Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevezessem a darabos ételeket?...

Bevezessem a darabos ételeket? ( holnapután lesz 8 hónapos)

Figyelt kérdés
Eddig mindent turmixoltam neki, egy fogacskája van, annak is csak a felső egy harmada van kint.A védőnőt nem tudom megkérdezni, mostanában nem jön.Kapott már egy-két nyalást ropiból, babapiskótából, kapott már kekszet, tésztát, de ezeket csak bébiétel formájában.Azért kérdezem, mert egyszer-kétszer előfordult, hogy maradt a főzelékben egy pici répadarab, amitől elvörösödött, és öklendezett.De lehet, hogy csak azért, mert nem számított rá.Szerintem is korai, viszont fel kellene hízlalni.A babapiskótát és a ropit nagyon élvezte, járt keze-lába örömében.Mit csináljak?Félek, hogy fulladozni kezd, ennyit nem ér az egész..
2011. máj. 19. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Először minden babának furcsa,ez természetes,az én babám is öklendezett az elején.Én a turmixolás után az almareszelővel próbálkoztam.AZ még mindig pürét csinál,de már nem annyira folyós állagút,valamennyivel darabosabb lesz minden.Ha almát reszeltem le,akkor pl. kekszet is reszeltem bele.Rágni nem kell,de nem is folyik!Az almareszelő után jött a villával összetörés,ami még darabosabb,aztán már jöhetnek is a nagyobb falatok,de természetesen azokhoz már fogacska sem árt !
2011. máj. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, ki fogjuk próbálni! Köszi!
2011. máj. 19. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Én olyan dolgokkal kezdetem, amiket meg tudott fogni és a nyála segítségével péppé tudta trancsírozni. Erre jó ugye a ropi, babapiskóta, keksz, pufi és társaik. Amikor kezdte megszokni a dolgot akkor próbálkoztam majdnem péppé főzött de nem turmixolt dolgkkal.
2011. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor már el kell kezdeni, szép fokozatosan, én pl. banánnal kezdtem, pici apró darabokban. Nem kell félni nem fullad meg, csak még furcsa neki, és úgy csinál...mintha meg akarna fulladni. Egy két hét után már nem fog öklendezni sem.
2011. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok : Én saját tapasztalatból mondom,hogy sem a ropi,sem a pufi nem alkalmas arra,hogy bevezesd a darabos ételeket.Igaz,hogy nyállal pépesedik,de fog nélkül is lehet nagyot harapni belőle,ha pedig te adsz piciket a szájába,akkor is előfordulhat az,hogy ugyan péppé megy a nyáltól,de a pufi pl. remekül föl tud tapadni a szájpadlásra,úgy kell lekaparni,jókat lehet tőle öklendezni.Én ezeket már csak akkor próbálnám,ha túl vagytok az almareszelős részen :)
2011. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy erre felhívtad a figyelmemet!Eszembe se jutott volna, hogy feltapadhat a szájpadlására.Nagyon nem szeretnék a szájában turkálni.:))Mindenkinek köszi!
2011. máj. 19. 10:56
 7/8 anniebianca ***** válasza:
Pufit én semmiképp se adnék neki, milyen özön só van már rajta?! De az almareszelős dolog jó. Meg ha vékony szeletekre szeled a puha gyümölcsöket (barack,banán,körte) és úgy adod a kezébe.
2011. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Beszéltem a védőnővel,és ő is javasolja, hogy kezdjük el.Vagy kenyér darabkákkal, vagy főzelék, amiben a krumplit már csak villával töröm össze.Remélem nem fogja meghánytatni..
2011. máj. 19. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!