Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon kicsi a...

Szerintetek nagyon kicsi a babám? Vajon valamilyen tényező befolyásolhatja a növekedési ritmusát vagy csupán ez mindenkinél más?

Figyelt kérdés
Mindenki ezzel fáraszt,hogy jajj de kicsi a babád,meg hogy vékony(én szerintem nem vékony)<-- de már nagyon bánt! 10 és fél hónapos és 70 centi és 8,3 kiló!
2011. máj. 18. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány? Azt nem írtad.

Ezt a táblázatot nézd meg: [link]

Eszerint a súlya totál átlagos - függetlenül a nemétől, centiben pedig ha fiú, akkor kicsit kisebb, mint az átlag, de ha lány, akkor szintén totál átlagos. Egyébként mondd el mindenkinek, hogy semmi csodálkozni való nincs rajta, minden gyerek máshogy fejlődik, nincs két egyforma baba - még testvéreknél sem!!!

2011. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 krisztivan ***** válasza:
100%

Hát,szerintem átlagos.Befolyásoló tényező a születési súly,az étvágy meg még kismillió dolog de leginkább a genetika.Ha ti sem vagytok "nagyok" vagy babának nem voltatok ,akkor a ti gyermeketek sem lehet óriás.

Mond meg mindenkinek,hogy ti pont ilyen formás babát terveztetek és nagyon örülsz neki hogy ilyenre sikerült!Erre károgjanak.

2011. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya, most lesz 1 éves hónap végén, és 8,6 kiló! Nem is túl magas baba, de tök formás, és egészséges.

Szerintem ne aggódj, főleg ha a babád jó kedélyű, eszik rendesen.

2011. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kisfiú és 2,7 kiló val született és 51 centivel,és természtes úton szültem semmi komplikáció nélkül!!Igen most valóban kisebb az egykorú babákhoz képest de jó kedve van mindig!Csak tudjátok már kezdek depressziós lenni,hogy valamit rosszul csinálok?? az orvos meg a védőnő mindig azt mondja hogy rendbe van de már nem tudok mit mondani azoknak akik így ránkcsodálkoznak a kicsimre! Nagyon rosssz.....
2011. máj. 18. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:

idén januárban-februárban mindenki azzal fárasztott, hogy milyen picike a babám. mindig odajöttek megkérdezni mennyi idős, hogy már jár, mondtam 1 éves, jaaa akkor csak kicsi... 68as 74es ruhákat hordott, 72-73 cm volt és 9 kg.

most, ha mondom valakinek, hogy mennyi idős, ledöbben, hogy milyen koravén. nőtt 15cm-t és hízott 2,5 kilót 2hónap alatt :D

e aggódj, vannak babák akik stagnálnak aztán hirtelen nőnek, vannak akik szépen komótosan folyamatosan :)

2011. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy rossz. Én is utálom hallgatni, ha valaki feleslegesen beszól!

A babáddal nincs gond, főleg ha a doki és a védőnő is ezt mondja. S inkább legyen picit kisebb, mint az átlag, mint 4x akkora, mint az átlag!

2011. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a te babád kicsi akkor az enyém mi? kisfiú 14hónapos,72cm és 8kg. mindenki azt hiszi,hogy 10hónap körüli:)engem nem zavar mert egészséges és szépen eszik jó kedvű.inkább ilyen legyen mint elhízott!amúgy ő is 2750g és 49cm el születtet.
2011. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kicsi,vagy inkább sovány,75 cm és csak 8 kg.14 hónapos.Ilyen alkat,hiába csinálok akármit!
2011. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a babád vidám nyugodt ne foglalkozz senkivel. Engem a védőnőnk akasztott ki ma, mert 1 éves státuszvizsgálaton voltunk. Kislányom 78 cm és 9900 g, mindenki azt mondja milyen jó húsban van és szerintem is, erre a védőné azt mondja valami táblázazot mutogatva, hogy pont megüti a szintet. Mondom neki miről beszél, lányom 48 cm született vagyis 1 év alatt 30 cm nőtt, 3050 g tehát megháromszorozta simán a születési súlyát. Válasz az volt jó, jó csak mondta. Kicsit felbosszantott, de mire hazajöttünk már nem is érdkelt. Eszik a lányom rendesen, erős, jókedvű csupa vigyor gyerek.
2011. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jaj! Az én lányom 7,43kiló s 75 cm,1 éves mult 22-én. -----s ő is 2600grammal született,50cm-rel. Mi is vékonyak vagyunk,mit várunk el tőle..
2011. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!