Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran kell sterilizál...

Milyen gyakran kell sterilizálni a cumikat és cumis uvegeket?

Figyelt kérdés
Milyen sterilizátort használtok? Meg vagytok vele elégedve?
2011. máj. 19. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan anyukákat a közvetlen közelemből, akik naponta sterilizálnak (3-4 hónapos gyerek mellett), és olyat is, aki még mindig sterilizál naponta, egy éves múlt a kisfia.


Nos, hát én megmondom őszintén, hogy elég kényes vagyok a tisztaságra, de a ló másik oldalára sem szerettem volna soha átesni. Nem vettem sterilizáló készüléket sem, volt egy erre a célra kijelölt lábasom. Míg pici volt, hetente egyszer sterilizáltam (kifőztem az üvegeket, cumikat), olyan 4-5 hónapos korától kéthetente sterilizáltam, és 6 hónaposan abbahagytam. Ugyanis minden egyes használat után bő vízzel, sok mosogatószerrel alaposan kimostam kívül belül az üvegeket, alaposan öblítettem (ropogtak az üvegek kívül-belül), én úgy gondolom, hogy nekünk ennyi elég volt :) (most 3 éves makkegészséges lurkó anyukája).

2011. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két hónapig minden használat előtt kifőztem a cumi minden egyes részét.Aztán valahol olvastam,hogy 3 hónapos babánál már fölösleges,mert ha csak ő használja a cumit (evidens),akkor mindig csak a saját kórokozóival találkozik,amiket már megszokott a szervezete.A túlzott sterilizálással is árthatunk!
2011. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

huuu..hát én kifőztem mikor megvettük és ennyi volt.

7 hós a fiam

2011. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleinte 1-2 naponta csináltam. De ez nem tartott sokáig, talán 2-3 hétig. Most úgy hetente egyszer szoktam, amikor épp eszembe jut. De minden használat után elmosom jó alaposan, és forró vízzel elöblítem. 3 hónapos a babám.
2011. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal. Én sem vittem túlzásba. Viszont nálunk iszonyú kemény a víz, még a forralt is csurom vízkő. Rondák voltak az üvegek. Tesz-vesz-en használtan vettem egy Severin márkájú elektromos sterilizálót, és ion cserélt vízzel használom. Nagyon szeretem, praktikus, 15 perc után automatikusan kikapcsol. Nem bántam meg, hogy áldoztam rá 3000 forintot:)
2011. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én először kétnapontam kb.6 hetes koráig,azóta heti egyszer.Minden használat után amilyen melegvízben csak lehet tisztítószerrel elmosom,forróvízzel öblögetem.Én Tommy Tippie mikros sterilizálót használok.
2011. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!