Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran szoktatok 8-9...

Milyen gyakran szoktatok 8-9 honapos babaiok cumijat, cumisuveget sterilizalni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Enyém ugyan már 3 éves lesz, de azért válaszolok. :) Előrebocsátom, hogy kényes vagyok a tisztaságra, de azért nem szeretem a szélsőséges dolgokat (sem).


Szóval én 6 hónapos korig sterilizáltam. Eleinte hetente egyszer, később 2-3 hetente. Viszont minden egyes etetés után forró, mosogatószeres vízzel + külön szivaccsal, bő öblítéssel elmosogattam az üvegeket (gumit, kupakokat) aprólékos gondossággal. Sosem volt semmi fertőzése, baja a gyerekemnek. :)

2011. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
enyem pont 9honapos. Kabe 2 honapig sterilizaltam. Se cumit, se cumisuveget nem hasznaltunk utana egesz mostanaig. Befejeztuk a szopit, cumisuvegbol kapja a tapot. Nem szoktam steriluzalni, nem mosogatom kulona cucait, mar mosni is neha egyutt mosom a ruhainkat. Meg nem volt beteg a lanyom.
2011. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pont mint az első válaszoló, szóról szóra :)
2011. máj. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hónapos de egy héten 1X főzöm ki a cuccait(cumisüveg,kupakok....stb.).Még kisebb volt,akkor is így csináltam,semmi baja azóta sem!!!!!!!

Evés után,forró vízzel(amilyen meleg jön a csapból)elöblítem az üveget,cumit és ennyi.

Az ivós cumisüvegét pedig este öblítem el szintén forró vízzel.

Sosem voltam híve az "agyonsterilizálásnak".Hugomék voltak ilyenek.

Minden evés után főzték ki a cumisüveget,cumikat....stb.

Hugom is akárhányszor lefejte a tejet,a mellszívót mindjárt főzte is ki.Aztán az lett az eredménye,hogy tönkrement a "nagy sterilizálásban".Pedig Aventes volt neki,nem valami kukás márkájú.

2011. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első 6 hétben minden nap 1x sterilizáltam mert addig alakul ki az immunrendszerük!Utánna már csak 1 héten 1-2 x azon kívül minden használat után mosogatószerrel,meleg vízzel,külön szivaccsal elmostam!Most 1 éves néha mikor eszembe jut,kb 2 hetente akkor kisterilizálom a dolgait!Én sem vagyok az agyonsterilizálgatásnak híve,akkor sosem találkozik a szervezete,immunrendszere a bacikkal!Van nekem is egy barátnőm mai napig minden nap sterilizálja a kislánya cuccait aki 20 hónapos!A kislány állandóan beteg,de szó szerint értsd:állandóan!A 20 hónap alatt az egy kezemen megtudom számolni,

hogy mikor NEM volt beteg!

2011. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cumisüveget 1 év alatt 1x sterilizáltam kíváncsiságból.

Egyébként mosogatószerrel, külön szivaccsal, forró vízzel elmosom.

A játszócuminak viszont vettünk hordozható UV-sterilizálót, azt nagyon szeretem, és gyakran használom. Nem minden nap, mert van, hogy csak sima vízzel leöblítem a cumit. Hetente 2-3x, de több cumi is használatban van egyszerre.

2011. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!