Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem elég a 6 honapos...

Ha nem elég a 6 honapos babámnak 1üveg 6 hotol adhato husus babakaja mivel dusitsam vagy adjak 1,5üveggel neki? Ti hogy csinálj? átok

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rizzsel,krumplival,tápszerrel(ha azt kap).Nekem a védőnő mondta,hogy a húsos zöldség elég laktató,de a húsos gyümölcs nem.
2009. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Dúsíthatod bármivel ,amit szeret. Akár gyümölccsel, almával, banánnal, akár tehetsz bele rizst, krumplit (főzd meg vízben, turmixold le egy kis főzőlével és keverd a bébikajához) vagy adj neki másfél üveggel.

De megjegyzem, személyes véleményem, hogy ilyen korban még elég kéne neki legyen az egy üveg. Nem lehet, hogy úgy általában kéne változtatnod az étkezésén? Persze lehet nem, nem kritizállak, de kérdezd meg a védőnőt, dokit. Lányom 8 hóskortol evett többet, és a szakirodalom is ennyi idős korra teszi a 180 ml helyett a 220 ml-t.

2009. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már a szakirodalom döntse el, hogy mennyire éhes egy baba. Én tápszerrel dúsítottam, igencsak laktató kaja így. De ha sietsz simán adj neki többet. A szomszéd kissrác egy élő Buci Maci volt, dupla mennyiségeket evett, most 2 és fél éves normél testalkata lett de az étvágya megmaradt. Nyugodtan adj neki többet.
2009. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én utána adtam neki gyümölcsöt, ha kevés volt. Nálunk is fél éves volt, mikor telhetetlen lett. Aztán pár hét múlva már visszább vett, csökkent az étvágya.


Jó babázást!

2009. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondoltam leírom,hogy az én hat hós kisfiam mennyit eszik:tápszerből 260 ml,tejpépből a 8 kanálnyi mennyiséget,főziből 300ml körül,de van,hogy hagy belőle:)Gyümi adag:két banán egy almával.Igaz,nagy baba,de egyáltalán nem kövér.Egy hónapja 8.80 kg és 73 cm volt!Mióta hozzátáplálom,rettentő nagy az étvágya.
2009. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!