Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy a Hold...

Tényleg igaz, hogy a Hold fázis befolyásolhatja az oltás hatásait?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm állítja, hogy legjobb fogyó Holdkor jó beadatni ezeket, de semmiképp sem teliholdkor (ami gyakorlatilag 3 nap). Kevésbé viseli meg, kevésbé lázasodnak be, stb..)

Utánanéztem nálunk hogy jöttek ki az oltási napok, és bizony amikor telihold közelben voltunk, akkor fel is ment a hője a babának, akkor egyszer. Hogy van -e tényleg összefüggés....?


2011. júl. 12. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszek az ilyesmiben, szerintem az oltási reakciók a gyerek szervezetétől függenek, nem a holdfázisoktól.
2011. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, de most utánanéztem, és Hollandiában figyelnek műtéteknél és a fogászatnál, hogy ne teliholdra essen az időpont (persze ha ez kivitelezhető), mert akkor jobban véreznek és rosszabbul gyógyulnak a sebek is.
2011. júl. 12. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Erről még nem hallottam, de én hiszek az ilyen dolgokban.

Nem tartom hülyeségnek.

2011. júl. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
állítólag nem csak ezt, hanem minden mást is befolyásol, barátnőm nagyon hisz ebben, és a holdciklus szerint ülteti a virágokat, megy fodrászhoz stb
2011. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezeket a cikkeket találtam, szerintem nagyon érdemes elolvasni őket. Ajánlom mindenkinek.


Az első tanulmánynál a IV. Telihold pontnál találjátok a védőoltás témát.

*****



[link]


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 8. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyem ma kapott oltast, megfigyelem, mi tortenik...
2011. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, leirom, mi tortent. Egy adag lazcsillapitot kapott orvos javaslatara megelozeskent, rogton szuri utan. Este 11 korul kellett volna adni a masodik adagot. Erre a masodik adagra nem volt szukseg, hoemelkedese sem lett.

Delutan szepen aludt, estere nyugosebb lett a szokottnal, es picit csokkent az etvagya.

Ha jol tudom, hetvegen lesz telihold.

2011. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, szombaton lesz, szerintem aki hisz a dologban már ne oltasson. A kedd még határeset volt, mert azért jóval a telihold előtt kapta, és a leírás szerint 3 nappal telihold előtt nem szerencsés. Meg az is lehet, hogy a megelőző lázcsillapító is segített, de mondom ti még azért benne voltatok a megfelelő időben.

Én is majd megfigyelem a következő oltást. Nekünk egyébként még sosem ajánlottak megelőzést.

2011. aug. 10. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!