Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelemtanárok, történelmet...

Történelemtanárok, történelmet tanuló diákok! Milyen módszereket, eszközöket használtok (örültök ha használ a tanár) a töri tanítása során, ami érdekesebbé, látványosabbá, érthetőbbé teszi a gyerekek számára a tanórát?

Figyelt kérdés
Tanárok, diákok és bárki ötletét szívesen várom!
2011. jan. 20. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

5.-8. évfolyamon tanítok történelemt. Nálam a frontális kérdve kifejtő módszer általában jól beválik. Szinte minden új információ előtt utalok korábbi anyagra úgy, hogy valami olyan kérdést teszek fel,amelyekkel rávezetem őket arra,hogy ez hogyan függ össze azzal,amit ma fogunk tanulni.Ezzel tesztelem azt is,hogy mennyire emlékezenek a korábban megtanult dolgokra,valamint kialakul belőle egy jó hangulatú óra,ahol egy jót "beszélgetünk" az anyagról. Vázlatot írok nekik a táblára, egy részét pedig lediktálom. Aztán megcsináljuk a tankönyv összefoglaló kérdéseit,hogy elmélyítsük az új anyagot.

Emellett forráselemzéseket szoktam még beiktatni az órába.

Érdekességként néha behozok könyveket (vagy gyerekek hoznak) az aktuális témával kapcsolatban,amelyeket megmutatok a gyerekeknek.

A lényeg,hogy az óra nagy része a kérdve kifejtő módszerrel zajlik. Egyszerre hagyományos és interaktív.

2011. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Én, ha minden igaz szeptembertől kezdem tanítani a történelmet, ezért jól jön néhány jó tanács és ötlet, mivel lehet a gyerekek érdeklődését minél inkább felkelteni. Amit te írtál nagyon jó, mert így aktív részesei az órának a gyerekek. Szoktál esetleg valamilyen eszközt használni? (kártyák, képek stb.) Mit élveznek a legjobban? Írhatnál néhány gyakorlati tanácsot, nagyon megköszönném!
2011. jan. 23. 10:02
 3/5 Máté1999 válasza:
Én 6.-os vagyok, és amúgy is imádom a törit, az előző válaszolóhoz hasonló típúsú óránk, előadásokkal kiegészítve, így az osztálytársaim vezetnek be az anyagrészbe. Az előadásokra amugy otost ill. Plusz pontot is kapunk. Jó tanítást, es ne adj fel sok hazit, mert amelyik tanart a gyerekek nem szeretik arra az orara nem is keszulnek :-)
2012. márc. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 petyu9 válasza:
Nem teljesen értek egyet bár már elég régi a kérdés, de egy tanár ne legyen túl puhány, legyen korrekt, összeszedett akire fel lehet nézni, nem egy kis makogó majom akire senki sem figyel!
2013. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

gólyavári estéket teszek be nekik videón

vagy Antall József írásaiból olvasunk fel

2020. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!