Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen, hogyan és...

Mennyi idősen, hogyan és mennyi idő alatt tanult meg a babátok pépes ételt önállóan, kanállal enni?

Figyelt kérdés

8.5 hónapos a kislányom, gyümölcsdarabokat, puffasztott kölest szépen eszik már önállóan, kézzel.

A pépesített babaételekkel viszont nem boldogulok. Tudnátok tanácsot adni, mit és hogyan csináljak?


Egy kis infó: ha én etetem, szépen, maszatolás nélkül, jóízűen eszik az etetőszékében, a konyhaasztalhoz húzva. Nem megy közben háttérzaj, nem kell könyörögni neki, nem sír stb., teljesen "normál" minden.


A védőnő és egy barátnőm szerint viszont ez így nem jó, hogy mint a kismadarak, csak tátog, mert megszokhatja, hogy az evés egy passzív tevékenység, abból áll, hogy kinyitja a száját és ott a kaja. (Tudom, sokan pont ilyen sima etetésre vágynak, de a kritikák miatt úgy érzem, le van maradva az önállóságban.)


Adtam neki sokszor kiskanalat, engedtem, hogy kézzel is belenyúljon a tányérba. Olyankor belemarkol a pépbe, szétkeni, "kitocsogtatja". A végén az arca, ruhája, széke, asztal minden tiszta étel. (És persze így jóval kevesebb megy a szájába.) Próbálom nem siettetni és idegbajt kapni a maszatolástól, de nehéz uralkodnom magamon. A védőnő szerint pedig így "kell" engedni neki, de nem tudom eldönteni, jól csinálom -e, tapasztalatlan vagyok. Az én ösztönöm azt diktálná, hogy nagyon kicsi még ehhez a kanállal evés dologhoz, de bizonytalan is vagyok.


Előre is köszönöm, ha tudtok saját tapasztalatot írni, ötletet adni!


2011. okt. 14. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de valaki tényleg elvárná egy 8,5 hónapostól, hogy önállóan egyen???

Nem bántani szeretnélek, de ez meglehetősen irreális elvárás. :) Az enyém 18 hónapos, még mindig nem eszik egyedül kanállal. Ha ráteszem az ételt a kanalára, és van kedve, beteszi a szájába, de még mindig inkább kézzel enne, amit nem szívesen engedek. Ritkán, ha különösen jó kedve van, megeszi egyedül pl. a joghurtot, de annak is a fele mellé megy.

Ráér még bőven. Édesanyám elmondása szerint én másfél évesen ettem egyedül, és mindenki a csodámra járt. Igaz, ez 25 éve volt, akkor még nem versenyeztették úgy a babákat, mint most. :S (És ezzel a legkevésbé sem Téged szeretnélek bántani, sajnos nehéz ebből kivonni magunkat.)

2011. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Józan ésszel belegondolva igazad van teljesen! Én is így gondolnám, de összezavartak a "versenyeztetéssel". A múltkor pont itt volt a védőnő, mikor etettem. Úgy örültem, hogy nem volt semmi extra közben, erre lecseszett, hogy miért nem engedem már neki, hogy ő használja a kanalat, mert így nagyon megszokja a passzivitást és csak nyeldekel, később meg egyre nehezebb lesz megtanítanom. Aztán a barátnőm is rosszallóan kérdezte, hogy miért nem kanalaz még maga. Tényleg nem kéne törődnöm velük, köszi!
2011. okt. 14. 23:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan nekem is kézzel ette a darabos ételeket a kisfiam. Kb. 13 hónapos korában egyszer csak nyafogni kezdett a kanálért (persze már előtte is odaadtam neki sokszor, de csak kalimpált vele, vagy rágcsálta, evésre nem tudta használni), azóta egyre ügyesebben teszi a szájába, az étel már alig megy mellé. Most 14 hónapos. Én ennek nagyon örülök, mert a 2,5 éves unokatesóját egyáltalán nem lehet rávenni az önálló evésre.

Nem tudom, más gyerekek mikor kezdenek kanállal enni, de szerintem 1 éves kor alatt nem várható el. A védőnőd hiába "pattog", szerintem erőltetni felesleges, egyszer csak megérik rá a kisgyerek, és csinálni fogja. Olyan ez, mint a járás vagy a beszéd: előbb-utóbb úgyis megtanulja, kár siettetni.

2011. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőtől megkérdezném, hogy ne menjen rögtön iskolába a gyerek?

Persze hogy fel kell neki kínálni a lehetőséget, de azért ez még korai!

Egyébként ezek a dolgok teljesen gyerekfüggők.

Ők sem egyformák és az a szép az egészben!

A múltkor volt egy hasonló kérdés és egy három gyerekes anyuka írta, hogy neki sem egyforma időben kezdtek önállóan enni a gyerkőcők.

A legkisebb gyermeke 19 hós és még ne eszik önállóan.

Kisfiam pl. 2 éves koráig kifelé fordította a kanalat, de most már szépen eszik (2 év 7 hós)és nem is engedné hogy etessem.

Akkor is mindig a bal kezében fogta és azóta is.

Emlékszem azzal kínlódtunk, hogy mivel én jobb kezes vagyok, ezért nehezen tudtam neki megmutatni a helyes fogást.

Ne törődj a versengőkkel, mert nem ettől okos egy gyerkőc, csak van aki már nem tudja, mivel villogjon!

2011. okt. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, teljesen megnyugtattatok!

Hagyom neki néha hadd maszatoljon, legközelebb meg nem etetem a védőnő előtt, majd csak 3 éves kora körül :)

Egyébként többnyire ő is bal kézzel nyúl a kanálért, ételdarabokért.

Belegondoltam, szerintem pont a kanál-kezelés a legnehezebb, annál talán még a villával evés is könnyebben elsajátítható.

2011. okt. 15. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Villával tényleg könnyebb, azt már csinálja az enyém is! De ismétlem, másfél éves. Ő is mindig bal kézzel nyúl az evőeszközért, szerintem azért, mert nekem a jobb kezemben van és mivelszemben ül velem, az van hozzá közelebb.

2011. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Másfél évesen villával és 2 évesen kanállal tanult meg önállóan enni a kislányom. 8 hónaposan még ne várd el tőle az önállóságot.
2011. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!