Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás gyerekek anyukái mit...

Ekcémás gyerekek anyukái mit használtok a pöttyökre?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam kb. 5 hónapos kora óta ekcémás.Millió gyógyszertári és kozmetikai terméket használtunk már.A testén levő apró kis kiütések csak a szteroidostól múltak el.Ti esetleg valamit tudtok ami a PÖTTYÖKET elmúlasztja....
2011. máj. 20. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen együtt érzek veled, nekem a lányom nagyjából 4 hetes korától ekcémás, most már 3 és fél éves, most kezdenek csökkenni a tünetek.


Ami nekünk bevált: Heim Pálos krém az ekcémás kiütésre (Ung. Elocom forte Heim FoNo), ezt a gyerekorvos is fel tudja írni, de sajnos csak a Heim Pál gyógyszertárában tudod kiváltani. Hűtőben kell tartani.


Testápoló: rengeteget kipróbáltunk, a drágákat és olcsókat egyaránt (babe, la roche posey, stb.), egyedül a gyógyszertárban kikevert cremor aquosus vált be, ezt ha feliratod, olcsóbb, de vény nélkül is meg lehet venni.


Fürdető: a fürdető krém nekünk katasztrófális hatással van a bőrére, ebből is sokat kipróbáltunk, volt, ami rövid távon bevállt, de hosszú távon csak a ziaja kakaóvajas habfürdő vált be (nagy, barna flakonban lehet kapni a DM-ben).


Azt biztos tudod, hogy nem szabad nagyon meleg vízben és sokáig fürdetni, és fürdés után kell bekenni a szteoridossal ahol kell, és a testápolóval az egész testét.

Sajnos minden gyereknek más válik be, így nincs tuti recept, ezek azok a szerek, amik nálunk hatásosak.

2011. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A most 1,5 éves gyerekem nemrég lett ekcémás. A szteroidos után én a gyógyszertári fürdetővel fürdettem és a gyógyszertári kikevert krémmel kentem a bőrét. Nálunk az is bevált. A lényeg, hogy csak nagyon rövid ideig fürdetem, hogy ne szárítsa a bőrét, a vízbe babaolajat teszek és csak kevés fürdetőt használok. Nemrég beszereztem külföldről kimondottan ekcémás babáknak való fürdetőt és krémet, és most nem pöttyös a bőre. Azért ezt választottam, mert van ismerős, aki tud küldeni és ez sokkal olcsóbb, mint a Magyarországon kapható Babé, aminek szintén van speciálisan ekcémás bőrre való terméke. Szerintem azt megpróbálhatnád, csak sajnos elég drága.
2011. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Amit nem értek igazából az,hogy akármennyire hidratált a bőre (kicsit sem száraz)a pöttyök mindig ott maradnak.Olyanok mint az apró tűszúrásnyi pattanás.Nem száraz,nem hámló ,nem gennyes.Erre nem találok megoldást :(.Főleg a tipikus ekcémás helyeken arcon,combján és a karján.
2011. máj. 20. 08:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan találkozunk ezzel a megoldatlan problémával, mindenkinél más használhat. Nálunk arc ekcémára az Advantan kenőcs jó, amit a gyerekorvosunk írt fel. Annyi mindent próbáltam én is, hogy már féltem újba belevágni.
2011. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy allergiás valamire? És ha kiiktatnád az étrendjéből akkor elmúlnának. Vagy mosópor, oblítő?

Nálunk a tej okozta. Csak a gyógyszertára szteroidostól múlt el. Hidratálásként csakis a gyógyszertári zsírzó krém volt a jó. Még engem is helyrehozott...

2011. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most 11 hónapos, születésétől ekcémás. Saját tapasztalatom, hogy a pöttyök csak azután múlnak, miután rájöttem, hogy mire allergiás és azt kerüljük. Nekünk nagyon durva ekcémája volt, nedvedzett, piros volt az egész gyerek, pedig ezer féle kencével próbálkoztunk, mint az előttem válaszolók is. A lányom az ásványi olaj származékokra érzékeny, így a poliészter, akril anyagokra, de minden testápolóra és fürdetőre is, amiben van ásványi olaj (mineral oil-ként szokott szerepelni, szinte mindegyikben van). Ezért mi shea vajat használunk, meg ásványi olaj mentes fürdetőt, de tudom, hogy sok ekcémás baba pont a shea vajra érzékeny, mert van olyan ekcéma amit a természetes anyagok (kamilla, shea vaj, körömvirágkrém) felerősít. Szóval szívesen segítenék, de azon kívül, hogy mindenkinek más a jó, én sem tudok jobbat mondani. Remélem megtaláljátok neki mi segít.
2011. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Minket is érint ez a kérdés. Nálunk a gyógyszertári fürdető fura mód nem volt jó! Én kentem rá fürdinél, ahog ymondták jó vastagon és száradt a bőre. Azóta azt csinálom, h tiszta vízben fürdetem és csak a végén mosom át illatanyag mentes fürdőkrémmel. Viszont a gyógyszertárból nekünk is írtak föl helyi kikeveréses krémet-az fura mód először nem volt jó, most h alig hasznáunk fürdő krémet már jó, de nagyon drága volt annak ellenére, h gyógyszertári. Egy kis tégely (hasonló nevű, mint előttem írták) majd 3 ezer huf. félig költői a kérdés, hogy: Nálatok is ilyen sokba kerül? Nem kukacoskodás, de régen a gyógyszertári krémek jóval olcsóbbak és/vagy nagyobbak voltak!:(

2011. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó vagyok. Mi nagyjából egy kilót szoktunk belőle venni, hogy ne kelljen állandóan a patikába járogatni miatta, ez nagyjából 2e Ft-ba kerül.

A gyógyszertári fürdetőről sok anyukától hallottam, hogy ártott a gyereknek, nem használt...


Amit elfelejtettem még leírni: véletlenül jöttünk rá, hogy nagyon jót tesz a gyerek bőrének bizonyos fürdető sók használata. (Hortobágyon voltunk nyaralni a Club hotelben, és ott a kismenecében termál víz van, három napig voltunk ott, második napon már tökéletes volt a bőre, pedig naponta csak egyszer pancsoltunk, és hetekig tartott a hatása). Azóta fürdősók közül sokat kipróbáltunk, a holt tengeri egyáltalán nem használt, ami bevállt, az a bükki fürdősó, azt viszont nem lehet sokszor használni egy ekkora gyereknél.

2011. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!A Ziaja honlapját megnéztem és azt írja ,hogy 12 éves kortól.Neked kedves első mennyi idős a kicsid?Nem allergizálta?Az Advantan-t még nem használtuk csak az Elocomot és az Alkcemát.Az utobbi semmit sem ért:(Illetve a rengeteg nem vény köteles terméket babe,gyógyszertári készítmények(fürdető crem aquosum...stb.)Ezek közül egyedűl az UNG ANTIPHLOGISTICUM PRO INFANTE FONO ami jó és merem ajánlani.Illetve ha viszket Ung. alum. acet. tart.A fürdetőkrém csak szárította a bőrét.Viszont ahogy írtam a fránya pöttyök ott maradnak:(.Azt hiszem érdemes lenne elindulni esetleg allergia vizsgálatra is.Megkérem az orvosunkat adjon beutalót.
2011. máj. 21. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:

08:47 vagyok

Ajánlom Neked is a [link] oldalon Dr. Csáki Csilla gyermekorvos, allergológust - bátran írj neki! ... és itt a honlapja: [link] , nagyon hasznos!

2011. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!