba, nem főztem ki, ha üvegből kapott valamiért, mosogatógép 60 fokon mosta el, de kézzel is ki lehet rendesen. Mást is a szájukba vesznek, nem lehet mindent sterilizálni körülöttük. Bár ha nem kap a baba anyatejet, és azzal ellenanyagokat, akkor lehet, hogy sterilizálnék, üveget meg minden mást is, mert könnyebben megbetegedhet.
2011. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már dehogy!

Pár hetes koráig minden nap, pár hónapos koráig két-három naponta, most hogy lassan 5 hónapos hetente. Ilyen korban már mindent a szájukba pakolnak, azok sokkal koszosabbak egy cumisüvegnél. Etetés után jól el kell mosni és kész is.

Nem szabad túlsterilizálni a gyereket.


Majd a csörgőt is fertőtleníted mielőtt oda adod neki, vagy ha leesik a földre? És a sok sok játékot is minden nap?

2011. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1 év alatt 1x sterilizáltam, de azt is csak kíváncsiságból.

Forró vízzel, mosogatószerrel és külön szivaccsal mostam/mosom el az üveget.

A játszócuminak viszont vettünk sterilizálót (hordozható, UV-s, PIPILA), azt gyakran használjuk.

2011. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elmosogatom és minden etetés előtt csinálom.
2011. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!