Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mennyit mozog, az 1...

Anyukák! Mennyit mozog, az 1 év körüli babátok? (Akik önállóan, még nem tudnak járni! )

Figyelt kérdés

Délelőtt, általában , kint vagyunk.Ugye akkor a babakocsiban ül.Aztán haza, ebéd -ekkor az etetőszékben ül.Utána alszik..5 körül kel, 6-ig játszunk uzsizunk, utána megint kimegyünk, igy megint ücsörög a kocsiban. 7 körül haza, vacsi, játék fürdés alvás.


Nem mozog keveset a babám??????Lehet ezért nem indult el még önállóan???De olyan szép az idő, nem akarnék vele, itthon rostooklni!


Ti nektek, hogy néz ki a napotok????

Mennyit van babakocsiban-etetőszékben a baba,és mennyit, mászik-mozog?????


2011. máj. 19. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
De miért van a babakocsiban? Mert kinn vagytok? vagy miért? Teríts le egy plédet, hadd mászkáljon rajta. 1 év körüli baba alatt mennyire gondolsz? mert lehet 10, akár 14 hónapos az én értelmezésem szerint, a között azért van különbség. A szomszédban van egy 16 hónapos baba, egész nap kinn vannak, kivéve mikor alvás van vagy evés. Kisfiú, ha a kezét fogják akkor megy, sétálgatnak, kavicsokat gyűjtögetnek, játszanak a földön.
2011. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 25 én lesz 13 hós. Nagyon sokat mozog. Reggel felkelés után a bilibe pisil, aztán cici. Játék a járókában, aztán együtt megágyazunk, jön-megy pakol. Persze nem egyedül, kb. 6-7 lépést már megtesz egyedül. 10 órai után megyünk ki az udvarra. Én nem olyan sokat ültetem a babakocsiba, csak ha el akarunk menni valahova vásárolni, vagy ha altatni szeretném. Egyébként van egy kismotorja, azzal szeret nyomulni, vagy kézen fogva mászkálunk. Ebéd után alszik általában, de nem igazán jó alvó, mostanában max 2 órát alszik, de van hogy csak 1 et. Alig várom hogy néha elaludjon, úgy kifáraszt. Pakol össze-vissza. A kislányom az etetőszékben se ül már meg rendesen, eszik egy ideig már magától szinte, aztán feláll. Sokat mozog nagyon. Segít takarítani, kapaszkodva áll, és "porszívózik", "söpröget". Amit írsz, kicsit keveset mozog, de minden baba más, meg persze szoktatás kérdése is. Hány kg? Fiú gondolom? Egy nap általában 1 órát ül a babakocsiban, etetőszékben összesen maximum, a többi mászás, mászkálás. + kb. 1 órát eljátszik egyedül ülve.
2011. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól érzed szerintem is keveset mozog. Nincs játszótér a közeletekben, vagy park? Mi is sokat vagyunk kint, de játszótéren, és ott biztonságban letehetem, mászhat amerre akar, mert menni még nem megy ő sem. Sétálni már nem szoktunk, csak ha megyünk konkrétan valahova, mert megőrül ha csak ülnie kell sokáig. Ha meg bent vagyunk a lakásba ott is mászkál, ágyba csak alszik, járókája nincs, etetőszékben csak az evés idejére rakom.
2011. máj. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

jól értem, hogy napi 1 órát van mozgástere? az nagyon nagyon kevés.

nyugodtan kimehettek, de nem kell a kocsiban ülnie. vigyél egy nagy pokrócot, ha füves részt látsz, terítsd le és tedd rá. ha van a közeletekben játszótér, menjetek be, hintázzatok, csúszdázzatok, játszatok a kövekkel, homokozzatok, másszon a fűben... :)

2011. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés.Otthon csak mozog nem?Az én lányom ha itthon vagyunk meg se áll,mászik,jön megy mindenfelé.Ha sétálunk babakocsizunk mi is,játszira nem nagyon járunk,viszont mind a két mama kertesben lakik,ott kicsi kora óta a földön azt csinált amit akart.Tegnap indult el.
2011. máj. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10,5 hós kisfiammal nap 2*2 órát sétálunk babakocsival, de ilyenkor is ki szoktam venni és úgy sétálunk. Ha otthon vagyunk, akkor mindenben és mindenkiben felkapaszkodik és már megy is. Ha belénk kapaszkodik akkor sétálni kell vele és valahogy nem tud elfáradni. Ha nem sétál, akkor mászik, pakolja a játékait. Szerintem ő egy elég mozgékony baba.
2011. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!

Akkor pontosítanék 1 kicsit!:)


13 hónapos a kisfiam!

Természetesen, NEM 1 óra, az egész napjából a mozgásidő!


Amikor itthon vagyunk, természetesen, mászik ezerrel,nincs lekötve, ő is pakol stb..

Etetőszékben,is csak az evés időtartamára ül, de van, hogy az ebéd, kicsit elhúzódik!Kb. 30 -40 percre!

Ha kint vagyunk, akkor általában, a babakocsiban ül!!Inkább ez az ami zavar!Nem azért ül, mert lusta, hanem, azért, mert nincs a környékünkön egy normális játszótér, ahova kivihetném!!!(elég rossz környéken lakunk)!!:(((


DE, ha megyünk ki sétálni,és nem csak vásárolni stb.., akkor kiveszem én is(templomkert), és ott kézenfogva megpróbálom sétáltatni, de nem sokáig engedi, mert menne lefele mászni,és oda nem tehetem, mert aszfalt van!!


Akkor az lesz, hogy felkutatok valami jobb játszóteret,és akkor ott ki tudom venni a kocsiból!!

2011. máj. 20. 08:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja igy már más.-)))Én se veszem ki ha sétálunk,mivel még ugye most indult el,játszi nálunk se valami jó,tele van a homok,kaviccsal,üveggel,igy nem teszem bele.Szerintem ez igy nem baj,ha babakocsiztok,majd ha elindul kiveszed-)
2011. máj. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!